Solárium

Amy 20.04.09 19:57

Solárium

Hledala jsem samostatné téma, ale nenašla, chtěla bych poradit dobré Solární studio v Budějkách, víte některá jaký je např. salon Naomi? Nevím, kam se vrtnout a nechci letos zůstat tvarohem, jako každý rok :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

verunka2201 20.04.09 20:22

Amy, vykašli se na solárko :nono: Radši si dej každý den půlhoďku na terase a bude :wink:

Alena 20.04.09 21:01

Veru máš pravdu, ale já jsem taky pravidelná návštěvnice solárka už řadu let.. spíš to jen průběžně udržuju, tak 1× měsíčně.. v zimě to miluju jako relax a taky jsem si odvykla na bělobu :wink:

mamka mi ovšem vystřihává a schovává všechny články o škodlivosti solarií a rakovinách kůže!!

Blis 20.04.09 21:08

Záleží také na fototypu, tmavá kůže snese více než světlá, ale podle mě je dlouhodobé navštěvování solárka minimálně poukázkou k většímu počtu vrásek. Ale chápu, že snědá pleť vypadá lépe. Taková Madonna je ale běloba nejbělejší, tudíž má moje sympatie :twisted:

Amy 20.04.09 21:14

Já chodila jen jednou, a to asi před 15 lety, ale hrozně špatně se opaluju a když, tak do červena a proto si myslím, že mi škodí sluníčko stejně jako solárko, když si dám před nějakou k tomu určenou kosmetiku, nebude to snad taková hrůza, což?

Lyonella 20.04.09 22:01

Já myslím, že kosmetika určená do solárek jsou jen akcelerátory - urychlovače opalování a asi ochranu nezajistí… Nebo se mýlím? :conf:

Taky jsem chodívala a už jsem se na to vybodla.

Ambrožová Lenka 20.04.09 22:04

.

Alena 20.04.09 22:05

ne, ne - máš naprostou pravdu, většinou jsou to jen chytáky peněz!! jde o to se něčím namazat, abys něměla vysušenou kůži, ale k tomu stačí klasické tělové mléko, jakékoliv :wink:

já si teda přikrývám absolutně celý ksicht, neboli obličej :lol: jednak mi skáčou fleky a pak taky aby ty vrásky nebyly na tak viditelném místě :twisted:

Katlynka 20.04.09 22:07

Áno, kozmetika do solárka ochranné faktory nemá. UVA žiarenie trubice neprodukujú a tie UVB je zbytočné filtrovať, keď tie sú zodpovedné za hnednutie. Tie krémy obsahujú kadejaké hydratačné zložky, niektoré aj samoopaľovák, pigmenty atď.
Podľa mňa solárium raz za čas nie je žiadna tragédia, isto je lepšie chodiť 2- 3× za mesiac pred letom chytiť nejaký bronz, ako sa potom pri prvej príležitosti spáliť na slnku. Aj keď to záleží od fototypu, počtu znamienok, prípadne nejakých liekov, ktoré môžu v kombinácii s tým robiť fľaky..

Alena 20.04.09 22:08

Lenka Amb. : když já si na ty samoopalováky nikdy nezvykla :cry: jednak rovnoměrné roztírání, aby nevznikly skvrny docela náročné, pak kolem kotníků a kolen tmavší zabarvení a hlavně jsem vyzkoušela už několik druhů a at mi nikdo netvrdí, že nebarví prádlo a věci! a když jsem aplikovala po třetí, byla jsem nažloutlá už jak čínan :lol:

domenica 20.04.09 22:11

Lepší přirozená, byť světlá pleť, než osolárkovaná, hnědá, předčasně vrásčitá … Já té honbě za „opálenou“ pletí, bez ohledu na fototyp pokožky nerozumím. Ze zdravotního ani z estetického hlediska. Něco jiného je, když někdo vyleze na jarní sluníčko a za dvě hodiny chytne hnědý odstín.

klubko 20.04.09 22:14
domenica píše:
Něco jiného je, když někdo vyleze na jarní sluníčko a za dvě hodiny chytne hnědý odstín.

To jsem já :) Jsem za to samozřejmě ráda, ale vděčím za to svému fototypu. Pokud má holka citlivou nebo přirozeně světlou pleť, je to taky hezké a neméně půvabné. Solárkem bych to radši „nevylepšovala“. Možná snad jen dvě, tři návštěvy, aby pak tolik neublížilo sluníčko, když byla předtím pokožka bílá.

Alena 20.04.09 22:19

no já zas tvrdím, že je lepší jít 10× do roka na pár minut do solárka, než se vyvalovat v pravé poledne na sluníčku a ležet tam jak špekáček - co vidím v létě u vody.. to já si pak v klidu lehnu do stínu pod strom :D

Ambrožová Lenka 20.04.09 22:20

Máš pravdu, ideální to není. Používám je také jen opatrně na nohy a ruce. Mám teď od LÓrealu a zdá se mi docela fajn. Také se mi nelíbí, když po zimě vezmu sukni a jsem jak ředitelka vápenky. Jenže ta moje profesionální deformace je silnější, než být krásně opálená. Tím spíš, když má někdo pihy, znaménka. Je to težké, ale sluníčko v poslední době je opravdu dost silné a nádory kůže rostou v populaci jak houby po děšti.Popíšu vám jeden případ, ketrý jsem zažila. Jednou přišla k nám na odělení paní, mylím, že na operaci kýly a nebo žlučníku. to není důležité. Před operací je nutné mít odlakované nehty na nohou. Ona je několik let nosila pernamentně pořád nalakované. Lékař, který ji ráno prohlížel na vizitě před operací, jen tak kouknul na její nehty na nohou a všiml si, že má pod nehtem na palci černý flíček. Z legrace říká " co, že se jí stalo na palci" , ona se podivila, že vlastně ani neví a že to má už dlouho. Našemu lékaři se to nějak nezdálo a tak když byla v narkoze po operaci, tak jí z palce vzal biopsii ( prostě taková intuice) a byl to zhoubný melanom. Naštěstí v úplném počátku. Té paní bylo okolo 30 let.

Blis 20.04.09 22:22

MMCH nějaký dobrý tip na samoopalovák nebo kombinaci těl. mléka a opalováku (teď velmi módní) bych docela uvítala.
Samoopalovák mi vždy nechal fleky, ta kombinovaná mléka zase děsně smrdí:( Teď mám Garnier a přijde mi, že krom toho smradu i barví spíše do žluta, takže po pravidelném natírání jsem spíš jak číňan :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama