Yves Saint Laurent: Rive Gauche

Testovaná verze: EdT
Rive Gauche je břitká aldehydovka, navíc s chyprovými složkami v základu, nečekejte proto žádnou květinovku (ačkoli aldehydové vůně jsou zrádné a rády se na každém rozvoní úplně jinak). Je to navíc vůně, která má za sebou několik desetiletí existence, a proto v ní neucítíte nic, co by se hodilo do dnešních ovocných a pepřových trendů.
Celek si můžete představit asi jako směs výrazné mýdlové vůně (návrhář aldehydy skutečně nešetřil) a křehkého, šustivého podzimního listí, které ze sebe v záři slunce vydává tu nejlepší suchou vůni. Po nějaké té hodince se dočkáte i květin, nicméně slouží jen jako nenápadný doplněk zmíněné směsice.

Líbí se vám? Zkuste:
Fleur de Fleurs - také sušší aldehydovka, ale lehce sladší a pudrovější
nebo jakoukoli jinou aldehydovou vůni


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Arome lumi 08.12.09 22:41

Podivně nepříjemná vůně, taková oblá ale úmorná, ze které mě za chvíli začala bolet hlava. Evidentně ne můj typ, ne pro mou kůži.

kamila 01.11.08 17:10

Zbožňuji tuhle vůni…Je naprosto osobitá a teď na podzim si ji vychutnávám, ta melancholie a teplé barvy smíchané se sychravým počasím…Asi jsem maniak ale to vše z ní cítím:-)

Arome nina 20.09.08 15:51

Súhlasím s Xeniou, že fakt drží…čo ale pre mňa nie je plus. 2 slová: neskutočný smrad. Celý čas som cítila škoricu, ktorú milujem, ale z tohto sa mi obracal žalúdok. Ešte dodám, že nie som milovníčkou všetkých tých „in“ vôničiek hrajúcich sa na parfémy, ala light blue, incanto.., omnia, ktoré cítiť na každom kroku.

Myskamaus 26.08.08 10:58

Začátek je hodně podobný Arpége,po rozvonění už tolik ne,nicméně je to příjemná a dost osobitá vůně.

xenie 18.07.08 22:32

Rive Gauche je nádherná vůně, mýdlově čistá, svěží a sexy, miláček. A úžasně drží. A ten flakon … Vlastním novější verzi ( 2003 ), ale znám i tu původní. Předělaná se mi líbí víc. Je modernější, víc odpovídá dnešnímu vkusu a potřebám. Původní když se čerstvě stříkla, tak byla dost ostrá ( můj první dojem - odpadkový koš, pardon ). Později se krásně rozvoněla, ale trvalo jí to. Ta novější je malinko lehčí, rozvoní se rychleji do krásna, v podstatě tam ani ten hrozný začátek necítím. Je jakoby vyladěná, vyčištěná. Rive Gauche ve mně evokuje představu hluboké, chladné, tmavomodré vody. Miluji Light Blue, a jelikož mi přijde s RG něčím ( ale jen malinko, nějakým jedním svěžím tónem ) podobná, říkám jí pro sebe „dark blue“ :o) .

Ronna 19.02.08 16:28

V roce 2003 ji údajně přeformulovali a už se té staré prý vůbec nepodobá.

Veverka 31.07.07 12:15

Viděla jsem ji tuším v Douglasu a v Sephoře by ji měli mít taky - zkoušela jsem ji tam.

Arome e.v.a. 18.07.07 23:13

Tuší někdo, v které z parfumerií /sítí/ je možné ji zkusit? Díky

Přidat komentář

Nejčtenější