Ze zákoutí zkoušecího sešitku

Proč je poslední dobou tak málo recenzí? Už jsem se pokusila vymluvit na stránky o kosmetice, ale ty jsou už up and running a recenzí nějak nepřibylo... zazpytovala jsem proto svědomí a zjistila jsem, že mě to psaní už nějak nebaví :) Nebo spíš nechce se mi vymýšlet ke každému prsku v parfumerii dlouhou čtivou recenzi, zvlášť když se to z té vůně leckdy ani vyždímat nedá, že. A dvouřádková "recenze" vypadá blbě. Po chvíli váhání mezi unavenou kvantitou na úkor kvality a mrtvým broukem jsem zvolila střední cestu - recenze zůstanou vyhrazeny vůním, které mě zaujmou natolik, abych o nich vyplodila víc než jeden řádek. O ostatních si přečtete v článkorecenzích, ve kterých se zmíním o více vůních najednou.

Proč je poslední dobou tak málo recenzí? Už jsem se pokusila vymluvit na stránky o kosmetice, ale ty jsou už up and running a recenzí nějak nepřibylo… zazpytovala jsem proto svědomí a zjistila jsem, že mě to psaní už nějak nebaví :) Nebo spíš nechce se mi vymýšlet ke každému prsku v parfumerii dlouhou čtivou recenzi, zvlášť když se to z té vůně leckdy ani vyždímat nedá, že. A dvouřádková ‚recenze‘ vypadá blbě. Po chvíli váhání mezi unavenou kvantitou na úkor kvality a mrtvým broukem jsem zvolila střední cestu - recenze zůstanou vyhrazeny vůním, které mě zaujmou natolik, abych o nich vyplodila víc než jeden řádek. O ostatních si přečtete v článkorecenzích, ve kterých se zmíním o více vůních najednou.
Možnost přidávat názory samozřejmě zůstane; odkazy z databáze přibydou v dohledné době a na zkrášlení článkorecenzí zapracuju (nějak vhodně přidám obrázky a složení, jak jste zvyklé z klasických recenzí, aby to nebylo tak chudé).

A teď už k vůním. Vedu si zkoušecí sešitek, kam si zapisuju dojmy ze zkoušených vůní - takže i když se mi zrovna nechce napsat recenzi nebo není materiálu dost, neztratí se zkouška v hlubinách mé děravé paměti. Recenzi podle poznámek a případně nové zkoušky napíšu později - nebo taky ne, protože jednořádkovou nemocí trpí hodně vůní. Přišel čas vymést pár zatuchlých koutů sešitku.

Sun Moon Stars nedávno proběhla diskuze na fóru. Vůně má krásné romantické jméno, i flakonek je pěkný - temně modrá s reliéfy slunce a hvězdiček (uzávěr je, pravda, už trochu lacině zlatoplastový). Vyzkoušet se dá v drogerii Schlecker (býv. Droxi) nebo ze vzorečku, který vám někdo obětavě pošle. Čekala jsem silný sladký orient, ale Sun Moon Stars je spíš vodnatě pronikavá - silák, to jo, ale spíš protivný než hladivý. Vůně je převážně květinová, voní z ní frézie, růže, na začátku trochu fialky. Základ je jemná vanilka s pižmem, ale než se ho dočkáte, spolykáte pár hrstí prášků proti migréně.

Sun Moon Stars je z roku 1994 a z téže doby (1992) jsem vyzkoušela jednu již nevyráběnou vůni, která je spíš dobovou zajímavostí: Très Jourdan. Design flakonu zcela odpovídá době a vůně víceméně také. Je květinová, hodně z ní voní růže - čerstvá i sušená; výrazný suchý květinově-dřevitý tón je ve vůni určující. Objevila jsem i trochu jasmínu, cedru, v základu teplejší pižmo. Ke konci mi kapánek lezla krkem, květinové vůně nemusím a začátek 90. let je pro mě doba totálního nevkusu, na kterou bych nejraději zapomněla :)

A následujícími čtyřmi drobnostmi jistě potěším fanynky Avonu:

Lyrical je čistě květinová vůně, v níž se mísí frézie, šeřík a konvalinky. Ne moc kvalitně ani nápaditě, ale při střídmém použití bude nenáročným milovnicím šeříků a konvalinek vyhovovat.

Spirit je také květinová vůně, tentokrát svěžejší. Voní hlavně po pivoňce a trochu po konvalinkách.

Full Speed je sladkokyselá melounová pánská vůně ve stylu Dunhill Desire Blue. Kombinuje zelenou svěžest s muškátovým květem, bohužel rychle slábne a zakrátko z ní zbývá jen slabý drogerkový odérek. #END-3081

Individual Blue for Him jsem testovala jen ve verzi after shave, proto vůně moc nevydržela (což je v pořádku, kdo by se chtěl naaftershavovat a cítit to pod nosem celý den). Ze začátku je mořská, ale celkově spíš teplejší, kořeněná.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

DJka 09.01.10 14:15

Lyrical je velmi jemná konvalinková vůně, žádný bolehlav. Konvalinky jsou mírné, nadlehčené citrusy a cítím i přítomnost růže a frézie. Intenzita vůně je od začátku slabá, takže je potřeba se častěji přestříkávat.

Lenkaa 28.12.09 16:37

překvapilo mě docela negativní hodnocení Sun Moon Stars, zrovna jsem si říkala, že to je taková vůně, která by se snad mohla hodně líbit, dokonce se líbí dceři, která jinak mou poličku absolutně nesnese…

zuwa 20.10.09 18:19

Sun moon stars som mala,kupila som ju naslepo v duty free shope, no sklamala ma. fakt ma z nej bolela hlava. a to nemam nic proti tazsim vonam, ale tato nic moc.

Myskamauska 20.08.09 09:10

Taky se mě Sun Moon Stars docela líbí.První nádech je opravdu silný lihový šok,ale pak už bych ji klidně snesla.Za ty peníze,za které je možno ji koupit,se mě tak špatná nezdá.

Albeni 16.01.09 21:09

Mě se Sun Moon Stars celkem líbí. Když jsem ji ucítila poprvé, řekla jsem si - to ne. Vonělo to jako višně naložené v lihu. Doufám že ten tester v droxi nebyl zkažený :-/.
Na papírku jsem ji založila do knížky, ale pak jsem se k ní několikrát vrátila a zalíbila se mi - pravda, už poněkud vyvanutá. Tak nevím.

Amy 24.08.08 14:00

(teda aspoň na ty, co jsou podle Vás povedené :)  )

Amy 24.08.08 13:59

A co Oriflame? Recenze na jeho vůně nebudou vůbec? Ráda bych si přečetla Vaše názory na ně.

1Miru 22.08.08 07:14

Hura…,
tak se nam Ada neztratila…a pise!!!!
Hlavne ze stranky budou porad existovat..
Ja shledavam s kazdou úpravou jenom zlepseni!!!..

Přidat komentář

Nejčtenější