4160 úterků podle Sarah McCartney a zločiny z vášně

Víte, kolika úterků se dožijeme, za předpokladu, že tu pobudeme 80 let? Podle Sarah McCartney je jich přesně 4160. Já to počítat nechci, tak jí budu věřit.

Tahle lehce ulítlá britská dáma nám radí své úterky nepromarnit a něco pořádného dělat, něco nového začít. Sama se tím řídí od roku 2012, kdy vydala svou první kolekci vůní, které sama nazývá dobrodružnými. Pár jsem jich vyzkoušela v Les Senteurs při návštěvě, bohužel jen na papírcích. Postřehy najdete na frangipani.cz

Jak voní nejvíce sexy vůně planety?

Co oceňuji, je vtip, s jakým jsou vůně nazývány i popisovány. Uznejte, že názvy jako Devil Max (ďábel Max), Sunshine and Pancakes (sluneční svit a palačinky), What I Did On My Holidays (co jsem dělala o prázdninách) nejsou úplně marné a vrcholem je skromná „The Sexiest Scent on the Planet. Ever. IMHO“ („Nejvíc sexy vůně planety. Vůbec. Dle mého skromného názoru“).

Sářina parfumerie je pravá indie parfumerie. Sama si vůně navrhuje, míchá, stáčí. Takových jsou na světě nejspíše miliony. Co Sarah odlišuje je, že ji do svého portfolia přibrali v Les Senteurs a ti nevezmou kdejakého pokoutního alchymistu.

Sarah, parfumérka s vlastní hlavou

Další věc, díky níž si tahle dáma rozhodně zaslouží pozornost je to, že se tak trochu vzepřela všemocné IFRA. Tím, že si zakoupila, jak sama říká „děsně předražené“ zařízení pro testování parfémů, aby své kreace nemusela kvůli bezpečnostním certifikátům posílat do laboratoří, patřících k IFRA. Kdo chce prodávat v Evropě, musí mít bezpečnostní certifikát, alias drahé IFRA potvrzení, že zákazníkům po jeho vůních nenaskáčou pupínky.

Pokrýt náklady na kolekci pomůže internet

A právě teď Sarah vydává další kolekci vůní nazvanou Crimes of Passion (zločiny z vášně). Lépe řečeno, chce vydat. Dovedu si představit, že náklady na vydání kolekce parfémů jsou nejspíše dost blízké astronomickým číslům. A tak Sarah zvolila zajímavý způsob: crowdfunding na Indiegogo.

Indiegogo je jakási líheň pro různé projekty a nejen to. Je to web určený pro crowdfunding tj. shánění peněz na projekt za pomocí široké veřejnosti.

Máte myšlenku, projekt, ale nemáte dostatek financí na rozjezd? Nebo potřebujete jen někomu pomoct? Vytvořte kampaň, video, kde svůj projekt představíte, stanovte cíl (konečnou částku), přispěvatelům slibte nějakou odměnu a hoďte to na Indiegogo.

Co za vaše příspěvky nabízí Sarah? Širokou škálu odměn od ručně psaného voňavého dopisu, přes vzorky, až po váš vlastní, osobní parfém ve verzi extrait (čistý parfém). Stačí si vybrat výši příspěvku.

7 zločinů z vášně:

  • Irresistible Crimes of Passion (neodolatelné zločiny z vášně)- vůně je inspirována románem Henryho Jamese
  • The Goddess of Love and Perfume (bohyně lásky a parfému) inspirovaná vůní Afrodité, když sestoupila z Olympu aby svedla mladého pastýře
  • Midnight at the Palace Garden (půlnoc v palácové zahradě) je opulentní vůně východních palácových zahrad po setmění
  • Raw Silk and Red Roses (surové hedvábí a červené růže)– vůně růží nesmí chybět
  • Be Careful What You Wish For (dávej pozor, co si přeješ): Sarah přísahala, že nikdy neudělá vůni s oudem, ale možná že ji přesvědčíme
  • Dip Me In Honey (ponořte mě do medu): vůně láká zmáčet se ve sladkosti a zapomenout na následky
  • Maxed Out nebo Shaken, Stirred and Left on the Rocks – („vyřízený“ nebo „Protřepaný, zamíchaný a ponechaný na ledu“) znamená ten druh noci v New Yorku, kdy si další ráno musíte přečíst vlastní twitter abyste zjistili, co jste dělali.

Crimes of Passion bude limitovaná edice. Od každého parfému Sarah plánuje udělat pouze pět až deset litrů, tak neváhejte.

Pokud byste chtěli přispět k tomu, aby nová kolekce spatřila světlo světa a vlastně si předplatit nějakou její část, Sářinu kampaň naleznete zde .


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Nejčtenější