bydlení trochu jinak

chavah 25.9.11 06:25

bydlení trochu jinak

Moc ráda čtu o neokoukaném bydlení.Přírodní domek, na který dávám odkaz, mě uchválit.Jen přemýšlím, zda tam není moc vlhko a zima.

http://bydleni.idnes.cz/obrazem-nenavid … bnosti_web

Leisha 25.9.11 07:40

Týýjo, chlapík je fakt šikovnej :shock:

Ale může se tam bydlet moc příjemně; záleží na tom, jak je to postavený. U nás už pár hliněnejch přírodních domů stojí, jiný jsou v procesu…viděla jsem jeden v Žitenicích nad Litoměřicema, je teda mnohem menší a jednodušší, ale prý se v něm žije dobře. A ještě jsem viděla rozestavěnej dům v Permalotu, což je někde u Olomouce…a teda ten vypadal velmi luxusně :wink:

(vpodstatě tam izolace a všechny tyhle atrakce jsou, tek není důvod, proč by tam měla být zima a vlhko…jen se dělaj z věcí, co člověk najde, třeba podlahový základy z pneumatik a vnitřky vnějších stěn z balíků slámy.....)

eskargoth 25.9.11 08:37

Viděla jsem dokument o kulatém domě v Rapoticích (http://www.kulatydum.cz/), který je taky z přírodních materiálů (většina stavby) a připadá mi to geniální… Izolační vlastnosti slámy, hliněná omítka… Tak nějak si myslím, že když se to udělá pořádně, bude to fungovat a vydrží to, ale běda jestli někdo udělal někde milimetr špatně…
Každopádně tyhle stavby jsou úžasné. Je fajn, že to jde i jinak..

veronika.sk 25.9.11 09:04

pánovi nechybí odvaha, ale vypadá to velice dobře, určitě inspirativní počin

Kamikaii 25.9.11 10:01

Mně se to taky líbí. Šikovný pán.

preteq 26.9.11 16:48

Tak to vypadá velice povedeně. Jen nevím jak s tou vlhkostí a jak dlouho to v takovémto stavu vydrží.

Markulka33 10.10.15 12:43

Bydlení v pasivních domkach, bydlite tak nekdo? Ja jsem z toho unesena a uz zpracovavam manzela aby jsme z toho hnusnyho panelaku utekly :-(

Alzi 19.11.15 18:04

Jukni na net, je to pomerne hit v poseldni dobe a hodne se o tom pise

  • Citovat
  • Nahlásit
Váš příspěvek