Vzorkovnice Adidas

Nejnovější vůní z řady (nejde o "oficiální" řadu, ale vůně spojují stejné, barevně rozlišené flakony a očividná snaha vymyslet pro každou ženu něco) je Natural Vitality (Přirozená vitalita, fialový flakon), "svěží ovocně květinová vůně, která spojuje ženským způsobem energii a přirozenost". Nerozumíte? To nic, já také ne.

Nechápu, jak se to mohlo stát, ale vyrazila jsem na víkendovou návštěvu k našim bez vzorků. Většinou si s sebou nějaké beru, kdybych dostala večer, našťouchnuta večeří od tatínka a moučníkem od maminky, chuť recenzovat; tentokrát jsem nějakým nedopatřením přivezla jen hrstku vzorků pro mámu, které už mám všechny vyzkoušené. Takže jsem se navečer místo parfémů uchýlila k nějakému plátku pro ženy, který mámě přivezla jedna zákaznice (mluvilo se tam o ní totiž v jednom článku, nakoupila tedy stoh a… inu, každý se rád pochlubí :) ). Z plátku vypadl sešitek s pěti ‚papírovými‘ vzorky vůní od Adidasu. Možná boží varování, že pro samé lutense a artisány zanedbávám střední třídu - ale každopádně příležitost napsat také něco pro vás, které rády lovíte v drogeriích. I když to tak někdy nevypadá, tenhle web je i pro vás.

Z papírků potřených trochou voňavého lepidla se dobrá recenze udělat nedá, ale pro představu to nepochybně bude stačit - zaujme-li vás některá vůně, není nic jednoduššího než ji v nejbližší drogerii vyzkoušet.

Nejnovější vůní z řady (nejde o ‚oficiální‘ řadu, ale vůně spojují stejné, barevně rozlišené flakony a očividná snaha vymyslet pro každou ženu něco) je Natural Vitality (Přirozená vitalita, fialový flakon), ‚svěží ovocně květinová vůně, která spojuje ženským způsobem energii a přirozenost‘. Nerozumíte? To nic, já také ne. Ve složení dominuje spousta poněkud obnošeného ovoce jako liči, jablka a melouny, a přesně tak to také voní - typická ovocná směs s trochou květin. Je cítit melounově okurková svěžest i jablka a z papíru to voní celkem sytě, na ruce se projevila drogerková vybledlost. Verdikt? Do melounova laděná ovocná polévačka, pokud takovou sháníte, Natural Vitality vyzkoušejte. Verze deo stojí směšných pár kaček a ani toaletka není drahá.

Pure Lightness (Ryzí lehkost, modrý flakon) je ‚svěží květinová vůně, která odhaluje elegantní a ženský styl‘. Na doprovodném fotu je slečna se zavřenýma očima, poletující patrně v nějaké jogínské pozici. Vůně je podobná Natural Vitality, jen ovoce je ubráno a květin přidáno; převládají asi nějaké vodní květiny a levný pokus o jasmín. Tentokrát to ani za vyzkoušení moc nestojí.

Fruity Rhythm (Ovocný rytmus, červený flakon) napovídá dostatečně už názvem; kdo by pochyboval, toho přesvědčí oficiální promo: ‚květinově ovocná vůně podporující energickou a jiskřivou náladu‘. Ovoce je ve Fruity Rhythm vskutku požehnaně, květiny se prakticky nekonají, máme tu sladkokyselý escadovský bonbónek z citronů, malin, černého rybízu a cukru. Chcete Escadu a nemáte na ni? Kupte si za pár stovek Fruity Rhythm! Pokud milujete bonpari ve flakonu, Fruity Rhythm bude pro vás - pokud překousnete, že jsou v ní očividně použité stejné vonné látky jako v ovocných vonných svíčkách. Tím přece jen Escady přes veškerou lepkavost netrpí.

Floral Dream (Květinový sen, zelený flakonek) se jako jediná z celé řady snaží o nějakou serióznost: ‚květinová vůně vhodná pro klasický a šik styl‘. Šik klasika za tři stovky… to nemůže dopadnout dobře. Pokud máte o eleganci představu jako třeba Guerlain nebo Chanel, Floral Dream vás rozhodně neuspokojí; možná začátečnice, která právě zjistila, že ‚vonět‘ není totéž jako ‚vonět ovocně‘, by mohla Floral Dream využít jako levný test, jestli snese čistě květinové vůně. Floral Dream voní po neidentifikova­telných květinách a také silně po mýdle; zpočátku se zdála být i celkem ucházející, ale čím víc jsem k ruce i k papírku čichala, tím lacinější, pronikavější a protivnější mi přišla. Je z ní zkrátka cítit ta cena. Pokud se vám zalíbí (ta mýdlovost má potenciál být hezká), aplikujte prosím opatrně - v malé dávce tolik nevynikne, že se snaží přebít kvalitu kvantitou. Zlijete-li se, stane se z vás dáma s živými květy, pouťová principálka, která se ráno polévá kolínskou, jíž pak stříká růže na střelnici.

Poslední z testované pětice: Tropical Passion (Tropická vášeň, oranžový flakon) je ‚ovocně květinově dřevitá vůně odrážející veselou a sexy náladu‘. Ovoce = veselá, dřevo = sexy, uvažování marketingových pracovníků v Adidasu opravdu není komplikované… Vůně je takřka stoprocentně ovocná, podobná jako Fruity Rhythm, ale kyselejší a ostřejší, méně sladká a lepkavá - místo malin a rybízu je tu grapefruit a citron. Pokud bych si měla z pěti uvedených vůní některou vybrat, brala bych nejspíš Tropical Passion; ve slabší verzi (deo) by se hodila na léto.

Na závěr jsem vzorník ještě jednou očichala s maminkou. Floral Dream se jí líbila, ale souhlasila, že při příliš štědré aplikaci by vůně byla protivná. Pak sama dodala, že jí to připomíná vůni, jakou komediantky stříkají růže na střelnici - aniž by věděla, že mě napadla stejná asociace, takže na tom asi něco bude. Tropical Passion označila za citronový drops (to bývaly takové kyselé tvrdé bonbony); Fruity Rhythm jsem jí podávala s tím, že je to ‚takový bonparek‘. Nasála pečlivě z papírku a souhlasně se rozesmála. Natural Vitality a Pure Lightness ji nenadchly a také se podivila, že mezi nimi má být rozdíl - připadaly jí stejné.

Co dodat? Vůně Adidas plní očekávání, které je vhodné do nich vzhledem k ceně a charakteru vkládat - tedy ne moc vysoké. Pro náročné zákaznice to není a nenáročným doporučuji před koupí navzdory ceně řádně vyzkoušet; z levných vůní se často rekrutují nepříjemné bolehlavy.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

mari28 20.08.13 20:27

Dle meho nazoru jemna citrusova vune je Free Emotion. Neni to samozrejme zadny zazrak, ale do horkeho pocasi, jak delana. Alespon na mne voni velmi sveze a jemne.

Myskamauska 31.08.11 14:32

O vytříbenosti u Adidasu silně pochybuji.A nap­sat,že Chanel no.5 je méně kvalitní,tak to mě naprosto šokuje.Ne kvůli ceně,ale protože kvalita je nesrovnatelná­.Zřejmě máme o vytříbenosti obě dost rozdílnou představu.

Příspěvek upraven 20.08.13 v 20:47

Martina 11.05.11 22:44

Myslím, že z vůní Adidas si vybere každý, kdo bude chtít kvalitu za nízkou cenu. Kupodivu nemají jen svěží sportovní vůně, jak jsem skepticky očekávala, ale i dvě vůně velmi ženské - elegantní květinovou Floral Dream a cukrově sladkou Fruity Rhytm. Floral Dream je moc pěkná vůně. Sice si potrpím na těžší a výraznější a hlavně ve vyšší koncentraci než EdT, ale oblíbila jsem si ji na všední dny, abych si zbytečně neplácala oblíbený Midnight Poison. Vzhledem k ceně myslím, že je nadstandartně dobrá, rozhodně nepůsobí levně, naopak je elegantní, vytříbená, sladká tak akorát. Levné vůně (často však i ty drahé) často působí uměle, tato však krásně voní opravdu po těch uvedených květinách, cítím je jako živé, a krásně se snoubí s vanilkou a tonkou. Velice mě překvapila perfektní výdrž, a přestože není svěží, působí jaksi povzbudivě. Dokonce si dovolím napsat, že mi přijde mnohem zajímavější, vytříbenější a elegantnější, než Chanel 5 (a věrnější vůně květin). Fruity Rhytm také není špatná, ale je už moc sladká a umělá, Pure Lightness je zajímavá, pokud se někomu líbí kombinace ovoce a vodních tónů.

Arome Vivian 31.08.10 14:41

Já mám Floral Dream moc ráda, na mě voní velmi příjemně, je taková pudrovo-mýdlová, jemná, něžná, lehce sladká, čistá… Nevím, co v ní voní, ale je to, jako když vylezu čerstvě vymydlená ze sprchy :-) A výdrž má na EdT velice slušnou.

Majla 26.12.09 17:49

Na Vánoce jsme dostala modrou.Vyhovuje mi, protože je jemná a svěží.Nenápadná a neobtěžující vůně na celý den.

Violette 03.12.09 13:38

Modrá Pure Lightness mi svou nakyslou svěžestí připomíná zelené jablko DKNY. Ale to bylo jen z papírku. Ostatní neznám.

Lucka 06.03.09 14:52

Mám tu růžovou, ta mi voní moc, pak oranžovou a bílou a ty už nic moc, si připadám jako bych se natříkala sprejem na záchod tak s tím jen stříkám zakouřené místnosti :(

anonymní 01.03.09 18:25

Jsou to vyhozené peníze, koupím si raději Fa.

shanin 15.02.09 16:48

svatka: Však je to taky deodorant, ne antiperspirant.

Svatka 11.02.09 19:56

Je fakt, že výdrž je mizerná, antiperspirační účinky žádné.

Sabina 07.02.09 16:29

Tyto vůně voní jen chvilku, je zbytečné je kupovat.Větší službu udělá antiperspirant deo spray, např Nivea nebo Dove.

dracatko 22.01.09 22:08

Pure lightness se mi líbí, je prostě taková jednoduchá a sportovní. Drží jednu notu, takže chápu, že milovnice komplikovaných kompozicí asi nenadchne :)

Danny 15.01.09 16:40

Jak už jsem psala: ta růžová je nejlepší, fialová nejhorší, oranžová nic moc a zelená celkem ujde…

Svatka 27.12.08 22:28

Dostala jsem od dcery Pure Lightness (modrá), neboť podle ní voní vtipně žvýkačkově, což je fakt. Ale myslím, že ji spotřebuji.
Dcera naopak dostala od švagrové sadu (EdT, deo, Shower gel)Natural Vitality (fialová), o níž prohlásila: melounek.
Kombinace EdT a Deo bude u ní stačit aspoň na pět let. Asi to bude něčím prokládat.

shanin 27.12.08 02:18

Dostala jsem teď k Vánocům hned dvě z těchto vůní - Pure Lightness a Fruity Rhythm (proč? nevím :-)). Naštěstí ve formě slaboučkých „Deodorant body fragrance“, takže mají šanci, že je spotřebuju. Loni jsem byla obdarována toaletkou Fresh Vibes, která je těmi ostrými umělými citrusy opravdu hodně protivná. Použila jsem ji celkem asi třikrát a zřejmě ji čeká osud osvěžovače na WC.
O tady těch dvou vůničkách nemůžu říct, že by byly nějak nepříjemné. Fruity Rhythm je prostě taková sladší, Pure Lightness prostě taková svěží (co dodat… :-) ). Toaletní vodu bych nechtěla, ale až půjdu na jaře bruslit, tak jako ten deodorant to bude určitě spíš příjemné.

Danny 20.12.08 15:24

Ta nová fialová Natural Vitality je hrozná. Voní se s ní moje kamarádka a je to fakt divnej smrad.

Nektarinka 01.12.08 19:43

Ta nová fialová mi s prominutím přijde jako směska modré s růžovou :-)

Ivi 23.11.08 19:24

Vyzkoušela jsem spoustu vůní a všechny se mi převoněly. Jediná obyčejná Fruity Rythm už několik let zůstává a počítám, že se mi snad nikdy nepřevoní :)

Danny 22.11.08 18:01

Ze této řady je podle mě nejlepší Fruity Rhythm.

wich 20.10.08 20:55

Není ten šik klasický styl myšlen spíš u takových těch elegantnějších sportů (jako třeba golf, jízda na koni…), než společenské příležitosti?

Ingrid 13.10.08 18:07

Fruity Rhytm ke mně připutoval jako malý dárek a byť je to opravdu přezrálé a poněkud lepkavé ovoce,tak jí musím přiznat výdrž,ta je opravdu na mně pozoruhodná.

paty 12.10.08 19:30

Z toho papírku mi celkem voní ta fialová, ale ještě jsem ji nezkoušela ,,naživo,,:)

paaaja 11.10.08 22:38

moc se mi libi ulepene limitky od escady, ale nosim jejich levnejsi varianty-framboise od yves rocher, exclamation dance a fruity rythm. jsou si podobne. vsechny sladke presne jako bonpari-a to se mi libi:D tropical passion jsem taky mela a byla na leto skvela. oproti tomu pure lightness ma moje mamka a to se mi nelibi ani trochu-holt to ma do sladarny daleko:D akorat vydrz u adidasu je mizerna, ale co muzu za stodvacet nebo kolik cekat:)

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější