Uprchlíci versus invaze migrantů

AnnaBella 16.11.15 00:24

@prokera To jsi byla na dovolené v Tunisku, jak tam 1 terorista povraždil desítky lidí na pláži? My jsme měli v létě v plánu Egypt, ale po tom incidentu v Tunisu jsme si to rozmysleli a jeli jsme jinam.

@aangie z čeho se dělají arabské pasy to nevím, ale identifikace teroristů proběhla zřejmě z otisků prstů, nebo osobní identifikace s nějakou centrální evidencí. Pas jako doklad se asi na místě nenašel. Minimálně 3-4 teroristé nebyli policii neznámí. Měli už delší čas problémy se zákonem. Tak jejich ztotožnění asi nebyl těžký úkol.

@tapuz Je to fakt. Na ruské občany vracející se z dovolené v Egyptě se nějak rychle zapomnělo. Vlastně proběhla médii jen jedna letmá zpráva a přitom jsou také obětí terorismu.
Mě by jen zajímalo, kdo je centrální mozek toho všeho, kdo tohle řídí. Nějak se mi nechce věřit, že pár negramotných magorů z Islámského státu dokáže tohle dlouhodobě organizovat. (Myslím celkově uprchlickou vlnu, ta obrovská masa lidí se přece nedala do pohybu přes půl světa jen tak, sama od sebe. Vždyť ti uprchlíci kolikrát ani neměli tušení, kde leží Německo a že ve Finsku a Švédku je zima.) A hlavně, kdo tohle financuje.

prokera 16.11.15 07:13

@AnnaBella Ano - přesně tam. A příští rok (pokud se výrazně nezmění situace) tam jedeme zase - celá parta. Záloha už je zaplacená 8) . To by člověk nemohl nikam.

ippolita 16.11.15 08:44

@AnnaBella
Ruske turisty. Ved Rusov cela „civilizovana“ Europa nenavidi, to nie su ani ludia. Tak co na nich zalezi? Nemaju nase hodnoty, vraj. Tak je to popisovane ako vysvetlenie na facebooku od niektorych solidarnych. Tiez ma zaujimalo, preco sa na ruske lietadlo zabudlo, akoby to nebol taky isty teroristicky utok, necakany a odporne zbabely. Tu vidno ako zmanipulovani su ludia, robime to, co nam kaze velky zaatlanticky brat a len to je spravne.Vsimla som si, ze v Cesku sa rozzvonili kostoly na vyjadrenie silidarity s FR. Na Slovensku a v Britanii je to podobne, kde bola cirkev, ked podrezali stovky koptskych krestanov v Egypte a podobne?

kotatkokotatko 16.11.15 13:38

Je třeba ještě něco dodat???USA= ŽUMPA SVĚTA

tapuz 16.11.15 14:42

@ippolita
Bolest ruských dětí, které v tom letadle ztratily rodiče, je stejně velká jako bolest dětí francouzských. Bolest ruských rodičů, kteří tam ztratili své děti, není o nic menší, než bolest rodičů francouzských. I smutek a bolest jejich přátel a dalších příbuzných je stejná.
Přesto časopis Charlie Hebdo, sám docela nedávno stejně postižený, ještě pár dní před pařížskými atentáty nechutně žertoval na účet obětí v ruském letadle a debilně je karikoval. (Nevzpomínám si, že by si byl v lednu někdo dovolil tropit si šoufky z jejich kolegů zastřelených v pařížské redakci.) A západní „demokratičtí“ papaláši se ještě divili, že se tím Rusové vůbec mohou cítit dotčení.
Strašně by se mi chtělo něco říct, protože různé paralely se přímo nabízejí. Ale neřeknu, abych nespadla na úroveň hlupáků z Charlie Hebdo. Jen se skoro každý den přesvědčuji, jak je svět v poslední době hnusný. (Ještě že mám ty svoje vůně :lol: .)

@prokera Nejela bych do žádné z těch zemí ani za nic. Ne proto, že bych se bála, aby mi nevybuchla bomba pod zadkem. Ale proto, že těmi penězi, které tam turisté přivezou, a není jich zrovna málo, se tyhle jejich aktivity jen podporují. Mnoho let jsem jezdila do Egypta, často, ani nevím, kolikrát jsem tam byla. Nikdy se mi naštěstí nic nestalo a s místními jsem vycházela v rámci možností celkem dobře, i když je pravda, že jako s ženou se se mnou nijak moc nebavili a moc vážně mě nebrali. Ale OK, za co jsem si zaplatila, to jsem víceméně dostala. Ovšem když mi jednou jeden z místních maníků, co se věčně ochomýtají kolem zahraničních návštěvníků, (nevyžádaně) vzal bágl a hodil ho na korbu náklaďáku, kterým jsem odjížděla, a já mu jen slušně poděkovala, tak nelenil, skočil na náklaďák, shodil bágl zpátky na zem, plivnul na něj a cosi na mě řval. Bakšiše se tím spíš nedočkal a já jsem si začala o to víc všímat jejich pohrdlivého vztahu k Evropanům.
Už tam nikdy nepojedu a dobrovolně těmhle lidem nepřispěju na nic ani jedinou korunou. A to ani tehdy, když budu oficiální propagandou označena za xenofoba, rasistu a fašistu. To mně nevadí.

AnnaBella 16.11.15 15:07

@ippolita @tapuz Máte obě naprostou pravdu, taky jsem se nad tím pozastavila a taky mi to vadí.

aangie 16.11.15 17:03

@AnnaBella Právě, že se tam našel syrský pas.

Dagmarr 16.11.15 19:42
Bolest ruských dětí, které v tom letadle ztratily rodiče, je stejně velká jako bolest dětí francouzských. Bolest ruských rodičů, kteří tam ztratili své děti, není o nic menší, než bolest rodičů francouzských. I smutek a bolest jejich přátel a dalších příbuzných je stejná.
Už tam nikdy nepojedu a dobrovolně těmhle lidem nepřispěju na nic ani jedinou korunou. A to ani tehdy, když budu oficiální propagandou označena za xenofoba, rasistu a fašistu. To mně nevadí.

S tím bezvýhradně souhlasím, a to, že jsem XRF mě trápí úplně nejmíň.
Před 25 lety mě jakákoliv touha jet do jakékoliv arabské země opustila poté, co jsem blíže (díky studiu ruštiny) poznala Čečence a Kazachy vyznávající islám a jejich postoj k lidskému životu a ženám. Asi už od tehdy jsem XRFko.

prokera 16.11.15 21:02

@tapuz Tvůj postoj samozřejmě chápu 8) . Tady se mi jedná o konkrétní místo, které jsem si zamilovala, včetně personálu. Tam jedině mám zájem jet a vím, že když se zachovám jako většina lidí a nepojedu, bude to pro ně likvidační. Řešili jsme s nimi tehdy tu situaci ihned po útoku a bylo vidět, jak jsou z toho sami nešťastní. Uklízečka, když vkročila na pokoj, se ihned omlouvala, jako by to neštěstí způsobila ona sama.
Pohrdání jsem tam nikde nepoznala - naopak velkou vstřícnost a srdečnost. Věřím, že to tak zdaleka všude není. Všichni z drobného personálu byli vděčni za cokoliv, co jsme jim kdy darovali (i když to bylo třeba jen ovoce ze snídaně).

Pokud se situace nějak výrazně nezmění, pojedu podpořit přímo ten konkrétní hotel, kde jsem byla spokojená jako nikdy nikde :andel: .

tapuz 16.11.15 22:26

@prokera Nevěř tomu, co vidíš. Nešťastní v takových případech samozřejmě jsou, ale ne proto, že byli zabiti nějací nevěřící psi (to naopak večer doma pořádně oslaví), ale proto, že hrozí nebezpečí, že by mohl vyschnout proud peněz. Proto se chovají úslužně a vstřícně. Dokud solíš, tak se usmívají a jsou cool.
Pokud jde o to pohrdání, je to složitá problematika. Jednak jsou tak vychováni a každý, kdo nevyznává jejich víru, je bezcenný (samozřejmě ovšem dokud z něj padají peníze, je dobře využitelný).
A pak je tu problematika žen. Především, žena (jakákoli) není podle jejich chápání plnohodnotný člověk, slouží jen k reprodukci a k domácí práci. A dál, naše chování (Evropanek a Američanek), byť podle našich měřítek běžné a slušné, je pro ně nepřijatelné. Ukazujeme nahé nohy, ruce, ramena, odhalené hlavy a na plážích ještě mnohem víc. Pijeme alkohol, bavíme se s cizími muži apod. Takové chování by svým ženám nikdy nedovolili, protože podle jejich měřítek se takhle chová leda čubka, která je hodna opovržení (nejsou ojedinělé případy, že za mnohem menší „prohřešek“ nechá otec zabít svou vlastní dceru, aby na rodinu nepadla hanba - exekuci zpravidla vykonávají její bratři). Jim se to samozřejmě líbí, jsou to mladí kluci a kromě své manželky žádnou jinou slušnou ženu takhle nikdy nevidí. Někdy se jim podaří získat dokonce i sex a ve zvlášť šťastných případech k tomu sexu i peníze. Vidí v nás prostě opovrženíhodné děvky, ale máme peníze, takže oni se drží zpátky a chovají se přátelsky.
No ale nechci nikomu brát iluze. Určitě je mezi nimi i nějaké promile těch, kteří smýšlejí jinak. Snad pracují i v nějakém hotelu. Upřímně přeju hezkou dovolenou.

tapuz 16.11.15 22:43

Kdyby to celé nebylo tak smutné, tak bych se musela smát, až bych se za břicho popadala:
http://www.novinky.cz/…roristu.html

Zvlášť pikantní je to, co dodal další příbuzný. Jak to asi myslel, že mu vesta explodovala předčasně? Předčasně před čím? Dřív, než došel do zaplněné kavárny? A náhodou? Nebýt té zatracené náhody, tak by se v té prima vestičce snad zase v klidu vrátil domů? :mrgreen:

Michele 16.11.15 22:50

@tapuz
No vzdyt to je posledni moda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nekdy prestavam verit, co ctu…

prokera 16.11.15 23:03

@tapuz :)Me je jasne, ze je to v prvni rade o penezich a iluze az takove nemam, o jejich kulture a smysleni take lecos vim, ale opravdu existuje i par vyjimecnych jedincu, kteri si i po 4 letech sami vzpomenou, zes jim napr. dala prasek na bolest zubu a vzdy te radostne vitaji:)). Samozrejme se muze vse natolik otocit, ze dovolena nakonec bude jinde:)), ale modlime se cela parta, aby to dopadlo i tentokrat:). To sice nikdo z nas neovlivni, ale kdyz to jen trochu pujde, rada svoje prachy nacpu do sveho oblibeneho hotelu;).

aangie 17.11.15 12:13

Tady je velice zajímavý rozhovor s Jozefem Banášem, fundovaně rozebírá příčiny teroru v Paříži.
Je to velice inteligentní člověk, nejčtenější spisovatel na Slovensku, dlouhá léta pracoval jako diplomat, tudíž do dané problematiky vidí.
A kdo by to nevěděl, je to i tatínek Adély Banášové. :)
http://www.parlamentnilisty.cz/…Banas-408549

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Další »
Váš příspěvek