Využijte pro svoji krásu tuzemskou kosmetiku

I když kosmetický trh ovládají nadnárodní giganti, čím dál více získávají na popularitě lokální kosmetické firmy. Tento trend zkrášlí nejen vás, ale i tuzemskou ekonomiku a ekologii!

Poctivé tuzemské suroviny? K nezaplacení!

Je to stejné jako s oblečením a jídlem. To, co se vyrábí v malých sériích, s něhou lidské ruky a z kvalitních materiálů či ingrediencí, nemůže být přece špatné! Ruku na srdce… máslo od farmáře z nedaleké farmy chutná vždycky líp než to ze supermarketu. Trend lokální výroby se z těchto dvou oblastí pomalu, ale jistě přesouvá i do světa krásy.

Hlavní myšlenkou je, že pro nás nejvíce prospěšnou péčí je ta, která se vyrábí z našich vlastních zdrojů, tedy ze surovin přirozeně se vyskytujících v nedalekých zeměpisných šířkách. V praxi to znamená, že bychom měli zapomenout na exotické produkty (ač přírodní a bio).

Zdroj: Syda Productions / Shutterstock, Inc.

Exotické složky jsou příjemné, ale drahé

Možná to tak nevypadá, ale právě dovážení produktů i surovin, ze kterých se ve finále kosmetika vyrábí, je podle ekologů i ekonomů velmi nerozumné. Převoz stojí náklady navíc a také zatěžuje životní prostředí. Pro zajímavost: když vykoupíte například bambucké máslo z plantáží v Ghaně a necháte jej doručit pro další zpracování do USA, zaplatíte jen za cestu několikanásobně víc než za samotnou surovinu. Kdyby máslo zpracovali do finální podoby rovnou v Ghaně (ne v továrně na druhém konci světa), to by byla jiná.

Zdroj: Alim Yakubov / Shutterstock, Inc.

Jaké jsou české možnosti?

Přírodní kosmetiku z rostlinných zdrojů vypěstovaných u nás a v top kvalitě už nabízí hned několik menších i větších firem. Uchvátily nás například skvělé balzámy na rty značky Onest, které obsahují látky, jako je ricinový olej, máslo z jader vinné révy či beta karoten.

Oblíbené a účinné jsou aromaterapeutické produkty založené na obsahu esenciálních olejů značky Nobilis Tillia se sídlem v Krásné Lípě. Ta pěstuje léčivé rostliny, které následně zpracovává. Stejný koncept drží také značka Botanicus. V jejích zahradách v Ostré nad Labem, jež jsou volně přístupné, se o prvotřídní kvalitě můžete přesvědčit na vlastní oči.

A co vy? Máte s českou kosmetikou zkušenosti?

Autor: Adéla Vedralová

Kosmetika je Adélin velký koníček, proto se na Arome cítí jako ryba ve vodě.

Váš příspěvek
EmmaLark 18.04.18 17:06

@ok-makeup.cz Jeee, ráda bych poradila, ale já bydlím v Opavě, takže vůbec nevím. Ale mám v Praze rodinu a stejně starý sestřenky, tak se jich poptám a dám kdyžta vědět.

okmakeup 18.04.18 12:40

@EmmaLark

Značku Nobilis Tilia taky miluju. Moje kosmetička jí také používá, ale momentálně bydlím v Praze. Nemáš tip na kosmetičku, co používá NT a je z Prahy? Byla bych vděčná :)

EmmaLark 15.04.18 20:16

Nobilis je určitě kvalitní česká značka. Chodím ke kosmetičce, která ji na mě používá a musím říct, že na moji atopickou pleť reaguje zatím v pohodě. Nejlepší je čokoládová maska. Ta voní opravdu realisticky po čokoládě a je strašně příjemná. Sice teda nevidím rozdíl v pleti před a po jejím použití, ale během aplikace je to fakt relax a požitek pro smysly.
Super jsou taky
Teď mám nově šampuk Ponio, což je slovenská značka a zzatím si ho nemůžu vynachválit. Ještě mám další od značky Navia a to je taky ze Slovenska.
Jinak používám v kosmetice bylinky, ovoce a zeleninu taky z našich končin - ze zahrádky, z lesa, luk apod. Momentálně si dělám odvary na vlasy z mladých kopřiv.
Tuzemské kosmetice fandím.

imperator 15.04.18 12:58

@hafik Koho chleba ješ…

hafik 14.04.18 08:10

Do prčic, proč se tady pořád probírá dekorativní kosmetika?? :-? :-? :-? :think: :think:

Příspěvek upraven 14.04.18 v 08:20

Přidat komentář

Nejčtenější