Nový Dior Escale a Portofino

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8
zdensy 26.8.08 21:45

Zkusila jsem Portofino začátkem srpna v Praze, polila jsem se v krámě hodně a jen touto vůní a i když bylo horko, za chvíli byla pryč. No co, řekla jsem si, vždyť je to toaletka. A pak jsem se minulý týden polila stejným způsobem večer na korze ve Španělsku, a světe div se, výdrž slušná, cítila jsem ji z oblečení ještě další den. Tak to mi vysvětlete, teplota vzduchu při obou aplikacích stejná - V Praze v poledne, ve Španělsku večer. Že by pro ČR slabší odvar :?:

No a dojmy - moc příjemná, ale žádná sexy pecka :)

Violette 27.8.08 13:56

Konečně jsem se dostala k tomu vyzkoušet tolik diskutovanou Escale a Portofino. Na začátku se mi nelíbil ten velmi výrazný a možná i trochu umělý citrón, ale během hodiny se tak krásně rozležela a zjemnila, neumím to blíže popsat, ale líbí se mi, takže rozhodně musím ještě znovu vyzkoušet a pak uvidím, jestli půjde do tužebníku. A celkem dobře drží. Škoda, že ji nedělají v menším balení, větší než 50ml zásadně nekupuju.

Violette 27.8.08 14:56

No tak s tou výdrží to není až tak slavné, už mi začíná z ruky úplně mizet. Papírek voní pořád intenzivně. A taky jsem si konečně vybavila, co mi Escale hodně připomíná: na papírku je to jako vůně nějaké dávno zapomenuté vodičky na vlasy nebo kolínské (ale příjemné), úplně živě vidím to socialistické kadeřnictví, oddělené na dámské a pánské, kde to takhle přesně vonělo! Hezká vzpomínka na dětství, no ale nevím, jestli bych zrovna takhle chtěla vonět.

miniparfums 27.8.08 22:53
:idea:
miniparfums 27.8.08 23:00
:idea:
klubko 27.8.08 23:00

miniparfums: dost trefné :)

Mitzi 27.8.08 23:17

Těší mě, že máme stejný názor (prezentovala jsem ho 1.7.). Vůně se mi líbí, ale nic nového nepřináší a cena je přehnaná.
Cítím prostě moji oblíbenou 4711 :)

http://www.arome.cz/…tailvune.php?…

Když jsem četla mnoho dalších reakcí, měla jsem strach, že jsem tu recenzi přehnala :) ale jak je vidět, asi to tak necítím jen já.

miniparfums 28.8.08 00:34
:idea:
ellababela 25.9.08 21:46

kontaktní alergie

Samantha píše:
Já měla zase příšenou reakci na makeup. Bylo to hrozný, byla jsem oteklá, červená a samý pupenec, vypadala jsem jak kdybych měla lepru nebo co a drželo se mě to týden! Jsem se styděla chodit mezi lidi, všichni na mě čuměli a bylo mi to dost nepříjemný. Ale podle mě řekne alergolog, že těch alergenů může být x a oni že testují jen ty nejběžnější, mě třeba otestovala na kožním přímo ten makeup, ale říkala, že se zkládá z x složek a že není schopná zjistit, na kterou z nich mám tak děsivou reakci.

Sety pro testování kontaktní alergie jsou v případě vonných látek skupinové ( fragerance mix I, II), teprve po zjištění, na kterou skupinu je pacient alergický se může roztestovat konkrétní alergen. testovací sada stojí asi 10 000 základní, balení každé další konkrétní látky ( = jedna konkrétní vonná složka) asi 1000 Kč. Je to tedy velmi drahé, proto kožaři dělají tyto testy pro ozřejmění alergie z pracovního prostředí - stanoví, zda pacient můze nadále pracovat v zaměstnání, což je životně důležité. Na testování citlivosti na „luxusní zbytečnosti“ nemá systém zdravotního pojištění peníze. jistě by testovací sady objednali a testy provedli, ale samoplátcům.

  • Citovat
  • Nahlásit
ellababella 25.9.08 21:49

dovětek

ještě jsem zapomněla- pro velmi citlivé a alergické typy pleti se prodává výborný Toleriane make -up v lékárnách, má asi 5 odstínů, 2 textury ( silně a středně krycí). Je neparfemovaný, nekonzervovaný , nekomedogenní ( neucpává pleť a nezhoršuje akné), neobsahuje alergizující rostlinné přísady. vynikající . před aplikací na obličej doporučuji zahřát malé mn. make upu mezi dvěma prsty. :)

  • Citovat
  • Nahlásit
womanka 5.10.11 20:41

Je výrazně citrusová, nádherně svěží právě na léto. Nepřipadá mi jako unisexová; na muži bych ji asi nesnesla. Akorát že jde o pouhou toaletku - a právě tím slovíčkem „pouhá“ je vyjádřená i výdrž. Žel - bídná; musím se jí xkrát opakovaně šplíchat, abych ji /nejen já/ aspoň trošku cítila. A přesto!! ji zvu bombou :-) a miluji ji…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8
Váš příspěvek

Další témata z kategorie