Aerin - parfémy

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
domenica 24.09.15 12:00

@Tana1112
Děkuji ;). En Passant i Lilac Path, obě šeříkové soliflóry, přesto si umím představit, že milovník květinových vůní, natož šeříků, bude potřebovat obě, případně se nebude úplně lehce rozhodovat…
En Passant je trošku abstraktnější. Vodní tóny, které také obsahuje, někomu připomenou čerstvě nastrouhanou salátovou okurku, jinému cestičku lemovanou bílými šeříkovými keři, právě teď osvěženými jarní prudkou sprškou. Lilac Path má opravdu realistický, šeříkový začátek a po chvíli začne směřovat směrem k vůní kvalitního šeříkového mýdla, takže vyznívá trochu starosvětsky.

Tana1112 24.09.15 12:41

@domenica Moc děkuji za srovnání :kytka:

hortenzia 04.04.16 21:38

Dnes som objavila, že v bratislavskom Auparku otvorili butik Estee Lauder, majú tam vône Estee Lauder, aj vône Aerin. Super, konečne niečo nové aj u nás v Bratislave :dance:

domenica 04.04.16 21:45

@hortenzia
Tak to je super. I proto, že zítra tam mám nějaké schůzky, tak když bude čas, do butiku zaskočím a dvě z nich, na které budu mít zrovna největší chuť, na sebe šplíchnu. :D

micuska6 04.04.16 21:56

@hortenzia Vcera som tam bola. Nakuknut do predajne ma vsak nenapadlo. Dobre vediet. Dakujem za informaciu.
@domenica Dobre si pamatam, pisala si o nich na svojom blogu? :nevim:

micuska6 04.04.16 21:58

Uz som to nasla :dance: .

hortenzia 04.04.16 22:07

mickuska6 Ja som dlho nebola v Auparku, až som teraz bola prekvapená, koľko je tam nových predajní. Oproti Estee Lauder je tiež nová predajňa Clinique.

domenica 04.04.16 22:10

@hortenzia
Ano, Clinique spadá pod Estée Lauder a většinou se vyskytují pospolu. ;)

micuska6 04.04.16 22:18
@hortenzia píše:
mickuska6 Ja som dlho nebola v Auparku, až som teraz bola prekvapená, koľko je tam nových predajní. Oproti Estee Lauder je tiež nová predajňa Clinique.

Videla som, ale bola som tam s muzom a parfumerky sme obchadzali oblukom.

vetiver 05.04.16 09:34

@hortenzia V Auparku som bola naposledy pred vianocami, vidím, že sa tam musím vybrať. ďakujem za tip.

Martula 30.04.16 08:02

Podařilo se mi konečně v butiku Estee Lauder vyzkoušet parfémy značky Aerin. Šla jsem tam „jen tak“ zkoušet, že nic nekoupím (maximálně snad tu Evening Rose, co má tolik pěkných recenzí…ale růží už mám dost, tak asi ani tu ne) a vlastně jsem ani nečekala, že by mě tato řada nějak překvapila. Překvapení se ale konalo a to velmi příjemné, proto jsem se rozhodla o tom tady napsat pár slov.

Vůně Aerin voní přesně tak, jak vypadají jejich flakonky a pomalované krabičky. Všechny vycházejí z bílé barvy (vzdušnost, lehkost, nadhled) a jsou pastelové, relaxační, pohodové, přírodní. Náladou kterou vytvářejí, mi připomněly značku Annick Goutal a L´Artisan. Velkou bolestí takového typu vůní bývá nevalná výdrž. A to je překvapení číslo jedna: Aerin drží dobře a dlouho a jdou do prostoru :-)

Vyzkoušela jsem jich několik (bohužel ne všechny, můj nos se zaseknul u Gardenie, která mě okouzlila natolik, že jsem si ji hned odnesla a nic dalšího už jsem pak netestovala) a vlastně všechny zkoušené bych dokázala nosit. To je druhé překvapení. I když řada je koncipována tradičně - nějaká růže, nějaká ambra, nějaký jasmín, nějaké bílé květiny…aby si každý přišel na své a dobře se to prodávalo, tak pojetí je pro mě netradiční a osobité a ani u jedné vůně jsem si neřekla, že tohle už jsem cítila stokrát, vždycky tam bylo pro mě něco nového a zkoušení mě bavilo. Přitom jsou vůně vysloveně líbivé a sama si je v duchu řadím do kategorie „vůně do práce do uzavřené kanceláře“ - nic šokujícího pro parfémové neználky a zároveň dostatečné potěšení pro mě.

Evening Rose - už jsem o ní četla tolik hezkých komentářů a jsou zasloužené. Je to orientálně laděná růže ve stylu Portrait of a Lady, Armani Prive Rose d´Arabie, Soir d´Orient. Čím se ale výrazně liší je to, že je lehoučká a vzdušná. Jako odlehčená verze jmenovaných vůní. Řešení pro ty, kterým se orientální tmavě rudé růže líbí, ale netroufají si na ně.

Rose de Grasse - úplně jiné pojetí růže než ta první, křehká růžová a bílá poupata s trochou bergamotu a musku působí jako jemné růžové mýdlo (vybavila se mi Rose Splendide od A. Goutal, do které jsou přidány lehounké citrusy)

Lilac Path - nemít na poličce Opardu, tak bych si ji odnesla. Velmi realisticky ztvárněný šeřík bez vodních tónů, které mi vadí v En Passant. Jen fialové květy i s ulomeným stonkem a pár lístky. Opardu pro mě zůstává šeříkovou jedničkou, na čestné druhé místo si zařazuji Lilac Path.

Ikat Jasmine - tady jsem popravdě čekala něco jiného. Pokud se vůně jmenuje po jasmínu a je to niché, tak čekám omamnou živočišnost a erotické dusno. Místo toho jsem se dočkala čerstvě vypraného prádla s jasmínovou aviváží, které jste právě pověsili usušit za slunečného dne někde venku a vítr s ním začíná povívat. Když se ale oprostím od toho, že takto si jasmín nepředstavuji, je to příjemná svěží vůně čistoty.

Mediterran Honeysuckle - čerstvá grepová šťáva a medový zimolez. Kontrast nahořklého grepu a lehounké sladkosti květů. Vysloveně letní záležitost.

Gardenia Rattan - bílé květiny - gardenie a tiaré - tady přecházejí v mořskou svěžest. Za normálních okolností se „mořsky svěžím“ vůním vyhýbám obloukem. Tato mě ale naprosto dostala. Když jsem ji doma vybalila a dala vyzkoušet dceři, tak ji komentovala slovy „to voní jako ráno u moře, když se jdeme potápět ještě před snídaní“.

Červánek 30.04.16 08:22

@Martula perfektní entree :potlesk: Kde že je obchod s Aerin vůněmi? Moc ráda bych si tam zajela. Díky :D

Martula 30.04.16 08:27

Stavila jsem se v Estee Lauder v OC Nový Smíchov. Asi je po Praze více míst, kde se dají vůně Aerin vyzkoušet..

hafik 30.04.16 11:44

@Martula Parádní popis, jsi šikulka :pankac:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek