Yves Saint Laurent: Baby Doll

Baby Doll mě od první chvíle, kdy jsem ji spatřila v parfumerii, dokonale odpuzovala. Název jako pro blonďatou fiflenku, růžová barva, kýčovitý flakon ve tvaru růžového drahokamu, všechno slibovalo sladce ovocný barbínkovský fujtajbl. Proto jsem se jí vždycky vyhýbala širokým obloukem a byla bych se vyhýbala dál, ale jedna dobrá žena mi poslala vzorek a tak jsem tomu nakonec neušla.
Jak to nakonec dopadlo? Přežila jsem, ale Baby Doll jsem si nezamilovala. Není to sladká ovocenka, je to kombinace květin a ovoce (nejvíc je cítit frézie, granátové jablko, růže, trocha citrusů a stopa broskve) dohnaná kořením (štiplavým zázvorem a nejspíš i lopatou pepře nebo extraktu z nějaké vodní květiny, jakkoli není napsaná ve složení) do ostré svěžesti. Po rozvonění se objevil i tón rebarbory, kterou nesnáším a vůni mi tím pádem zcela otrávila. Celek je hodně křiklavě svěží; kdybych si měla vybrat vůni této sorty, sáhla bych spíš po nějaké pepřovce nebo třeba po Rumeur.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Slunecko1 13.10.10 15:39

po delší době je ještě lepší než na začátku, dodává dobrou náladu. Miluji YSL

Tigra 05.09.10 13:47

Holky, ten flakon není kýč (drahokam a tak…), je to prostě dětská hračka - káča - pro holčičky. Ta MÁ být roztomilá, infantilní a ve skutečnosti JE plastiková, má to evokovat olepené lízátko, mašličky ve vlasech a kolotoče, pouť, přeslazené cukroví a vatu…
Já BD miluju, někdy se navoním něčím „normálním“ (uznávám, že tohle není vůně na poradu vedení :)), ale kápnu si ji na zápěstí a přes den si počuchávám…
Co mne teda strašně štve u toho flakonu, že je absolutně neskladný. To je voňavka do velké kabelky, ani třicítka se nevejde do večerního psaníčka a miniatura nemá rozprašovač, blbě se s tím manipuluje a nedá se pořádně pochrstat.
Ale jinak jedna z mých lásek, kupodivu jediná ze slaďoušků, já je fakt nemusím, doporučovaný Rumeur je mi vyloženě protivný.

anonymní 13.04.10 21:53

MÁM RÁDA KYČE

Daisy 13.05.09 11:42

Voní,ale bohužel ne mně,přeslazené trpké lízátko s obalem od kolotoče.

Kleaa 01.03.09 18:52

co se jí musí nechat je výdrž, ta je, ja už to bývá u podobných typů, neskutečná, kéž by takto držely mé favoritky…

Kleaa 01.03.09 18:49

tak já předsudky vůči růžové nemám, flakonec je krásný, ale vůně vyloženě nepříjemná a laciná, já bych ji tedy své mladší sestře nekoupila - na to ji mám moc ráda :)

Arome Péťa 22.02.09 20:52

Pokud nemáte předsudky vůči růžové a nasládlé vůně se vám líbí, budete s ní určitě spokojená. Na léto je skvělá i její odlehčená verze.

jasmina 17.02.09 21:56

mne se flakonek i krabicka libi, ja rada infantilni ruzovou :)))
vune ve mne moc dojem nezanechala, zkousela jsem ji tedy zatim jen na papirek

Arome P.e.t.r.a 26.11.08 22:13

Hrůza,jak tuto vůni mohl Laurent vytvořit?

Eva_nem 23.11.08 02:33

Chvíli se mi moc líbila právě díky množství ovoce, ale po hodince nebo dvou mi začala připomínat nějakou podivně broskvovou vůni ve spreji na WC.

Veru 17.11.08 21:14

Ten flakon je fakt vrchol kýče, samý plast a laciné pozlátko, fuj, a ještě všecky ty sběratelské varianty…jsem nevěřila vlastním očím!! Ale vůně samotná není tak odporná, koupila bych ji mladší sestře (kdybych nějakou měla:-D) a víte, co v ní cítím nejvíc? Rychlý špunty!! Fakt, nejradši bych to vypila, ty sladké barevné bublinky z toho doslova prýští!

kikina 02.12.07 07:53

je hodně citrusová

Zdenka 05.11.07 14:53

Já cítím asi nejvíc ty růže a do toho něco šťavnatého. Ostře svěží vůně na léto, mít ji nemusím.

Veverka 12.07.07 15:18

Na můj vkus až moc ovoce a divných tónů, tady bohužel barva flakonku koresponduje s jeho obsahem.

anonymní 06.06.07 22:39

Svěží a šťavnaté ovoce právě tak k nakousnutí. Rebarbora a rybíz.

Přidat komentář

Nejčtenější