Yves Rocher: Tendre Jasmin

Po ambře, růži a kosatci nám Yves Rocher představuje jasmín.

Po ambře, růži a kosatci nám Yves Rocher představuje jasmín. Vůně z řady Secrets d'Essences stojí za očichání všechny a pro tu nejnovější to platí také; není z nich cítit láce obvyklá u levných vůní (pravda je, že u Rochera je vcelku podařená i většina ostatních vůní, včetně těch nejlevnějších) a mohly by klidně stát ve kterékoli parfumerii. Ostatně dávají to jasně najevo i cenou; ať vás ani nenapadne kupovat za tzv. plnou cenu, ta se u Rochera dává na cenovky jen tak, aby si zákaznice nemyslely, že kupují nějakou drogerku.
Zrovna teď je u příležitosti uvedení Tendre Jasmin na trh cena snížena z 1500 na 975, a pokud prošvihnete tuto slevu, stačí si počkat na další, konají se pravidelně. Při samolepkových slevách se můžete dostat až na 60 %, což je ještě méně. Je cena přiměřená? Upřímně, u Rose Absolue nebo Iris Noir bych i kývla, ale u Tendre Jasmin mám problém.

Vůně je od začátku do konce velmi květinová a velmi bílá. Pokud milujete jasmín, pomerančový květ či gardénie, přijdete si na své. Navzdory zprávám o mizerné výdrži přežil jeden střik na mé ruce několik hodin (podotýkám, že mám pacinky obvykle studené, u horkokrevných se dá předpokládat nižší výdrž; podpořte ji navoněním oblečení, případně použitím parfemované tělové kosmetiky). Proč jsem se zmínila o gardéniích, když ve složení Tendre Jasmin o nich není ani slovo? Protože jsem je tam cítila - i když se složení holedbá absolutními esencemi, pochybuji, že je Tendre Jasmin složena jen z nich (to by cena byla opravdu trochu jinde), parfumér Jacques Cavallier jim zcela jistě vypomohl syntetikou.

Výsledek je trochu ve stylu ‚bílé květiny obecné‘, ze kterých si určitě vyberete tu svoji. A v tom je také ten problém - Tendre Jasmin mi až příliš připomínala Pur Désir de Gardenia, zvláště poté, co trochu prořídla. Nejsem do jasmínu a do bílých květin vůbec blázen, takže si při porovnávání těch dvou logicky říkám: proč bych si měla na své občasné bílé květinové nálady pořizovat vůni za tisícovku, když si můžu koupit tuhle toaletku za dvě stovky?

Laskavá čtenářka nechť sama zváží, jak prudká je její láska k bílým květinám a která verze ji nejlépe uspokojí. Dobrá zpráva: Secrets d'Essences jsou k mání i v miniaturách a v kabelkových 15 ml baleních s rozprašovačem, které lze použít k důkladnému vyzkoušení (snad i u nás: přes zahraniční YR e-shop každopádně).


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Bea 18.09.10 07:55

Opravdu nevoní lacně ani synteticky.Kdo má rád bílé květiny a gardénii obtvlášť, přijde si jistě na své.Denní nošení, příjemná.

Dalia 18.05.09 18:33

Tuto vůni jsem si nedávno pořídila jako vůni na letní slunečné dny a zatím jsem s ní spokojená. Působí lehkým, osobitým dojmem. Není vtíravá a přesto upoutá pozornost. Řekla bych, že se hodí spíše na jemné, možná trochu zasněné ženy.

Veru 24.11.08 18:55

Aduš, mě by zajímalo, jaký zahraniční e-shop jsi měla na mysli. Koukala jsem na americký, kanadský a německý, kde všude mají úžasné ceny za tyhle vůničky - chtějí asi třetinu ceny - a také super sety miniaturek. Jenže do Česka neposílají:-(, což je možná logické, když máme svůj e-shop. Kdes tedy myslela?

Arome P.e.t.r.a 15.11.08 11:25

Vyzkoušela jsem - první dojem skutečně čistý jasmín, jiskřivý, krásný. Po půlhodině došlo k proměně v gardéniovou vůni, přesně takovou, jako má YR ve své řadě Pur Désir. Tak gardénie mám také ráda, ale to si pak nemusím kupovat jasmín. Moje očekávání nesplnila.

Ada 10.11.08 10:20

Nemá, jen jsem ji zapomněla šoupnout na správné místo. Napraveno.

Veru 06.11.08 18:17

Jen jsem si všimla, že tahle recenze je zařazená mezi těmi „lepšími“ parfémy, zatímco ostatní rocherovky jsou ve střední třídě. Má to nějaký zvláštní důvod? :)

katerinka 06.11.08 16:46

Tak jsem ji dnes běžela očichat, ze začátku jsem poskočila radostí, hlava se mi moc líbila, pak nadšení postupně vyprchávalo, stejně jako vůně.Ale i tak musím říct , že se mi docela líbí, vydržela mi na ruce celé ježdění na koni, což některé vůně nezvládnou. Jak říká Dejna , kdyby stála půlku, tak si ji asi taky koupím.

Dejna 06.11.08 09:31

Mě se docela líbí. Cítím tam opravdu jenom ten jasmín, je trošku ostřejší, ale celkově na mě působí příjemně a čistě. Výdrž mi připadala slušná. Kdyby stála půlku, tak si jí i pořídím.

Širín 06.11.08 09:27

Voní jako Still od J. Lo. Úplně totožně.

pichjit 06.11.08 06:43

V sobotu jsem dostala k nákupu vzorek, nevydržela jsem a očichala. Bílé kytky můžu, to ano, ale tato vůně, odpusťte mi ten výraz, ta tedy smrděla jako ohnilé bílé květiny, tož ji nechci…

Ada 05.11.08 23:02

To znamená, že jde o absolutní silice (absolute). Ale pouze z přírodních extraktů to složené nebude, jsou dosti drahé.

paaaja 05.11.08 18:59

co se nám snaží prodejce naznačit tím „absolutní“, „absolutní“, „absolutní“? přijde mi to trochu trapné:)

Přidat komentář

Nejčtenější