80plus

xronos 07.12.08 01:30

80plus

Dobrý večer, děvčata,

právě jsem se vrátil z restauračního zařízení a s hrůzou si uvědomil, že jsem opomněl vznésti dotaz stran vůně, jenž jakožto vnuk hledám pro svoji babičku.

Pro vaši informaci jsem dnes (vlastně již včera) zkoušel (pouze coby testovací vzorek) nanésti broskev s šeříkem (Eclat d'Arpége), abych shledal, že ovocenky i květinovky se v tomhle případě zcela míjí účinkem.

Podle mého úsudku by se hodila vůně umírněně kořeněná, mírně sladká, ale ne zase moc. Představuju si špetku vanilky, špetku skořice … možná i něco růže …

Jelikož se čas vánoc kvapem blíží, jedná se o věc vskutku urgentní a nesnese žádného meškání. Tudíž budu nadmíru vděčen jakýmkoliv námětům k vyzkoušení :)

PS: posledně jsem hledal větrové bonbonky a nakonec to vyhrála AA Herba Fresca, kterou tuším Ada doporučovala. Tímto vznáším dík :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

maricka 07.12.08 02:25

Co takhle vyzkoušet tyto vůně (všechny obsahují Tebou zmíněné ingredience):

  • Sonia Rykiel Sonia Rykiel
  • Christian Dior Dolce Vita
  • Jean Charles Brosseau Ombre Rose

Ale nejvíce podobná tomu,co zde popisuješ, je asi Ombre Rose, je to krásná, pudrová růže, taková staromilská :-), ale přitom stále moderní…

elisen3 07.12.08 02:31

Ty,Maricko, spíš někdy?

maricka 07.12.08 02:40

A Ty? ;-)

No, poslední dva dny chodím spát pozdě, nějak špatně usínám :( Ale už jdu na kutě:-)

elisen3 07.12.08 02:46

Já byla poslední týden nemocná, tak jsem naspaná do zásoby. Ale už jdu taky. Tak dobrou :-)

Fleur 07.12.08 09:52

Rozhodně bych nepořizovala žádné lehké ovocné vůně (jako např. zmiňovaný Éclat d´Arpege nebo Jeanne od Lanvinu) a zvolila bych něco výraznějšího.
Mírně sladká pudrová růže - Bvlgari Pour Femme
Vanilka s růží a červeným ovocem (já tam cítím maliny) - Femme Individuelle od Montblanc (dnes je na ně 33% sleva v e-shopu Fann!); je sice trochu sladší, ale všem ženám nad 60 let v mém okolí se velmi líbí.

janas 07.12.08 10:05

Mojí starší bývalé kolegyni v důchodu (70+) se líbí vyloženě svěží vůně i unisexy. Teď si koupila Une Souris Verte, když ho na mě vyčuchala.
Je to ale typ štíhlé, sportovní starší dámy, mladého ducha. Jinak jsem u ní viděla 5th Avenue, Kingdom, Serpentine, Bulgari Femme a Rochas Femme - ta je těžší.

Fleur 07.12.08 10:12

Až teď jsem si dala do souvislosti titulek vlákna s věkem babičky!
A což takhle BLV - zázvor, vanilka, pižmo a santal; žádné pubertální ani laciné tóny.

Mirka V. 07.12.08 10:30

Taky mě napadl Bvlgari BLV,nebo Omnia
Boucheron Jaipur Saphir :wink:

07.12.08 11:17

Já myslím, že Dolce Vita od Diora by byla skvělá, jsou tam růže, skořice i ta vanilka, mimo jiných ingrediencí, měla jí tchýně a moc se mi na ní líbila.
A nebo od Hermes Celeche, právě jí testuji a myslím, že je to vůně pro jakýkoliv věk, je krásně hladká, luxusní, lehce nasládlá, cítím tam i ty růže, možná i gardénie, trochu pudru, mýdla, jedním slovem krásná, hladká.
A možná by se babičce mohl líbit i klasický Shalimar, lehce vanilkový, trocha kadidla, možná trochu nějakého koření, nádherně se rozleží na kůži.
Záleží jaké vůně má babička radši, jestli hladké a nebo ty vyčnívající z davu.
Tak, snad něco vybereš.

Irena 07.12.08 11:39

Jemně, nasládle kořeněná je Bulgari Omnia nebo Bulgari Thé rouge. Kořeněná vůně s růží, to je Sacré, ale ten už Ti za tak krátkou dobu z Ameriky nestihnou poslat. Krásná růže, lehce kořeněná a hodně dřevitá, je Azzaro Visit, líbí se mi hlavně EDT, ale obě, EDT i EDP, jsou krásné a zajímavé. No a výrazná dřevitá růže se sladkými a kořenitými prvky je Le baiser du dragon. Kořenitou růži má i L´Artisan, Safran troublant, ale ta se poměrně ztrácí v záplavě šafránu a vanilky. Jinak extra sladká není, a krásná rozhodně.

Oleka 07.12.08 12:02

Mě napadá Byzance Rochas , ne přílíš silnou - verze EDT, krásně ji popsala Ada a má přesně to co potřebuješ :),

ze svých zkušeností řeknu, že jednou jsem ji cítila právě na starší damě a voněla nádherně.

Irena 07.12.08 12:24

Byzance Rochas je výborný nápad.

scarlet 07.12.08 12:50

Midnight poison Elixir

07.12.08 13:52

Ještě mě napadla od Cacharel Lou Lou, taky moc povedená vůně. Má jí má 80 letá teta, je to nádherná, noblesní vůně, sice z počátku silně omamná vůně květin, ale potom se tak nádherně rozleží, květiny zjemní, přidá se vanilka a santálové dřevo, prostě krásná, je rovněž pro různé věkové kategorie, mě se líbí taky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama