Yves Rocher bude také bio - a nejen to

Jako bych to neříkala - příroda jede a všichni se chtějí svézt. Firma Yves Rocher, která se už teď tváří velmi přírodně, slaví napřesrok padesáté výročí a při té příležitosti uvede novou řadu Culture Bio.

Už letos v říjnu se začne prodávat ve Francii, Německu a Belgii, v lednu příštího roku pak po celém světě. Výrobky budou mít francouzský certifikát Ecocert, to znamená, že na každém bude uvedený poměr přírodních a organických látek; výrobky Culture Bio by měly být přírodní z 98% (dá se předpokládat, že zbylá dvě procenta padnou na konzervanty nebo na syntetickou parfemaci, což není nutně zlo - výroba malého množství syntetického pižma nebo santalu je pro přírodu šetrnější než zabíjení kabarů a kácení vzácných santalovníků). Culture Bio bude obsahovat sedm výrobků k péči o pleť (odličovač, krémy, séra) a cena by měla být na úrovni vyšší střední třídy - u nás zhruba od 300 do 800 Kč.

Kromě bio invaze čeká firmu velká změna image - měnit se budou nejen obaly výrobků, ale také design obchodů (měl by být ještě přírodnější - asi můžeme čekat nějaké kytičky a hodně zelené barvy :) ) a dokonce staré známé logo. Protože prodeje v posledních letech utěšeně stoupají, chystá se Yves Rocher na invazi do Asie.

Nevím, jestli mě YR přiměje vyzkoušet jeho ecocertové výrobky, na změnu image jsem každopádně velmi zvědavá. Design obalů přírodní řady mě příliš nenadchl, není už té prosté bílé elegance s amatérským šmrncem nějak moc?

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější