Rozdíl mezi EDP a EDT

Arome akinorev 16.03.09 10:53

Rozdíl mezi EDP a EDT

Ahoj,

můžete mi někdo přesně objasnit rozdíl mezi parfémem a toaletkou? Nebo jestli tohle téma už někde je, dát mi na něj odkaz? Děkuji :)


Reklama

Kerze 16.03.09 11:31

Někde už e to tady opravdu probíralo. Tady to vysvětluje Ada http://www.arome.cz/index.php?… … y&clanek=2 .

delfin32 28.04.09 17:24

rozdíl mezi EDP, EDT... u Miss Dior Chérie ???

Zdravím všechny parfémové maniačky a znalkyně :)

Můžete, prosím, někdo vysvětlit nechápavému nováčkovi rozdíl mezi EDP, EDT, parfémovým extraktem … u pana Diora a jeho série Miss Dior Chérie :heart:

Článek od Ady zmiňovaný v předchozím příspěvku jsem si přečetla a utvrdila se v tom, že rozdíl je pouze v koncetraci vonných látek … ovšem při zkoumání vůní z výše uvedené série jsem zjistila, že mají jiné složení (??? jestli jsem to tedy dobře pochopila, což není vůbec jisté !!! ??? ).
Tento „objev“ jsem učinila poté, co jsem po návštěvě parfumerky chtěla srovnat hodnocení svého nosu se skutečností…

http://beauty.dior.com/…en/base.html … or-cherie/

EDP (jasmín - jahody - pačuli)
parfém (mandarinka - tuberóza - pčuli)
EDT (frézie - popcorn - pačuli)
L´eau „zelená“ - to chápu, že je jiná „verze“ a tudíž jiné složení

Děkuji za ochotu :)

Ada 29.04.09 19:46

Delfínku, netestovala jsem Chérii EdP a EdT vedle sebe, ale pokud je uvedené jiné složení, je pravděpodobné, že budou vonět malinko jinak. Chanel to takhle dělá snad u všech svých vůní a teď to jde obecně nějak do módy. Takže kdyby sis ji chtěla koupit, určitě nejdřív někde zkus a porovnej!

verunka2201 29.04.09 20:56

Teď si vzpomínám, že já je zkoušela paralelně. Jenže: jednu na papírku a druhou na ruce. A jenže: jsem vůbec nevěděla, že se tolik liší složením.
Ale co si vybavuju v paměti, tak EDP byla mnohem víc do sladka, snad i ten popcorn by se tam našel, EDT taky sladká ale méně (pro lidi citlivé na zuby: z toaletky vás bolet nebudou!) a spíše květinově-sladká než cukrátkově sladká. Závěr bych měla asi takový, že když už Miss Dior Chérie (jakože se mi moc nelíbí) tak mnohem radši EDP - má něco do sebe, je specifičtější a ne tak běžná, jak se mi u EDT chvílemi zdálo.

delfin32 30.04.09 07:08

Ado, Verunko,
moc Vám děkuji za vysvětlení resp. potvrzení mé teorie, že EdP a EdT nemusejí mít totéž složení :cry:

A pokud mohu, tak bych vznesla ještě jeden dotaz z tohoto ranku: měla jsem možnost koupit bez vyzkoušení čistý parfém Chanelu 19, jenže právě s ohledem na výše popsané zjištění jsem se lekla a couvla od toho, protože jsem netušila, jestli bude vonět stejně jako EdP, kterou mám otestovanou. A jak jsem se dočetla ve zdejší databázi (která je mimochodem úplně úžasná :lol: ), EdP a EdT se opravdu liší o yang-ylang, ovšem není tam uvedeno složení čistého parfému … mohly byste mi tedy, prosím, z vlastní zkušenosti poradit zda-li jde o identickou vůni? 

MOOOOC DĚKUJI :)

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama