Yves Rocher: Iris Noir

Tak jsem se konečně dočkala. Yves Rocher namasíroval své zákaznice důkladnou reklamou na novou vůni z řady Secrets d'Essences a milovnice kosatce dohnal na pokraj šílenství. Jak Rose Absolue, tak Voile d'Ambre dostály svým názvům a obě byly povedené. Částečně se mezi milovnice kosatce počítám a modrá barva vůně mi naprosto učarovala; těšila jsem, že najdu nový kousek do své voňavé sbírky. Ten jsem nakonec nenašla, kosatec má mnoho podob a zrovna tahle se mi až tak moc nelíbila, ale až půjdete kolem YR, zajděte očichat.

Iris Noir je výrazně kosatcový, ostatní složky mají jen dokreslovací úlohu - snad s výjimkou pačuli, kterou jsem ke konci cítila znatelně. Čekala jsem nějaké kadidlo, když teda noir, ale nic takového se nekonalo. Kosatec, kosatec a zase kosatec.

Vůně kosatce se někomu, kdo ho nezná, těžko popisuje, recept by možná mohl vypadat takto:

lžička prášku z vlhkého ztrouchnivělého dřeva
lžička fialek
lžička pudru
lžička studeného másla
tucet molekul vůně květinové obecné (nachytáme v květinářství)
půl lžičky černé zeminy
jedna rozmačkaná nadzemní část zeleného stonku

Naházíme do mixéru, důkladně promícháme a podáváme chlazené. Iris Noir je květinově-zemitě-dřevitá, není líbivá, nesedne každému - podle mého názoru se nebude líbit ženám, které na květinovém záhonu s pištěním utíkají k pestrobarevným jiřinkám, spíš těm, které si vyhlédnou něco divného, střapatého v koutě a jdou to tiše pozorovat. Vyzkoušení bych nicméně doporučovala všem, i když se vám Iris Noir nezalíbí, aspoň se dozvíte, jak vlastně teda voní ten kosatec…


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

janali 21.01.11 21:22

na papieriku bol naozaj temný a drevitý, na mne je kyslý. nie je to nepríjemné, ale viem, že po čase ma môže prestať baviť. kosatec necítim, ale asi som rozmaznaná - pre mňa je kosatec Lutens alebo Heeley, no Iris noir je asi tak kosatcový ako ten od Prady - nijak, nenápadne, ako sprchový gel so syntetickou vôňou kosatca. A napriek tomu ma ťahá sa ním prestriekávať (aj preto, že skoro vôbec nedrží - vyprcháva už po 10 minútach)

Ájinka 28.03.10 18:35

První přivonění je šok, nelíbila se mi.. Po chvíli vás uchvátí :-)

Arome Hana02 01.03.10 16:45

Překrásný kosatec, ale je v něm taky špetka vanilky. Vůni mi pochváli na víc místech. Doporučuji na jaro.

Luna 17.04.09 23:47

Iris noir není nic, co bych musela mít…je taková moc ostrá…zato Voile D'Amber je tak krásná, že se !!!téměř!!! blíží mojí vysněné vůni, na kterou jsem dosud zatím bohužel nenarazila…

Linda 26.03.09 13:30

Mě se po čase pokazila, je cítit víc mýdlem a je protivná. Jsem asi ve dvou třetinách flakonu. Ze začátku taková nebyla. Nemám dobré zkušenosti s YR všeobecně. Lákají na slevy a mají podivný přístup k zákazníkovi.

Eva_nem 23.01.09 13:02

Krásná originální vůně, konečně květinová vůně, ze které po chvíli necítím jen mýdlo nebo neidentifikova­telnou sladkost.

anonymní 18.09.08 11:10

Pěkná a zvláštní vůně. Můžete ji vzít do kina nebo tam, kde je víc lidí. Rozhodně neobtěžuje- naopak.

anonymní 02.09.08 16:02

Omrzela mě v půlce flakonu a už ji tak necítím, přijde mi slabší. Možná můj nos - už ji nechce. Kosatec je zvláštní, takže rozhodně doporučuji vyzkoušet. Já ji na chvíli odložím, aby mě zase překvapila.

klubko 27.08.08 13:11

To je teda parádní vůnička :-) Nejsem si úplně jistá, jestli je tohle kosatec, jaký si pamatuji ze zahrádky, při prvním přičichnutí by mě určitě nenapadl, nevědět, že má jít o kosatec :-) Na mě vybafla pačuli snad okamžitě, ale já ji mám ráda, takže s tím nemám problém. Pak se vůně usadila a kosatec jsem cítila čím dál zřetelněji. Rozhodně příjemná a neotřelá záležitost :-)

Liba 12.08.08 07:47

Vůně patří k těm zajímavým- rozhodně je zapamatovatelná a dobře drží. Cítím kosatce a nějaké suché dřívka, taky ty borůvky, ale spíš listí, jsem nadšená.

Marion 18.07.08 16:14

Mám ji! Neodolala jsem, voní mi v ní ale nejvíc borůvky. Je to rozhodně zajímavá a neotřelá vůně. Koupila jsem ji v akci se 35%slevou a to se hodí .

Tereza 11.07.08 13:21

Je to velmi podobné Chopard Wish, bez té sladkosti v celém objemu. Výdrž výborná. Líbí se mužům.

anonymní 10.12.07 22:19

Určitě to bude zajímavá vůně, protože kosatce mám na zahradě a překrásně čistě voní

Evik 28.11.07 21:00

Prosím, hodně chvalte, už ho mám totiž týden zabalený a připravený pod stromeček. Ať se mám na co těšit. Jako premii jsem obdržela zdarma 15 ml balení do kabelky - áááách :-).

Arome kamila 26.11.07 11:09

Kosatec mě mile překvapil. Pro mě je to velké překvapení. Nevěděla jsem jak voní kosatec a musím říct, že jsem z něho nadšená. Dlouho vydrží a ta jeho jemná mýdlovost říznutá máslovou vůní…Ten bude můj :-))!

Ada 23.11.07 19:45

Beta verze doporučovníku má mimo jiné tu chybku, že nerozlišuje soliflory a skorosoliflory od ostatních vůní, proto ta smršť „velmi podobných“ :) To ještě dořeším, neboj…

eva 22.11.07 22:40

Doporučovník sice může být občas dobrá věc, ale přirovnání Irisu Noir k L'Heure Bleue (Guerlain) mě docela pobouřilo: to je moje oblíbená a jsem předsvědčená, že se nedá vůbec k ničemu přirovnat :-) Takových reakcí bude asi brzo víc i u jiných vůní :-)
Opravdu ať hledám, jak hledám: podoba u těchto dvou žádná - L'Heure mě oblažuje na jedné ruce, na druhé zkouším miniaturku Irisu. Srovnání z mého pohledu nemožné …

E. 16.11.07 20:51

Příjemná, vcelku jemná, ale s překvapivě dobrou výdrží. Taky mě zaujaly přírodní složky: parfém jich má obsahovat 86%, a to se dnes moc nevidí. Klidně bych si trojici z řady Secrets troufla zařadit mezi vyšší značky než jen pouhou „střední třídu“. Voní dost luxusně, nepochybně víc než taková Escada a jí podobné O)

JW 14.11.07 17:01

Voile d'Ambre jsem taky málem propadla, ale tahleta fialová mrška má úplně ten samý základ aspoň mi voní jako stejný a tohle se mi zdá určitě zajímavější než Voile. Akorát nevím, co ty kosatce, mi nikdy nevoněly v ničem tak nechápu, že v Irisu mi voní moc dobře

anonymní 14.11.07 16:57

Nádherná mi se líbí víc než Loccitanu, nejdřív se mi zdála divná ale našla jsem v ní zalíbení, sláva nic tuctového, jak jsem se bála u vůně od Yves Rocher :-) A úctyhodná výdrž, další bod k dobru, takže mám hned další dárek na seznamu pro ježuru ¨:-))

IvKa 08.11.07 07:39

Včera jsem neodolala a vyzkoušela kosatec. Prvních deset minut to byl opravdový kosatec, ten takový obyčejný, který je stejně nejhezčí a nejlíp voní. I když někdo se nemůže rozhodnout, jestli je to ještě vůně. Po půlhodině se vůně usadila do sladce pudrova, jen s náznakem kosatce a potom zmizela docela.Ale Ambra se tedy povedla a navíc jí na zápěstí cítím ještě teď.

Fleur 07.11.07 16:21

Výdrž vskutku úctyhodná: první čtyři hodiny na zápěstí těžce, vytrvale až nudně voněl kosatec, potom přenechal místo pačuli. Osobně dám přednost kosatcové vůni od L´Occitane.

Kerze 06.11.07 22:07

Vyzkoušela jsem ho - na mně je to příjemná mýdlovka s překvapivou výdrží - o to překvapivější, že na mně i takové pecky jako Addict nebo Shalimar nedrží víc jak 3 hodiny…Nicméně, jsem při jeho zkoušce objevila Voile d'Ambre - fakt nádhera - asi si ho budu muset pořídit nebo co…

Přidat komentář

Nejčtenější