Modeláž nehtů

Dita 31.7.09 14:35

Modeláž nehtů

Nevím, jestli tohle téma je někde založené, ale nenašla jsem. Přemýšlím o modeláži nehtů, protože už mě nebaví obden nebo jednou za tři dny odlakovávat, lakovat a hlavně to nebaví rodinu stále čichat ty výpary. Na netu jsem toho přečetla dost, ale stále nevím, co vybrat. Někdo chválí gelové, že jsou přirozenější, ale více odrůstají, jinému zas vyhovuje akryl, že je tvrdší. Já mám svoje nehty slabé, tak bych potřebovala nějakou metodu, která by příliš nenarušila nehet. Jsem taky alergik-alergie na formaldehyd, parabeny, chrom, nikl. Tak se prosím podělte o vaše zkušenosti. Díky :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
maxandy 31.7.09 15:07

Již řadu let používám gelové nehty. Doplňuji je pravidelně tak 1× za měsíc. Jsou dle mého názoru podstatně lepší než pryskyřicové (ty jsem použila poprvé a měla jsem pak velké problémy, protože mi vlastní nehet začal „plesnivět“ ). Takže bych doporučila gel.

vixen 31.7.09 15:26

Sama mám nehty svoje,ale kamarádky mají většinou udělané. Nevyznám se v tom,ale vím,že když o tom debatily mnohokrát,tak né jedna nadávala na pryskyřicové- pokud si dobře pamatuju, udělala se jim s toho na nehtech plíseň.

Dita 1.8.09 12:14

Četla jsem, že ty gelové nehty jsou pro vlastní nehet částečně prodyšné, což se mi teď z vašich příspěvků potvrzuje. Že ta plíseň vzniká u těch akrylových. Asi se to tam nějakým způsobem zapaří, a pak z toho vlhka a tepla vznikne plíseň.
A ty gelové nehty si děláte doma nebo chodíte pravidelně do nějakého studia?
Jsem z Liberce, tak jestli náhodou někdo můžete doporučit kvalitní studio, kde mají dobré hygienické podmínky.

vixen 1.8.09 14:26

Z Liberecka nejsem,ale určitě se vyvaruj asijským salonum. Mají většinou supr ceny,ale jen díky tomu,že nepoužívají tak kvalitní přípravky- a začíná být nespočet případů plesnivých nehtů právě od nich..

maxandy 1.8.09 18:02
vixen píše:
Z Liberecka nejsem,ale určitě se vyvaruj asijským salonum. Mají většinou supr ceny,ale jen díky tomu,že nepoužívají tak kvalitní přípravky- a začíná být nespočet případů plesnivých nehtů právě od nich..

Také souhlasím, chodím pravidelně do studia, kde jistá slečna dělá tyto nehty již několik let. Má hodně klientek a za 5 let, kdy nehty mám jsem neměla žádný problém.

Dita 1.8.09 20:32

K Vietnamcům určitě nepůjdu, jen vždycky žasnu nad tím, do čeho všeho oni fušujou. :shock: Že budou dělat i nehty, to by mě nenapadlo. Čím nás překvapí příště? Tak zkusím nějaké studio, podívám se na net. Jen ty ceny se mi moc nelíbí, ale když nejde jen o krásu, ale i o zdraví, tak se nedá nic dělat.

B4rča 2.8.09 22:34

Já mám už od prosince porcelánové nehty. Vlastně by to měl být nějaký druh akrylu, co jsem četla na netu. Jsem s nimi spokojená, doplňuju jednou měsíčně. Obšas se mi sice zlomí, ale v salonu mi je nehtařka vždycky ochotně opraví. Ono to, že si mi někdy zlomí je ale dáno tím, že si prostě neuvědomím, co dělám, jednou se mi podařilo pořádně se praštit o stůl a bohužel to schytal i jeden nehet. Při normálním „provozu“ ale drží velmi dobře. Nemám je udělané na typy ale přímo na své vlastní nehty. U gelovek, když odrůstají, jsem občas viděla, že jsou dole jakoby odchlípnuté. I když to není ten správný výraz, nevím teď, jak to popsat. To se mi ještě nikdy nestalo

Janka 17.8.09 15:21

jo, u gelovek se dělají takové bublinky okolo. Nechala jsem si je udělat asi před měsícem - poprvé a strašně rychle mi odrůstají :cry: doplňování jednou měsíčně fakt nestačí. ..... budou muset jít asi dolů, protože těch peněz..... :roll: … na druhou stranu to může být motivační progam při odvykání kouření (i když to už je nákup vůní…)
nojo, život je boj :lol: :lol: …teď hlavně s tím kouřením, kdo zažil, ví…holky, držte mi palce.

Amy 17.8.09 15:43

Já měla jednou gelové, teprve to začínalo a byly za pakatel 690,– Kč :roll: a za týden se mi jeden zlomil a hned další týden znovu. Takže jsem je sundala a měla nehty pod úplně upilované jako papír, takže nikdy víc. Pak mi jedna manikérka řekla, že mi padají proto, že je mám moc mastné a gel na nich nedrží, takže ani nemá cenu, abych si je dávala. A akrylové jsou moc držící, když si nešťastně zatrhnete nehet, tak to jde do masa. Já mám svoje, ale protože mám hodně křehké, tak když potřebuju, tak si je jednoduše nalepím. Kupuji v DM ty s francouzkou manikůrou a jsou super. Jen moc nevydrží lepidlo, tak přikupuji kvalitnější a jsem spokojená.

Dita 18.8.09 09:53

Zjišťovala jsem teď hodně informací ohledně gelových a akrylových nehtech na internetu, pak jsem to probírala i s kamarádkou, která má akrylové nehty, zvážila jsem i informace od vás z Arome a rozhodla jsem se pro vlastní. Po sundání těch umělých nehtů ty vlastní vypadají hrozně, takže jde i o zdraví, taky jsem alergik, tak se bojím nějaké reakce a taky ty peníze nejsou malé. Doplňování jednou za měsíc nestačí, ideální je tak čtrnáct dní až tři neděle a na to fakt nemám peníze a ještě to lítání stále dokola do nehtového studia. Jako podkladový lak teď používám od LRP bílý matný SILICIUM, neobsahuje formaldehyd ani parabeny, ale je hodně hustý a jakoby časem v lahvičce ještě houstne. Tak bych chtěla nějaký jiný z lékárny, ale nevím jaký? Nemáte někdo zkušenosti s laky z lékárny?

Katlynka 18.8.09 10:17

Ja som mala raz gelové nechty, boli krásne, robila mi ich šikovná manikérka. Doplniť som ich bola po 5 (!) týždňoch, ani jeden nebol zničený, síce som mala odrastené nechty tak do pol lôžka.. :D Odstraňovanie bolo horšie, mala som nechty ako papier, ale používala som „kúpele“ v olivovom oleji z lekárne, tak za cca 2 mesiace som mala nechty pevnejšie než pred umelákmi. No a teraz som o nich po skoro 2 rokoch začala uvažovať tiež, ale ostane to len pri úvahách, nemôžem si dovoliť mať dlhé nechty… :cry: Aspoň ušetrím 8)

Dita 18.8.09 10:19

To je pravda. Co ušetříme na nehtech, tak můžeme investovat třeba do parfémku nebo do něčeho jiného. :D

sLenka 22.8.09 10:19

jjj, u mě to byl taky jeden z důvodu pěstovat svoje …
Nosila jsem jen gelem potažené svoje nehty. Navíc takové „úrazy“ jako se mi povedly s gelovkama se svýma nedokážu … :roll: :roll:

Zdravím vás všechny!!
Milé dámy. Plíseň na nehtech nevzniká ani gelem, ani akrylem.Plíseň vzniká, když špatně odmastíte a vyčistíte nehet před samotnou modeláží.Dále potom také proto, když se dlouho chodíte s umělými nehty, které už pořádně nedrží. To jsou ty bublinky na okraji modelovací hmoty.Tam se dostává např. voda nebo různé nečistoty a poté vzniká plíseň.Co se týče nehtů od vietnamců plně s vámi souhlasím.Nikdy bych tam nešla, jejich hygienické návyky jsou hrozné a pak to tak dopadá.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek