Napsat zprávu

Cimrwoman

  • Praha 4
  • 21 příspěvků
  • 22.10.11
  • on-line: včera v 20:08

Přátelé uživatele

Diskusní příspěvky

Cimrwoman 13.10.15 18:15

Ano, celé je to podmíněno nákupem předražených produktů. Velký byznys, zaměřený na masu. Přitom v principu se nejedná o nic špatného, jen se příliš tlačí na pilu.

Cimrwoman 22.3.13 16:27

Dnes jsem si v tramvaji sedla před skupinku malých školáků. Za chvilku děti změnily téma konverzace: „Jé, tady něco voní." „Nějaký jídlo?" „Ne, to je nějaká vůně." „Nene, to je parfém." „Aha, tak to pěkně smrdí." „Jo, to teda jo."

Vzkaz pro ty děti: Byl to DKNY Golden Delicious v marné snaze přivolat jaro.

Vzkaz pro bezdomovce, který si přisedl o zastávku později: Ano, pochopila jsem, že jaro ještě není.

Cimrwoman 19.1.13 22:31

Ano, to je pravda, daleko kvalitnějším zdrojem bílkovin než maso jsou obiloviny, luštěniny, oříšky ad. Jenomže tady to nebude dobrá cesta. Obsahují totiž současně i tzv. nerozpustnou vlákninu, která se promění v drobné štětičky a jemně „vymetá“ prostor mezi mikroklky tlustého střeva. U zdravého člověka v pohodě, ale u spáleného střeva bych to neriskovala. Navíc u těch luštěnin se obecně postupuje nesprávně při jejich přípravě a to může navíc způsobit křeče a nadýmání.

Ideální příprava je luštěninu namočit na noc, den a další noc, přičemž voda se musí během tohoto období několikrát vyměnit za čistou. Ideální je, pokud semena vyhodí malý klíček (neplatí pro fazole, ty se neklíčí). Před vařením se vymění voda za čistou, nesolíme a lžící odebíráme pěnu až do okamžiku, kdy se přestane tvořit - zhruba po půlhodině - a přidáme karminativní (proti plynatosti) byliny jako je majoránka, bazalka, kmín apod. Vaříme cca hodinu, před koncem varu teprve osolíme a přidáme trochu kvalitního oleje, aby se mohly vstřebat vitamíny rozpustné v tucích. Pro lidi se špatným trávením, slinivkou, Crohnovou chorobou nebo ulcerózní kolitidou je nutné ještě semena zbavit slupek. To se udělá tak, že se ještě horká luštěnina přelije ledovou vodou až slupky samy vyplavou na povrch. Takto připravené luštěniny bych v malém množství doporučila jako zdroj bílkovin, ale u naší konkrétní pacientky bych to opravdu neriskovala a počkala pár měsíců, než se střevo vyhojí.

Holky, super, věřím, že společnými silami něco skvělého vymyslíme :mavam:

Cimrwoman 18.1.13 22:17

Přesně tak - maso pryč, cukr pryč, X dalších věcí pryč - ale to přece neznamená, že by musela nějak strádat. Např. silný vývar z kořenové zeleniny je teď v zimě prospěšný pro každého člověka, zvlášť pro nemocného. Problém je v tom, že se stravovací režim musí ušít přesně na míru pacienta, každý organismus se chová po prodělané léčbě malinko jinak, záleží na věku, rozsahu poranění a mimojiné také na ročním období. Ono totiž nejde o dietu, ale o regulérní boj o život. A podle toho je potřeba k tomu přistupovat. Alfa omega všeho je acidobazická rovnováha, proto je třeba striktně vyřadit kyseliny a kyselinotvorné potraviny - kontrolovat pH ranní moči a doplňovat zásadité minerály vhodně zvolenou stravou. Jenomže ona teď nejí, protože je hrozně zraněná a má bolesti. Proto se musí začít od začátku od zaléčení střev a devastace po chemoterapii a nakonec hojící se střeva osadit bakteriemi. K tomu pomůžou byliny a potravní doplňky, o kterých jsem tu psala už dříve.

Cimrwoman 17.1.13 22:03

Ještě jsem zapomněla na osázení střev bakteriemi, které ozařování spolu s mikroklky zničilo - nějaká kvalitní probiotika ve formě tablet. Kdybyste si nevěděli rady s výběrem, napište, pomůžu vám něco vybrat.

Cimrwoman 17.1.13 21:56
@barbucha píše:
Jíst ale musí! Byla by pak ještě slabší… nedalo mi to a ptala jsem se - musí mít velmi šetrnou dietu, bez vláknin (a semínek a dalších podobnejch potvorností ;) )… když brambory, tak kaše… když maso, tak jedině mletý…

Já vím, že to vypadá hodně logicky - kaše, mletý maso - ale není to úplně takhle jednoduchý. Ani s tou vlákninou ne. Souhlasím s těmi semínky, ta vhodná nebudou, ani žádné obiloviny, ale rozpustná vláknina, kterou obsahuje ovoce a zelenina bude více než potřebná. Maso bych při zaléčování střev vynechala úplně, už jen z důvodu, že je kyselinotvorné a onkologická pacientka musí mít zásaditou dietu, aby se předešlo novému bujení. Výjimku bych udělala maximálně v případě, že by se uvařil silný slepičí vývar s větším množstvím kořenové zeleniny - ale tady bych opravdu dbala, aby se jednalo o bio slepici, žádnou rychlokvašku ze supermarketu. Brambory ve formě kaše, tedy uvařené doměkka a rozšlehané, jak se běžně kaše vaří, nejsou ze stejného důvodu ideální. Já bych je uvařila ve slupce na tak akorát, oloupala a až na talíři rozmačkala vidličkou - výsledek je skoro stejný, ale pH daleko příznivější, glykemický index jakbysmet. Nemyslím si, že by se muselo všechno mačkat nebo mixovat, to nemá na zpracování tlustým střevem vliv. Kousání a ředění potravy slinami může v tomto případě být naopak přínosem. Ale určitě bych se vyvarovala potravin s tvrdými slupkami jako např. kukuřice apod. Moc bych se také přimlouvala za hojivé účinky ovsa, i když na ovesnou kaši ještě nebude ta správná doba, asi spíše výluh nebo odvar. Dále měsíček, heřmánek, ale za ten sléz bych opravdu dala ruku do ohně. Držím palce, nebude to snadné, ale vše se dá zvládnout, sestra je mladá a bude se určitě dobře regenerovat.

Cimrwoman 17.1.13 12:09

Ahoj, já bych asi stravu řešila až v druhé fázi, píšeš, že nechce jíst (má po chemo zcela jistě poškozenou sliznici žaludku), bude tedy celkově oslabená a každá změna pro ni bude nepříjemná.

V první fázi bych doporučila sléz (malva silvestris, neglecta nebo asi nejdostupnější mauritana). Sléz obsahuje vysoké množství slizových látek a je specialista na zaléčení sliznic včetně různých zánětů. Ale pozor - nesmí se zahřát na více než 40 stupňů, pak se účinná látka zničí - píšu to hlavně proto, že to není obecně známo a na obalech bývají univerzální informace pro všechny byliny stejné. Vezmeš asi litrovou zavařovačku, večer do ní dáš hrst sušených slézových květů a doliješ studenou vodou (pokud byla předtím převařená tak lépe) a necháš do rána macerovat. Ráno se vyndají květy a macerát se popíjí během celého dne. Takto lze postupovat denně.

Rozhodně jsem stejného názoru jako paní doktorka, že by s operací počkala. Sléz spálenou sliznici zaléčí a pacientka bude postupně nabírat síly. Potom bych doporučila užívat aloe vera gel, který je pro regeneraci střev ideální. Musí se ale vybrat nějaký vysoce kvalitní a udělat individální dávkování - začít s malými dávkami a postupně je navyšovat. Jako podporu imunitního systému bych přidala kravské kolostrum.

Tohle jsou věci, které rozhodně nejsou kontraproduktivní, a dají se takto na slepo doporučit. Kdybys potřebovala nějaké další informace, napiš mi SZ. Přeju hodně štěstí a trpělivosti v léčbě.

Cimrwoman 30.4.12 23:50

Benátky. Miluju Benátky. Zamilovala jsem se při prvním setkání v roce 1987 a láska trvá i po 20, nebo možná už 30 dalších setkáních. Pokaždé z té krásy padnu na zadek, zastaví se mi svět a nemůžu uvěřit, že je to možné. Ráno mě probudí vůně jasmínu protkaná vůní právě dopečených croissantů z hotelové kuchyně - protáhnu se a ucítím moře, sůl smíchanou s bahnem a vodními řasami. Zaprší-li, přidá se akord dešťové vody a prachu. Zpěv ranních ptáčat tomu všemu dodá třetí rozměr a HD rozlišení. Noc v Benátkách voní jako kámen se třpytkami ze svitu měsíce. Když odjíždím, tajím slzy v očích, když se vracím, cítím se, jako by to bylo poprvé.

A tohle všechno zažiju znovu už tuto sobotu! :)

Cimrwoman 14.3.12 19:58

Byla jsem před pár lety v Benátkách zrovna v době filmového festivalu, jehož byl Clooney hostem. Z místního tisku jsme s kamarádkou věděly v kterém hotelu je ubytován a tak jsme o tom během přepravy po městě neustále mlely. Bylo zajímavé pozorovat, jak jinak apatickými spolucestujícími ženami projelo vzrušení kdykoli v našem českém klábosení rozeznaly jméno Clooney. Jasně, že jsme to pak už dělaly schválně! Od té doby je pro mě George jasná volba… :oops:

Ale abych se vrátila k tématu. Kdysi jsem měla Vivid od Liz Claiborne, vlastně ho ještě trochu mám. Tehdy jsem měla svěženkové období, tak jsem z Vivid nebyla extra nadšená a stříkla jsem se na jednu společenskou příležitost, kdy jsem chtěla být za dámu. Celý večer jsem pak na ni přijímala komplimenty od mužů… V současnosti mi muži chválí DKNY Women, ale já když jdu za klukama, tak jinou vůni ani nepoužívám. Jdu někam vyhrabat tu Claiborne…

Cimrwoman 20.3.12 11:56

Burberry Body - kámoška mi jím šachovala kolem nosu, nutila mě stříkat si to po těle i na oblečení, ale já nic. Bořila jsem do toho nos, cítila jsem jen slaboučký závan prvních pár vteřin …a nic. Možná jsem měla jen nějaký momentální zatmění.

Cimrwoman 15.3.12 20:23

Dnes jsem si ji pořídila. Není to typ vůně, po které bych normálně sáhla, možná ani za těch 90 kaček ne. Nicméně chvíli po nastříkání jsme měla delší tel. hovor, při kterém jsem co 10 vteřin přičichávala k zápěstí. Vůně se mi rozležela trochu do pudrova, ale zůstala taková veselá, nikoli však řvoucí. A tak jsem docela spokojená! Zítra vyzkouším na lidech. ;-)

Cimrwoman 14.3.12 23:38

My Envirosaxky v naší reklamce objednáváme v zahraničí několikrát ročně jako reklamní předměty pro své klienty, tak si vždycky vyberu i něco pro sebe a své kámošky. Pokud by byl zájem, můžu sem pak hodit dotaz a objednat i pro vás. Cenově je to tak za 120-130 Kč/ks, podle toho jak velká je celková objednávka. Jinak se běžně prodávají tak za 199 Kč.

Cimrwoman 14.3.12 20:33

Já mám ke kabelce ještě skládací nákupní tašku Envirosax, taky posedlost, už jich mám asi deset. Znáte?

Cimrwoman 14.3.12 19:58

Byla jsem před pár lety v Benátkách zrovna v době filmového festivalu, jehož byl Clooney hostem. Z místního tisku jsme s kamarádkou věděly v kterém hotelu je ubytován a tak jsme o tom během přepravy po městě neustále mlely. Bylo zajímavé pozorovat, jak jinak apatickými spolucestujícími ženami projelo vzrušení kdykoli v našem českém klábosení rozeznaly jméno Clooney. Jasně, že jsme to pak už dělaly schválně! Od té doby je pro mě George jasná volba… :oops:

Ale abych se vrátila k tématu. Kdysi jsem měla Vivid od Liz Claiborne, vlastně ho ještě trochu mám. Tehdy jsem měla svěženkové období, tak jsem z Vivid nebyla extra nadšená a stříkla jsem se na jednu společenskou příležitost, kdy jsem chtěla být za dámu. Celý večer jsem pak na ni přijímala komplimenty od mužů… V současnosti mi muži chválí DKNY Women, ale já když jdu za klukama, tak jinou vůni ani nepoužívám. Jdu někam vyhrabat tu Claiborne…

Cimrwoman 9.3.12 23:30

Holky, naběhla jsem dnes do Rossmanna pro tuhle bázi. Moc díky za tip, je opravdu skvělá! Stála cca 65 Kč. Měli v jinak plném stojanu dvě poslední.

verunka2201 píše:
No stála fakt málo, v klasických essencích mezích. Nevím už přesně. Je to tahle:

http://www.essence.eu/…offen_03.png

Jako, slyšela jsem i ostrou kritiku (plevance nedrží vůbec, používá ji jako korektor :D ), ale prostě nelze se zavděčit všem. Co píšu, to si nevymýšlím a nikdo mě neplatí, fakt mě to mile překvapilo. ;-)

Jo a srovnání s artdecem: to jsem kdysi taky měla, ale zdaleka jsem se nelíčila/neuměla líčit jako teďka, takže nemůžu sloužit. Spíš tipuju, že tě Essence v tomhle směru nenadchne. Ale zas to není moc peněz, přinejhorším ten korektor se hodí vždycky, žejo… 8)
Cimrwoman 9.3.12 23:24

Dostala jsem k Vánocům Sephora Cherry Red Lip Lacquer, kvalita je tedy super, ale na mě je to tedy síla, spíš by slušel mladší brunetce. Kdybyste náhodou o něj měla některá zájem, napište mi SZ. :)

Cimrwoman 9.3.12 23:02

Já se zase hned tak pro něco nenadchnu a nenadchla jsem se ani u LR. Jako první mě zaujaly samozřejmě parfémy, ale tohle byla na mě moc silná káva… všechno mi přišlo takové prvoplánové, někdy až vulgární. No jenomže nikdy neříkej nikdy, rok se s rokem sešel a já jsem si při studiu přírodní medicíny otevírala terapeutickou praxi a začala jsem se věnovat odkyselení a detoxikaci organismu. Musím říct, že na 5 jejich produktů z řady potravních doplňků teď nedám dopustit a vůbec si nedokážu představit, čím bych je jinak nahradila. Klienti ztrácejí otoky, kila i balast z těla a opravdu se jim uleví. Ovšem dost drahé to je, ale berou to jako investici.
PS: parfémy ale furt nee :zed:

Cimrwoman 8.3.12 21:06

Ahoj, nechcete někdo designový deštník Kayo Horaguchi? Krásný, pouzdro ve tvaru lahvičky, úplně nový, ještě zatavený ve folii. Původní cena 699, nabízím za 500 včetně pošty. Bližší info zde: http://www.destniky-exclusive.cz/…zo-pu-ar-078. Pište prosím SZ, díky.

Cimrwoman 25.1.12 14:52

kabela Gattinoni

Ahoj, ráda bych vám nabídla krásnou cestovní kabelu Gattinoni z kolekce roku 2010. Je opravdu velká (cca 60×35×15 cm - měřeno bez uch), uvnitř má střední dělící kapsu na zip, na jedné straně další kapsu na zip a na druhé kapsičku na mobil a doklady. Dá se nosit i přes rameno. Na spodní straně má kovové „nožičky“, aby se neodřela, když ji postavíte na zem. Součástí je i toaletní taštička či psaníčko s poutkem na ruku. Uvnitř je také číslovaný hologram jako certifikát pravosti. Kabela je zcela nová a v perfektním stavu, vůbec jsem ji neměla venku. Původní cena byla 8000 Kč, prodala bych ji za půlku. Pro bližší info prosím napište SZ, dík.

Příspěvek upraven 25.01.12 v 17:32

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Cimrwoman