Módní peklo

Lalaith 14.05.15 11:13

Nenapadá mě, kam jinak to napsat, možná by se to hodilo víc do blbých dotazů… Potřebovala bych legíny, které bych nosila pod sukní. Ve škole s prvňákama pořád někde pobíhám, sedím na zemi, hledám kostky pod topením apod. a ráda nosím sukně - a prostě se necítím dobře, když se mi můžou v nestřeženém okamžiku vyhrnout kdovíkam. :roll: A punčochy to samozřejmě neřeší.
Tak jsem se rozhodla pro legíny - nějaké jsem měla už z dřívějška, ale mám s nimi jeden problém. NIC nevydrží. Velice záhy se mi na všech udělalo nějaké očko, malá dírka a už to bylo blbý, nebo se začaly párat apod. Měla jsem nějaké z CA a myslím z HM?
Kde se mám podívat po legínách, které budou tenké, ale zároveň i něco vydrží, prostě z pevnějšího materiálu, ale ideálně ne nějaká extrémní umělina? Ne z internetu, nějaký normální obchod.

Barbarella 14.05.15 11:20

Sorry, ale legíny považuju za estetické zlo, pokud se nosí jinde, než doma nebo na cvičení.

Lucinela 14.05.15 11:25

@Lalaith
Bohužel Ti sice neporadím, ale přesně takto to řeší moje kamarádka - taky učí většinou prvňáčky, druháky a ve třetí je předává dál ;) . Moc ji obdivuji za její trpělivost a také za to, že má svůj specifický styl oblékání, který je takový lehce hravý a ojedinělý a ty legíny zrovna jí k sukním moc sluší. Je vysoká, nosí k tomu kratší sukně, sportovně elegantní boty, je asi jediná, na kom se mi tento styl líbí. Když to někdo umí sladit, můžou být i legíny hezké. Ale na sobě si je třeba fakt neumím představit při své maličkosti a drobnosti ani v nejodvážnějších snech - vypadala bych jako ty děti ve třídě se starým ksichtem :mrgreen: . Ale můžu se jí zeptat, kde kupuje. Pokud vím, kupuje hodně v e-shopech.

Smidlik 14.05.15 11:27

Legíny jsou prima, když jsou kvalitní, neprůhledné a bez žmolků. Nakupuji je u Tchiba, kvalitní matroš a dobrá cena. Nakupuji tam vlastně všechno oblečení na sport :potlesk:

Lalaith 14.05.15 12:12

@Lucinela Tak já jsem sice docela malá, ale zas tak moc mě to netrápí. Ano, asi bych v něčem jiném vypadala líp, ale v práci jde pro mě stranou nějaká snaha o dokonalý outfit před praktičností. Co se stylu oblékání týče, tak asi nepatřím mezi úplně běžně se oblékající většinu. Mám hodně ráda výraznější a zároveň přírodní barvy (a fialovou), v oblibě mám dlouhé široké sukně (ale ty jsou k dětem taky nepraktické), případně kratší a volné sukně. Barvy kombinuju možná poněkud bezhlavě, ale záleží na náladě - mezi moje oblíbené kombinace patří třeba fialová a žlutá. :lol: Myslím si, že ty legíny se snesou, i když mi ty nohy asi zkrátí.
Kalhoty nosím relativně nerada, mám jich málo, nerada je nakupuju, protože mi žádné nesedí. Teď na malý počet kalhot dost narážím, protože se při práci na nic moc neohlížím a vždycky se někde ušpiním - naposled jsme byli venku, když pršelo, tak jsem měla kalhoty ucourané od bahna, teďka jsme zase zkoumali stínky, tak jsem měla celá kolena kalhoty od trávy… Vždycky si říkám, že jsem horší než ty děti. :lol:

@Smidlik Díky, Tchibo krámek mám kousek, nenapadlo mě tam kouknout. A mají je pořád nebo jen někdy? Já mám pocit, že oni vždycky mají nějakou kolekci a pak zase jinou, ne? :think:

Smidlik 14.05.15 12:24

@Lalaith
Vše objednávám přes e-shop, mají často dny s dopravou zdarma. Nějaké legíny tam snad seženeš pokaždé.

Dagmarr 14.05.15 20:32

@Lalaith
Plno všelijakých typů a druhů legin jsem viděla v Karolíně (Ostrava) v obchodě se spodním prádlem (akorát si teď nevzpomenu, jak se jmenuje). Je ale v každém OC.
Holky u nás v 1. třídách je nosí taky :-). Pod sukni, na vhodné postavě a v hravých kombinacích je to i zajímavé.

Arome renet 15.05.15 08:13

@Lalaith i v Lidlu se občas dají koupit a nejsou špatné. Značka Esmara :mavam:

Sicilanka 24.05.15 09:01

No, nevím, jestli to úplně patří do tématu, ale líčení a móda k sobě patří. Pravidelně potkávám „dámu“ hodně přes 60 let, ale obléká se a líčí jako v době svého mládí. Šedesátky a sedmdesátky jsou v módě hodně oblíbené a pravidelně se vracející styly, ale nemělo by být vidět, že to není aktuální retro trend, ale pouze skutečnost, že paní „zamrzla“ s líčením v době, kdy jí bylo dvacet. Zkrátka - paní je chemická blondýna s vlasy do pasu, bledá, nevýrazná, ale dohání to divadelním líčením se silnými černými linkami a lá „kočičí“ oči, s postavou, kterou by jí co do rozměrů záviděla i Věstonická Venuše:-). Nejoblíbenější kousek oblečení bude zřejmě mini, vysoko nad tlustá kolena. Kdykoli ji vidím, nevím, zda mi jí má být líto, nebo mi to potrhá koutky.

A ještě jeden postřeh - zdaleka nejsou na ústupu zejména u starší generace oblíbené „přehazovačky“ - nedávno s ní jeden pán v poryvu silného větru neúspěšně bojoval, než konečně přijel autobus, pán nastoupil a ještě než mi odjíždějící autobus a pán zmizeli z očí, viděla jsem, jak se zuřivě snaží dát dohromady svoji vlasovou kreaci a navrátit jí původní „tvar“.

Sicilanka 24.05.15 10:31
@Arome renet píše:
@Lalaith i v Lidlu se občas dají koupit a nejsou špatné. Značka Esmara :mavam:

Jj, nikdy by mě nenapadlo si jít koupit oblečení do Lidlu, ale k této značce jsem přišla jak slepej k houslím - kamarádka si tam koupila celkem zajímavě řešené tričko s 3/4 rukávem, ale po vyzkoušení jí velikostně nepadlo. Tak s ním přišla za mnou a kdyby mi neřekla, že ho koupila v Lidlu, tak bych ani nepoznala, že není z nějakého „lepšího“ obchodu. Příjemný materiál i jednoduchý střih, který však díky nepatrnému nádechu třpytek (asi jako když se zaleskne na slunci křemen)z něj dělá zajímavý kousek. A hlavně v poměru k ceně je to OK.

savabi 29.05.15 13:01

@Sicilanka také jsem si v Lidlu teď koupila lněný top a kalhoty.....nemám s tím problém, kupovat si tam oblečení, většinou mi nesedí střih, ale když už sedne a je to hezké(a hodí se mi to) a dobrý materiál, tak vůbec neřeším, že je to Lidl :nevim:

Kačaba02 02.06.15 15:34
@Lalaith píše:
Nenapadá mě, kam jinak to napsat, možná by se to hodilo víc do blbých dotazů… Potřebovala bych legíny, které bych nosila pod sukní. Ve škole s prvňákama pořád někde pobíhám, sedím na zemi, hledám kostky pod topením apod. a ráda nosím sukně - a prostě se necítím dobře, když se mi můžou v nestřeženém okamžiku vyhrnout kdovíkam. :roll: A punčochy to samozřejmě neřeší.
Tak jsem se rozhodla pro legíny - nějaké jsem měla už z dřívějška, ale mám s nimi jeden problém. NIC nevydrží. Velice záhy se mi na všech udělalo nějaké očko, malá dírka a už to bylo blbý, nebo se začaly párat apod. Měla jsem nějaké z CA a myslím z HM?
Kde se mám podívat po legínách, které budou tenké, ale zároveň i něco vydrží, prostě z pevnějšího materiálu, ale ideálně ne nějaká extrémní umělina? Ne z internetu, nějaký normální obchod.

Obchody Calzedonia. Troje leginy (šedé. hnědé a černé, mám už tři roky, peru v pračce, drží a jsou super. Vyšší pořizovací cena se opravdu vyplatí :-)

Kačaba02 02.06.15 15:36

A nosím je taky pod sukni, nebo k delší tunice…

vanity 11.06.15 13:01

Tak tiež som legínová, najradšej nakupujem tiež v Lidli, k tomu dlhé tričko a kombinujem s bundičkami do pol stehien , prípadne blejzrom s A- čkovým strihom , vysoké čižmy, balerínky , alebo nizke čižmičky - podľa obdobia.Milujem legíny!

MagnolieS 05.10.16 15:46

Co mi to připomíná? :think: MP

Stránka:  « Předchozí 1 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 Další »
Váš příspěvek