Yves Rocher: Iris Noir

Tak jsem se konečně dočkala. Yves Rocher namasíroval své zákaznice důkladnou reklamou na novou vůni z řady Secrets d'Essences a milovnice kosatce dohnal na pokraj šílenství. Jak Rose Absolue, tak Voile d'Ambre dostály svým názvům a obě byly povedené. Částečně se mezi milovnice kosatce počítám a modrá barva vůně mi naprosto učarovala; těšila jsem, že najdu nový kousek do své voňavé sbírky. Ten jsem nakonec nenašla, kosatec má mnoho podob a zrovna tahle se mi až tak moc nelíbila, ale až půjdete kolem YR, zajděte očichat.

Iris Noir je výrazně kosatcový, ostatní složky mají jen dokreslovací úlohu - snad s výjimkou pačuli, kterou jsem ke konci cítila znatelně. Čekala jsem nějaké kadidlo, když teda noir, ale nic takového se nekonalo. Kosatec, kosatec a zase kosatec.

Vůně kosatce se někomu, kdo ho nezná, těžko popisuje, recept by možná mohl vypadat takto:

lžička prášku z vlhkého ztrouchnivělého dřeva
lžička fialek
lžička pudru
lžička studeného másla
tucet molekul vůně květinové obecné (nachytáme v květinářství)
půl lžičky černé zeminy
jedna rozmačkaná nadzemní část zeleného stonku

Naházíme do mixéru, důkladně promícháme a podáváme chlazené. Iris Noir je květinově-zemitě-dřevitá, není líbivá, nesedne každému - podle mého názoru se nebude líbit ženám, které na květinovém záhonu s pištěním utíkají k pestrobarevným jiřinkám, spíš těm, které si vyhlédnou něco divného, střapatého v koutě a jdou to tiše pozorovat. Vyzkoušení bych nicméně doporučovala všem, i když se vám Iris Noir nezalíbí, aspoň se dozvíte, jak vlastně teda voní ten kosatec…

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější