Gely na nehty - jsou škodlivé?

berunka 01.12.08 09:05

Gely

Ahojky holky,
nevíte náhodou některá z vás něco o škodlivosti gelů na nehtech. Já jsem si koupila Beaty Ladu, a když jsem si přečetla složení , všechny tacarboxyethyleny a pod., tak mě napadlo, co všechno může jít do těla. Nebo né? Nevíte některá? Není o tom někde zmínka?

Stránka:  1 2 Další »
zuz.ka 13.07.09 13:39

O škodlivosti toho moc nevím, ale jedno vím jistě, mě osobně se nejvíc líbí nehty přírodní, klidně upravené na krátko (nemůžete-li je mít douhé).

Gelové nehty neodsuzuju, ale upřímně přiznávám, že se mi nelíbí. Chápu, že tímto způsobem může někdo řešit nějaký problém s tvarem nehtů. Nicméně současný masový trend gelových nehtů mě neoslovil!

Fanfan 13.07.09 14:01

Taky mě neoslovily gelové nehty. Mám své, krátké… A popravdě přiznám, že když občas vidím některou dámu, co má nehty pomalu 3 cm, jak například otevírá peněženku, musím se smát. :P A říkám si, jak se s nimi třeba uklízí a tak podobně. :?:

Popelka 13.07.09 16:04

Gelové nehty jsem kdysi nosila cca 3 roky a už nikdy více.Po sundání byly měkké,lámavé a zničené.Rok jsem je dávala dohromady :cry: No a ty dámy s předlouhými nehty asi sami neuklízí :conf:

Elena 13.07.09 16:19

No, já jdu pozítří na gelové nehty . Poprve. Nikdy jsem žádné umělé nehty neměla, tak to chci zkusit. (samozřejmě ne nějaké 5 cm dlouhé drápy) Jsem zvědavá, jaké to bude.

Kerze 13.07.09 18:05

Mně se gelové nehty líbí - přírodní nehty nejsou nikdy tak dokonalé. O škodlivosti toho gelu pochybuju. To už by dávno někde prosáklo…

jasmina 13.07.09 20:52

.

Alena 13.07.09 21:58

já gelovky nikdy neměla ( svoje mám tak tvrdé, že jsem zlomila kovové kleště na nehty ), ale osobně si myslím, že škodlivé budou.. už jen z toho důvodu, že vlastní nemůžou dýchat a dělá se pod nimi dost často plíseň.. hlavně se ta škodlivost projeví po čase, kdy se dotyčná rozhodne přejít na své vlastní nehty - čerpám pouze z poznatků, co jsem viděla u kámošek nebo v práci u ženských

Daisy.zlouky 13.07.09 22:08

Já mám své,kratší,typem Francie.Spousta kamarádek gelové má,ale nezvednou ani pětikorunu.Taky ta,která je sundá,pak nadává,že ty své má jako papír.

Kerze 13.07.09 22:24
Daisy.zlouky píše:
Taky ta,která je sundá,pak nadává,že ty své má jako papír.

To se do tří měsíců srovná. Kromě toho se tomu dá hodně pomoct různými přípravky.
Většina ženských, které jsou na gelovky zvyklé, je nesundá - mně taky hodně chybí i když svoje mám opravdu kvalitní a tvrdé - dokonalé jako gelovky nejsou… :D

Daisy.zlouky 13.07.09 22:29

To je pravda,vypadají krásně,ale mně kolikrát vadí i ty moje vlastní,musím je zapilovávat,vlastně u kafe mám pořád v ruce pilník a čístím a brousím tvar a pododně :P Určitě se na ně dá zvyknout,třeba až nastoupím do práce,udělám si radost.............Kecám,prachy půjdou do voňavek!!!!!!!!! :D

klubko 13.07.09 22:29

Taky se na ně chystám. Můžete doporučit nějaký dobrý a ne příliš drahý salón v Praze? To bude asi těžké, co? Utvrdila mě v tom nápadu kamarádka, která tu teď byla na návštěvě a měla gelovky úplně přesně, jak bych je chtěla. Ani dlouhé, ani krátké, pěkný přirozený tvar. Nosila je dřív pravidelně, teď asi tři roky vynechala a má je zas. Nechala si je ale udělat v Mostě, tam jsou přece jen jiné ceny. Stály ji 680,– a každé doplnění prý kolem 400,– kč.

verunka2201 13.07.09 22:30

Teta si je nechala dělat před svojí svatbou. Když je pak po pár měsících (a pár dodělávkách) sundala (ne sama, u manikérky), bylo to pro ni prý jako kdyby měla vyletět z kůže. Pekelně pálily samy od sebe, studená voda ani jiné obklady (i léčivé) moc nepomáhaly, každý dotyk, každé zavazení o tričko, či cokoli bylo utrpením. Asi po týdnu se jí to srovnalo na únosnou mez, ale slaboučké a poničené měla ty svoje ještě dlouho po tom.
Je ale fakt, že ona ty svoje nikdy neměla perfektní, dost se jí lámaly, byly tenké a nikdy moc nedorostly. Takže i to asi hraje roli.

Jinak, gelové nehty se mi líbí, pokud jsou prodloužené jen decentně (tak do půl centimetru, více už se mi nelíbí) a nenápadně a elegantně ozdobené, či jen francouzská manikúra. Křiklavé barvy, roztodivné vzory, třpytivé kamínky a různé flitry plus řádná délka mi přijdou nevkusné, odpudivé.

viky 13.07.09 22:46

Kratší gelové nehty vypadají hezky, ale spíše jen z dálky. Nelíbí se mi na nich ta nepřirozená tloušťka. Raději budu zobat křemík a pěstovat nehty vlastní.
Navíc mi to neustálé dodělávání připadá jako začarovaný kruh, který z vás ždíme další a další peníze.. A když je po čase sundáte, tak prý nehty vypadají hrozně :? .

Alena 13.07.09 22:48

mně se taky gelovky líbí, na to mám úchylku a každé prohlížím nehty, jak je má která nazdobené :wink: faktem je, že přírodní nehty nikdy nevypadají tak krásně jako gelové, ani když jsou nalakované - francie na gelovkách se nedá srovnat s francií na přírodních!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek