Zuby jako perličky: 5 tipů na bělení zubů doma

Ne že by každý z nás potřeboval úsměv amerického herce, ale svítivé žluťáky taky nejsou úplně v kurzu. Vyberte si proto jednu z možností, jak si doma vybělit zuby a neutrácejte tisíce za bělení profíky.

Nebudu vám lhát, ani jeden ze zásahů není pro zuby to nejlepší, co jim můžete dopřát. Bělením ať už domácím, nebo tím profesionálním narušujete jejich povrch a stávají se náchylnější.

Domácí bělení se hodí pro ty, kteří chtějí své zuby nárazově o nějaký ten odstín zesvětlit. Pokud toužíte po čistě bílých zubech na delší dobu, svěřte se radši odborníkům a za péči si připlaťte.

Soda s citronem

Zkusili jste už tenhle zázrak za pár korun? Ingredience smícháte v kašičku, nanesete na kartáček a zuby jemně vyčistíte. Znatelný rozdíl vidíte hned. Nicméně zubař by vás za to nepochválil. Rozhodně se nejedná o nejšetrnější cestu jak si vybělit zuby. Ale jako rychlá záchrana před důležitou schůzkou obstojí.

Jablečný ocet

Pokud přežijete chuť (která mně osobně obracela žaludek), určitě vyzkoušejte jablečný ocet. Metodu si cení hlavně kuřáci a kafaři, kteří se svých neřestí nedokáží vzdát.

Bělení octem není úplně rychlovka, ale při každodenním používání zuby vybělíte za cca měsíc. Metoda je citlivější než soda s citronem, ale stejně buďte opatrní. Po zásahu jablečným octem zuby vyčistěte ještě jednou klasickou zubní pastou, nejlépe bez fluoridu.

Kokosový olej

vyvazenezdravi.czvyvazenezdravi.cz

Opěvují ho ze všech stran a nedivím se - kokosový olej je parádní na přírodní bělení zubů. Není to zrovna chuťovka válet v puse olej, ale za mě je to rozhodně lepší cesta, jak vybělit zuby než jablečným
octem. Chuť navíc můžete vylepšit pár kapkami citronu. Díky obsahu kyseliny laurové zuby bělí s minimálním poškozením a odstraní bakterie, které způsobují žloutnutí zubů. Stačí lžičku kokosáku nanést na zuby a nechat působit 10-15 minut.

Bělící pásky

Jak mít bílé zuby, když vás míchání domácích kašiček na bělení zubů nevábí? Vsaďte na bělící pásky. Ohlídejte si jen koncentraci peroxidu. Čím vyšší peroxid, tím bělejší (ale taky dražší). Koncentrace peroxidu ovlivňuje hloubku zásahu a s tím i následnou citlivost zubů.

Musíte se tedy rozhodnout, jak moc “bílit” se bude. Pokud máte menší zuby, dá se ušetřit přestřihnutím pásků na půl. Sama jsem vyzkoušela pásky Crest effect s 7% proxidem a Crest supremme s 14% peroxidem. Po Effectu efekt žádný, supremme už nezklamal. Zuby bělostí nezářily, ale byly přirozeně bílé.

Bělící zubní pasta

Málokterá pasta vážně bělí. Na bělící pasty za pade se vykašlete, stejný výsledek udělá i ta běžná. Pokud toužíte po pastě, díky které opravdu poznáte rozdíl, vyzkoušejte výrobky od SwissDent. Evidentně Švýcaři nedělají jen špičkové hodinky. Jejich kosmetika je v některých případech též nedostižná. Za cca 400 korun uvidíte rozdíl. A v kombinaci s bělícími páskami nejde být nespokojený.

Jaké bělící prostředky se osvědčily vám?

Autor: Andrea

Andrea ráda testuje výrobky všech cenových kategorií a vybírá ty, které za to opravdu stojí. Nejvíce se zaměřuje na péči o vlasy a pleť. Vše, co doporučuje, má osobně vyzkoušené.

Témata článku

Nejčtenější