Yves Saint Laurent: Nu Eau de Parfum

Dostala jsem znovu k Nu a tentokrát jsem to vzala i se srovnáním: na levou ruku eau de toilette, eau de parfum na pravou, aby se to dobře pamatovalo, a v pravidelných intervalech jsem očichávala, jak to vypadá. Ze začátku se zdály obě verze téměř stejné, ale když se rozvoněly, byl rozdíl dobře patrný - zatímco eau de toilette spěje víc ke květinové půlce termínu „květinově orientální vůně“, eau de parfum míří k orientu. Ke konci už si zase byly podobné.
Základ obou vůní tvoří klasická orientální dřeva (santal, cedr), přičemž v EdP je výraznější santalová složka. Srdce je květinové, u EdP je spíš na dokreslení, u EdT je výraznější a díky jasmínu malinko odlehčenější. Než jsem se podívala na složení, dělala na mě květinová kombinace v srdci dojem gardénie - taková opojnější, bílá, hladce plná vůně. Květinové tóny jsou v Nu nejzajímavější a odlišují ji od jiných podobných orientálních vůní. Kadidlo není v Nu EdT výrazné, slouží jen jako lehký tmavý závoj, aby kytičky nějak nevhodně nejásaly, v EdP je ho o poznání víc. Svěží tóny nečekejte, i ten bergamot se jen stavil jen tak na chvilku.
Obě verze jsou spíš těžší (inu, orient) a když se budete moc polívat, budete pravděpodobně obtěžovat okolí. Sladké jsou tak orientálně průměrně. Volila bych ji určitě na večer, je to krásná, slavnostní a svůdná vůně; máte-li rády orient dnem i nocí, můžete ji vytáhnout i přes den a v tom případě bych použila spíš květinovější EdT.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Sára 10.05.11 20:42

Tak jsem usoudila, že by bylo vhodné pořídit si celý flakónek a při přičichnutí mě hned napadlo - tu vůni už znám, co mi tolik připomíná? Nakonec mi to docvaklo - Addict od Diora, typově takřka totožné, obě dvě krásné.

Arome danka 24.08.10 12:46

tak u mňa sa ten „bergamot stavil na dlhšie“ pridala sa gardénia a orchidea. Spôsobili určitú kyslosť, ale nie nepríjemnú, ale dosť originálnu. Svojou „slovnostnosťou“ mi niečim pripomína klasický Poison. Viem si ju predstaviť na večer k ťažkým tmavým šatom .

Kajka 28.10.09 07:12

Velice zvláštní, to kadidlo převládá, pro mě je tak ojedinělá a tak divná, že se neodvažuji ji nosit.

evik77 15.05.09 10:55

Rozležela se na mně strašně kysele. Ale to je bohužel chemie mojí pokožky.

Sissinka 06.12.08 10:59

Prosim, nevite, kde je mozno tuhle vuni vyzkouset v Plzni? Prolezla jsem vetsinu parfumerek a nikde ho nemaji!! :(

Aja 01.11.08 09:26

Jeden z nejúžasnějších a nejtajemnějších parfémů, které znám. Je super a EDP je o moc lepší než je EDT.Škoda, že nikde není.

klubko 21.05.08 14:06

Je fajn, cítím v ní něco, co cítím i v Addictu, je to možné? Na mě trochu moc koření, ale občas se dá :) Flakónek super.

judita 15.02.08 11:32

móóóóc pěkná, používám ji už 3rokem

tuze 11.01.08 18:15

Příjemně laděná orientálka. Mrzí jen snad mizerná výdrž. Přijde mi zvláště vhodná na vánoce a na zimu.

midori.witch 07.11.07 11:23

Moje nejoblíbenější vůně, mám pocit, že ke mně patří. Zajímavé je, že se mi o trochu víc líbí EdT, ale mám obě a obě jsou výjimečné.

anonym: Co je kruci „pánská“ Nu? Myslíš M7? Ta mi taky voní příjemně a líbí se i příteli, jenom nevím, jestli není moc gentlemansky noblesní pro mladýho modrookýho hubeňoura, co nemá jedinej oblek :) Docela by mě zajímal Adin názor na M7.

Kerze 05.11.07 17:23

Jak je možné, že mi tak krásný orient dosud unikal…?!

anonymní 09.07.07 23:45

Nejhorší vůně, která existuje - ta dámská. Pánská ujde

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější