Gel na holení

Holení není jen doménou mužů, ale i žen. Zatímco muži si holí především obličej, ženy se zbavují nepříjemných chloupků hlavně na nohou, v tříslech a v podpaží. Správně zvolený gel na holení může tyto procedury značně zpříjemnit a zjednodušit.

Gel na holení pro muže

Málokterý muž si dokáže představit „mokré“ holení bez nanesení gelu nebo pěny. Proč je ale důležité tuto činnost nevynechat, aby se z holení nestalo utrpení? Vousy jsou tvrdé a nepoddajné. Když byste je holili „nasucho“, nejenže by to bylo nepříjemné, ale výsledek by nebyl příliš dobrý. Gel na holení pokožku ochrání, ale také vousy změkčí a ty se stanou poddajnějšími.

K dostání je řada holicích pěn ve spreji, které slibují jednoduché a praktické použití. Před nanesením stačí tvář a vousy důkladně navlhčit a poté hladce oholit.

Gel na holení pro ženy

Ženy mají při holení nohou řadu možností. Jednou z nich je klasické „mokré“ holení žiletkou. K tomuto účelu skvěle poslouží gel na holení. Gel, olej nebo pěnu na holení naneste na navlhčenou pokožku, rozetřete a poté oholte. Nikdy neholte nohy nasucho, protože tím můžete pokožku podráždit a navíc většina chloupků vám zůstane. Pokud máte kvalitní gel, budou vaše nožky, podpaží i třísla jako ze škatulky. A nezapomeňte, že holit je třeba vždy po směru růstu chloupků.

Arome doporučuje