Yves Saint Laurent: Opium

Opium patří mezi velmi známé a slavné vůně. Bylo představeno v roce 1977, a nejen že se stále prodává, má už i několik variací, např. Opium Eau d'Ete nebo Opium Fleur de Shanghai. Je to orient sestavený ze dřeva a koření, doplněný květinami. Netuším, jestli obsahuje opravdu všechny složky, které uvádím, pochybuji o tom (nepodařilo se mi najít spolehlivý zdroj); jsem si však jistá hřebíčkem, skořicí, pačuli a santalovým dřevem, z květin bych si tipla růži a jasmín. Dominantní složky patří mezi jemnější - skořice není těžké koření, stejně tak santalové dřevo je jemné, a květiny v Opiu voní příjemně. Celkový dojem je jemně vonící, nedusivá, santalově-skořicová vonná tyčinka. Cítím v něm takový velmi nenápadný tón, vlastně to ani není tón jako spíš dojem nějaké svěžesti, možná z růže, nebo tam opravdu je kousek nějakého ovoce.
Ve většině orientálních vůní nacházím pro mě nesnesitelnou, těžkou složku či akord, jehož složení jsem zatím bohužel neodhalila, v Opiu je však velmi slabý, dost možná tam není vůbec. Domnívám se, že bych ho dokázala nosit, ačkoli do auta nebo na nějaké lidnatější místo, odkud se nedá rychle utéct, bych si s ním netroufla.
Opium bych stejně jako ostatní orientální vůně určitě doporučila pro společenské příležitosti nebo příjemné dlouhé zimní večery ve dvou, strávené se sklenkou něčeho dobrého před plápolajícím krbem (obyvatelky paneláků prominou). Otrlejší milovnice orientu ho můžou vytáhnout i přes den, ale ohleduplně použijí umírněnou dávku EdT verze, nebo zvolí nějakou lehčí variaci z Opiové řady.
Doporučila bych ji pro každý věk kromě toho úplně nejnižšího, rozhodující nechť je vkus. Dámy zralého věku - pozor na oblečení a celkový vzhled, Opium může být sice svůdné a sexy, ale ve spojení se špatně pojatým oděvem, jako jsou blůzičky tvaru kredence nebo nevýrazné černé šaty, se stane zlým pánem a udělá z vás nudnou starou matronu s otravným parfémem.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Tassia 17.12.12 23:00
  • Suchá, mazlivá, jemná európska orientálka. Nadčasová.

Příspěvek upraven 29.07.14 v 21:42

gerti 30.10.12 17:39

Opium

:,( Neznesiteľná vôňa, teda aspon pre mňa. Toľko ospevovaný Opium až som sa rozhodla si ho kúpiť, ale najprv vyskúšať. Striekla som si Edt, ale ešte dnes ju cítim /na druhý deň/. Kabát bude asi treba dať vyčistiť v čistiarni. Vôňu som mydlom z ruky nedostala.

Lullu Lu 19.10.12 22:10

a ešte mi pripomína aj Jungle El. Kenzo

Lullu Lu 19.10.12 22:09

:? HM..ZVLáSšTNA VôŇA, nezvyknem zatracovať vône, aj keď sa mi nepáčia, pretože každému sa páči niečo iné. Veľmi mi niečo pripomína,keď si k nej privoniam vybavia sa mi sviečky a prítmie. Pre mňa nie, myslím, že by sa ku mne ani nehodila. Pripomína mi vonne tyčinky, áno presne tie. :mavam:

Daniela44 17.12.11 12:06

Podepisuju se pod komentář Jitlen.
Nejvíc se mi na Opiu líbí, že voní jako přírodní ingredience, teple a suše. Začátek je trochu ostřejší, nahořklý, probleskne pepř a pak už to začne být hladivě pryskyřičné (terpentýn?), zakouřeně santalové, skořici s hřebíčkem úžasně doplňuje stopa mýdla. Vanilka je tam lehounce patrná, i to kandované ovoce bych tam našla.
Pro mě příjemná, nekonfliktní záležitost. Nejlíp se na mě rozvoní v chladnějším vlhčím počasí, jaro podzim.
Prosluněná a pozitivní energií nabíjející vůně! Dobrá nálada v lahvičce:)

Příspěvek upraven 17.02.13 v 12:01

jitlen 22.10.11 14:08

Podle ostatních recenzí jsem čekala nějaký dryják, ale překvapilo mě, jak jemné a sladké Opium je. Pravda, vyzkoušela jsem pouze EDT. Cítím hodně akořice a kandovaného ovoce. Také vonné tyčinky. Cítím i trochu kadidla a v jednu chvíli mi z něj zavoněly konvalinky..
Zatím mám jen vzorek, ale vážně uvažuji o koupi. Přesně takovou vůni jsem si představovala na zimu. Nastříkat si ji na pašmínu, zavřít oči, nadechnout se a ocitnout se na procházce orientálním tržištěm, kolem stánků s cukrovinkami a kořením.

danaada 21.09.11 08:23

Zkoušela jsem v horkém dni a vůně je nádherná. Maličko mi vadí troška medovosti, ale není zase až tak výrazná. Jinak je to moc příjemná kořeněná vůně lehce doplněná vanilkou.

Pavla 18.09.11 13:48

Kamarádka tím voní nádherně, ale pro mne moc nápadná. To je stejné jako s Jungle od Kenza apod., když se s tím někdo objeví, tak čmuchám a líbí se mi, ale sama tak výrazně vonět nechci. Zvlášť v uzavřené místnosti.

anonymní 11.07.11 16:27

Zkoušela jsem nejdřiv na papirek a teď jeden střik na ruku a vůně se mi moc libí. Voněla na ruce i na papírku stejně, nejdřív lehce do medova, pak začne medovost ustupovat koření a po přečtení složení jsem si uvědomila, že cítím i trochu karafiát. To vše lehce dokreslené vanilkou, kterou miluji. Byla příjemná i v teplém počasí a to na orienty nejsem zvyklá, ale jeden střik myslím naprosto stačí.

Jean 26.01.11 21:29

Je to nádherná vůně, ale ne pro každého.
Musíte to s ní umět.

Bea 22.01.11 20:42

Já ji vnímám na úplném začátku jako chypré a pak mýdlovou.Suchá, bylinná vůně, velmi silná.Na začátku mi připomněla Aromatics Elixír, Empreinte a Cabochard a pak No5.Občas probleskne i Safari.Nádherná vůně.Nositelka by neměla postrádat charisma, jinak nezdůrazní přednosti, ale upozorní na nedostatky.do uzavřených prostor aplikovat velice střídmě.

janina 19.01.11 10:47

Ja už tuto vůni nějakou dobu používám a jsem moc spokojena,opravdu záleží na každém,co má kdo rád.Já tuto vůni miluji.

Evženie 30.12.10 02:36

Jak pačuli nenávidím, tak ho tady cítím na pravém místě. Je to krásná a těžká vůně. Vidím to jen na miniaturu, na tohle nemám povahu.

wich 05.07.10 12:46

Nad některými komentáři se opravdu musím smát.

lark 08.06.10 12:34

pardon - vyvážená vůně

lark 08.06.10 12:33

Mýdlo, karafiáty, hřebíček. Ale je to krásně vyvářená vůně, ani moc silná, ani moc slabá. Příjemně se nosí.

Arome Ebenka 25.04.10 03:00

Opět se potvrzuje, jak důležitá je chemie nositele pro konečnou podobu vůně. Opium mě už kolikrát „dostalo“, ale já ho nosit nemůžu - rozkládá se na mne místo do tajemné skořice, kterou cítím na jiných, do vcelku fádního a otravného mýdla. Škoda…

Naja 05.01.10 12:39

ehm, nejsem nahá, ale naja. Ten předchozí výplod je můj:o))

naha 05.01.10 12:37

S Opiem se musí opatrně, stačí jeden, max. 2 střiky a je cítit celý den a jak krásně. První zkouška může odradit, ale neházejte flintu do žita. Já jsem z EDT přešla na čistý parfém. Je to orient se vším všudy, opravdu skořice a hřebíček, heboučká a mazlivá jako mýdlová pěna. Nádherný protějšek k pánské verzi.

Jířa 03.01.10 19:26

silná, ale nejlepší vůně - do zimy 100%, z oblečení ji cítím navždy a je fakt jen pro odvážné… a pro milovnice parfémů, já ji dávám číslo 1.

liessa 31.12.09 21:21

Na Opium jsem byla hodně zvědavá a měla velké očekávání. Musím říct, že první půl hodinu jsem lítala po bytě a přemýšlela, jak ji dostat dolů, tak otravná a silná mi připadala! Zhruba po dvou hodinách se ale příjemně rozvinula a dýchla na mne ta dálka a zvláštní tajemno. Lákala mě, byla jsem zvědavá, čím mě ještě překvapí. A překvapila. Zatím se na ni necítím, ale do budoucna to bude můj favorit, vím to.

Inesska 30.12.09 22:19

Je to moja skutocna srdcovka - teda jedna najstarsia. Rada skusam vselico nove, niekedy to vyjde, inokedy nie, ale s Opiom som si ista a z casu na cas sa k nej vraciam.

Arome ivana 12.12.09 12:24

Je to nádherná kompozice skořice a hřebíčku.Jako dryák mi vůbec nepřipadá.Výdrž dlouhá.

Arnika 12.11.09 15:48

Někdy před 15 lety jsem ji považovala za nenositelnou, těžkou, dusivou. Asi jsem k té vůni musela dospět, protože teď bych si ji vzala klidně i přes den. Těžká je, dusivá ani náhodou, při střídmé aplikaci může být sexy. Cítím hlavně skořici, hřebíček, možná mýdlo.

Mutant 28.10.09 21:46

Itou: Klidni to jo!!

Lenka V. 13.10.09 11:34

Pro mně je Opium hodně silná a těžká vůně,mám jen odstřik,ale určitě si větší balení nepořídím !!!!

Silvi 29.09.09 20:00

taky sem zapomněla, že taky jako Ada tam cítím nějaký svěží tón, necítím ho ale jako ovocný, nebo růžový, spíš také kořeněný, něco jako malinko anýzu nebo něco podobného..

Silvi 29.09.09 19:57

už mám edp a sem z ní nadšená, mám pocit, že je občas trochu slaná, jako nějaký hodně kořeněný slaný pokrm v dřevěné misce. úžasná představa. a budu ji nosit i přes den. kdo řiká že je to moc velká síla na běžné nošení, nemá pravdu. já běžně nosím orientálně laděné oblečení a tahle vůně k tomu sedí:)

Arome morgana 30.05.09 18:16

Itou - brzdi,to že ti vůně nelíbí chápu,ale já Lucku znám a Opium jí sedí.Výrazná osobnost-výrazná vůně.

Itou 28.04.09 11:54

:-DDDD a ty ji snad znas? Predpokladam, ze ji sama pouzivas, ostatne proc ne? :-DDDDD

Lory 27.04.09 21:50

Itou: Opium se nelíbí každému, ale buď tak hodná a nenavážej se do lidí, které ani neznáš (viz Lucie Bílá). Děkuji.

estelle 27.04.09 19:29

To je nárez! Nádherná…Cítim v nej niekolko voni, ktore na mna urobili velky dojem: kvety z Fidji, korenie z KL od Lagerfeld, bylinky z Aromatics Elixir, možno trochu orientu z Theoremy…
Opium (edt) je skutocne krásna a návyková…zrelá vôňa vonných tyciniek, tajomnej elegancie a rafinovanej vyzývavosti. Bolo by uzasne ju nosit.

Itou 26.04.09 12:47

:-OOOOO Nou, to snad ne!!! :-OOO naprosto nechapu, jak muze byt nekdo uneseny z takovehoto silneho smradu! Slozeni je naprosto fadni a jednoduche…! Tuto vuni bych si dokazala predstavit jen do pohadek Tisice a jedne noci a tak na pani po 50, protoze je primo delana na typy Arabske ci Cernosske, na tech verim, ze muze vonet jinak a krasne, maji totiz jine pizmo, ale do nasich podminek se absolutne nehodi! Je to neco podobneho ala kombinovat nejluxusnejsi saty s martenskami, ci prouzky s kytickami. Ze je tato vune fadni a naprosto nicim nezajimava nezachrani ani fakt, ze se s ni voni nase predni ceska „celebrita“ Lucie Bila. Je to naprosto odpuzujici vune, neco jako repelent na komary.....kdyz se prezene, je tak silna, ze i to nejvetsi moridlo by ji nepredbehlo. Hodi se na tmavsi typy, svetle zeny v ni jsou jako kostata…

Arome morgana 18.04.09 09:55

Miluju jí a je pro mně číslo 1

janamarie 13.04.09 10:14

Kupuju už 3. balení. Myslela jsem že ji přes jaro/léto odložím, ale voní v teplém počasí snad ještě líp než v zimě.

shanin 13.03.09 17:06

Zkoušela jsem EdP. Nádherná vůně! Velice silná a výrazná, ale ne těžká. Suchá, kořeněná, dřevitá, cítím v ní i ambru. Moc ráda bych si ji pořídila, ale obávám se, že bych nebyla schopná spotřebovat ani to nejmenší balení. K aplikaci doporučuju jeden mikrostřik, voní celý den.

Frederika 02.03.09 15:36

Dámy já opium přímo zbožňuji!!!Nevím jak je to s jeho sílou,protože pokud nemám aspoň čtyři dávky,tak ji na mě okolí necítí.Pro někoho síla pro mě akorát.A o pánském opiu ani nemluvím-nádherná-originální.

LuciaG 25.02.09 15:02

Keď som robila au-pair v Anglicku, moja domáca používala Opium. Vždy ráno si dala kúpeľ s Opium mydlom, použila telové mlieko a potom si naniesla parfém - dokonalé vrstvenie. Mohlo by sa zdať, že to s Opiom prestrelila, ale opak je pravdou. Bola to výrazná osobnosť, bývalá modelka a vôňa jej sedela „ako uliata“.

gentiana 22.01.09 18:04

Já Opium miluju, ale nemůžu si pomoct, připadá mi jako taková středně silná vůně na odpoledne. Mám EdP a používám štědře - jak to tak poslouchám, tak bych se měla krotit, abych někoho nezarazila do země.

Lory 20.01.09 22:01

Ahoj, prosím, můžete mi napsat, kde tuto krásnou vůni kupujete? Až příliš často narážím na to, že ji mají v parfumeriích zkaženou :(.

janamarie 14.01.09 13:36

Kupuju druhé balení a to se mi stane málokdy a uvažujuju o tělovém mléku. Několikrát se mi v parfumerii stalo, že měli zkažený tester,pozor na to.

Arome Dana 12.01.09 23:41

Stará zaprášená divadelní opona - to z něho cítím.

evik77 11.01.09 09:32

Kořenitá a suchá, pro mě nejsilnější orient, který jsem kdy vyzkoušela. Je nádherná, ale bojím se, že kdybych si ji koupila, tak mě bude za chvilku dusit. Ale když ji má někdo na sobě, tak to hned poznám, tahle vůně je nezaměnitelná. Dávkovat jen opatrně a na večer.

Aimirin 20.12.08 23:00

Mám verzi EDT, takže hned jak jsem ji dostala, třikrát čtyřikrát jsem ji na sebe stříkla a vyrazila („vždyť je to jen toaletka“) V tramvaji se lidé divně dívali (pravda, muži o něco vstřícněji), v práci byla moje vůně cítit po celé kanceláři, po práci se přítel tvářil stylem „co to tady smrdí.“

Teď stříkám toaletku opatrně do vzduchu, projdu obláčkem, a okolí vůni hodně chválí, dokonce i přítel :-) Pro mě nádherná, pravý nefalšovaný orient, který má třeba Angel a Casmir v názvu spíše jen pro okrasu.

Arome andrea 10.12.08 12:44

Tak tohle je hodně silná pecka. Zkoušela jsem v mrazivém dni, ale i přes to mě tato těžká a až nepříjemná vůně tak obtěžovala, že ve mně vyvolala nauzeu. Bohužel je to držák, který se nedaří ani smýt. Přijít do vytopené a přelidněné místnosti a úcítit tuto vůni, tak uteču rychle pryč. Dovedu si ji představit pouze někde v orientu na bazaru.

Silvi 10.12.08 07:33

uvažuju o čistém parfému. zkoušel jste ho někdo?

Lena 04.12.08 16:07

Mám ráda orientální vůně, snesu různé „dryáky“,ale Opiu asi na chuť hned tak nepřijdu. Začíná se mi trochu líbit až po dvou hodinách. Dneska jsem poněkolikáté zkoušela a zase říkám NE. :-)

Ada 27.11.08 10:01

Mám pocit, že jsem zkoušela EdT, ale krk už na to nedám.

Veru 26.11.08 22:36

Tak kamarádka se zrovna zamilovala do Opia… :-) Upozorňuji, že je jí čerstvých 19, ale zajímavý je, že chce jedině verzi EDP. Já zkoušela toaletku,a to byl teda dryák, ale ona říká, že ta parfémovaná voda je hezčí, příjemnější… a že EDT byla dost divná… Tak nevím. Jakou verzi jsi v recenzi popsala Ty, Ado?

Elena 26.11.08 19:41

Já jsem ji teď poprve vyzkoušela a jsem úplně nadšená… Hned jsem ji zařadila do žebříčku nejlepších vůní… Pro mě krásně kořeněná, ne mýdlová vůně… Opim mi to skutečně připomíná…

Přidat komentář
Stránka:  1 2 Další »

Nejčtenější