3x pro dámy od Bosse

V recenzích prý chybí některé podstatné kousky od Bosse, upozorňovaly mě čtenářky. Hugo Boss není zrovna moje oblíbená značka, takže ji recenzuju jen občas a nerada. Tentokrát jsem však dohnala resty hned trojitou recenzí pro všechny bossačky. Pojďte si zasouhlasit a zanadávat!

Začneme dvěma Woman. Boss má dvě (a jsem si jistá, že nejsou poslední), přičemž jedné pro zjednodušení říkáme Hugo Woman (jméno Hugo je na flakonu a krabičce výraznější), druhé Boss Woman (tady je zase na krabičce větším písmem Boss).

Hugo Woman je starší, byla představena před jedenácti lety a má kulatý flakonek podobný třeba Chanci. Chválit ji nebudeme. Je to květinovka na úrovni drogerie, taková řidší a pronikavá. Dlouho jsem očichávala a váhala, jestli je to prostě jemná a jednoduchá květinová vůně, nebo jestli tam jsou laciné drogerkové podtóny, a nakonec jsem dospěla k závěru, že bohužel jsou. Voní po vodních květinách (v těch je právě ten laciný podtón, protože na vytvoření efektu vodních květin byly použity příliš provařené a nenápadité složky), jakožejasmínu a nějakém tom svěžejším ovoci (jablko, meloun). Nevím, na jaké roční období bych ji doporučila (na zimu slabá a nezahřívající, na léto protivná) ani pro jaké příležitosti (vůně obecná… pro příležitost obecnou).

Boss Woman je o tři roky mladší, voní trochu podobně, ale o stupínek lépe. Obsahuje opět hodně ovoce včetně jablka (plus různé citrusy), místo vodních květin mučenku, ylang-ylang a frézii. Začátek je proto ovocný, ale ne pronikavě citrusový, voní spíš jako kandovaná citrusová kůra - sladce a neštípe do nosu. Květiny jsou fréziově svěží, lehce do zelena, ale tak akorát, aby nevoněly lacině. Základ sice podle složení vypadá div ne orientálně, ve skutečnosti je to takový ten lehce hřejivý podklad z vanilky, pižma a trochy dřev.
Originalitou ani propracovaností Boss Woman opět nevyniká, je však příjemná a univerzální - taková pracovní vůně do zaměstnání, kde se na cokoli výraznějšího než mýdlo dívají nelibě. Volila bych ji i jako dárek - nemůže nikoho urazit - pokud by ovšem měla hezčí flakon, něco takhle nenápaditého a nudného se hodí možná pro tetu ze třetího kolena, kterou vídáte jednou za rok.

A konečně Hugo XX je předloňská novinka. Vyšla jako součást dvojice dámské a pánské vůně s celkem vtipnými názvy XY a XX (jenom možná těm, kteří nedávali pozor o biologii, se to bude špatně pamatovat). Flakon a krabička jsou konečně aspoň trochu koukatelné. A vůně? Tentokrát žádné citrusy ani frézie, ale hebký bílý jasmín s vanilkově mléčným podkladem, přesně na pomezí jemné krásy a totálního bolehlavu. Záleží na vaší náklonnosti k tomuto typu vůní, čemu dá váš nos a hlava přednost.
Mému nosu se XX naštěstí celkem líbila a přestože na nošení bych si ji nekoupila, při zkoušce jsem si ji docela užila. Na rozdíl od jiných bílých květinovek tohoto typu má hodně zdůrazněný onen mléčný podtón (podle složení by to měla být asi rýže, ale takhle bych to neoznačila - možná rýžový nákyp v mléce), je hodně podobná Armaniho Sensi a také Today od Avonu.
K vyzkoušení doporučuji všem milovnicím mléka a jasmínu, varuji ovšem před nákupem naslepo. XX určitě vyzkoušejte a raději několikrát, abyste si byly jisté, že se přece jen nepromění v bolehlav.

Jak tak na to koukám, fanynky Bosse mohou být po tomto článku spokojené - s výjimkou Essence de Femme je orecenzovaná veškerá dámská produkce této značky, a která značka na Arôme je na tom stejně! Dokud Boss nevychrlí zase nějakou novinku, můžu si s klidem v duši recenzovat své milované nikové pičifuky :)


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Lorrina 05.10.11 19:28

Zkoušela jsem dneska ve Fannu Boss Woman a byla jsem zklamaná, je to obyčekná, ale hodně ostrá ovocenka, ničím nezajímavá.

jess 19.03.11 20:12

Dlouho jsem hledala vůní, která by mi stoprocentně sedla. Našla jsem XX a už bez ní nemůžu být:-) většina vůní mi voní strašně citrusivě nebo tak divně „svěže štiplave“ a časem hrozně těškne anakonec voní všechny v podstatě stejně. XX není ani štiplavá, ani těžká, hrozně se mi na ní líbí takový ten rýžový tón. XX mi voní jako smetana :-)

iii 02.12.10 12:50

No tetě ze třetího kolena, kterou vidim jednou za rok, bych urcite parfem nedarovala, natož Boss…

Lilian 23.10.10 09:58

Boss Woman - nemohu si pomoci, ale mě voní. Do práce jak dělaná…

Verča 20.05.10 20:36

Tak jsem si Boss Women pořídila naslepo. Noooo jako neni špatná,ale nevydrží a neoslní. Na ruce ji cítím tak hodinu maximálně :-( . A na první závan mi připomíná Charlie - „drogerka“ mého mládí

Veronika1 22.02.10 11:33

Teď mám na ruce onu slavou vůni Boss Woman a musím tedy řícit, že se mi vůbec nelíbí.Připomíná mi jednu levnou vůni (myslím, že se jmenuje „More“ a snad nikdo ji podle mě nebude znát), kterou jsem jednoho krásného dne dostala od svojí tety,která vždy na vůních šetřila a než by koupila obyčejnou adidasku,raději zvolila onu neznámou lacinou vůni,kterou zakoupíte i u vietnamců. Nemohu se zbavit dojmu, že mi ji Boss Woman připomíná. Je velice snadno zaměnitelná a chemická (nebo tam snad cítím jar či chemický prostředek?)a prostě mi smrdí.Hledám nějakou neagresivní vůni na léto, ale tahle to určitě nebude.

Arome e.v.a. 07.01.10 21:36

XX mě totálně dostala, na mě teda jako bolehlav naštěstí nepůsobí a už dlouho mi žádná vůně takhle neučarovala. Akorát je pravda, že na běžné nošení to moc není :( To mě ale neodradilo a využila jsem speciální akci v jedné netové parfumerce a koupila si rovnou mega balení, ale bylo to za výhodnou cenu, tak proč ne :)

Miška 07.10.09 11:05

Hugo Woman - zoznujem ju, stale sa k nej vraciam, je svieza a dlho vydrzi, okolie ju chvali, necitim tam tiaz nic lacne. Naopak Boss Womas ni pride prilis sladky a tazky…

Miška 07.10.09 11:04

Hugo Woman - zoznujem ju, stale sa k nej vraciam, je svieza a dlho vydrzi, okolie ju chvali, necitim tam tiaz nic lacne. Naopak Boss Womas ni pride prilis sladky a tazky…

Myskamauska 19.08.09 14:22

Mě XX nevadí,ale mít ji nemusím,to už i ten Today se mě zdá povedenější.Se Sensi nevidím podobu žádnou!!!!

plevanka 25.06.09 11:15

XX mě zklamala, něco mi v ní vadilo

Daisy 13.05.09 11:28

Women-potvrzuji,lepší drogérka,sveží,ale pro oroginalitu musíte jinam…:o)))

Bea 10.05.09 21:10

Boss Woman mi voní hodně, čistá neobtěžující vůně (ale ne zas tak frekventovaná), může být klidně do práce, pořád k ní musím čichat, AVON před časem prodával Individual Blue for Her, kterážto mi velice voněla a v zápětí bez varování ji přestali vyrábět a když nyní čichám k Boss Woman,začátek ne,ale střed a konec mi voní velice podobně, takže šup do tužebníku.

Arome morgana 12.02.09 21:33

Pičifuk?!Ha ha ha tohle slovíčko jsem neslyšela už hodně dlouho,co si pamatuju,používala jsem ho hojně v telecích letech.A to už je dámy,přes 20 let!

aknel.77 03.02.09 16:33

já jsem dostala hugo woman vzorek a tuhle vůni opravdu nemusím,přesně jak psala Ada drogerková vůně taková laciná a obyčejná,alespon pro mě :(,ale kamarádce voněla… každý máme jiný nosík:))

evixx 30.01.09 16:17

…vůně neznám - ne že by se mi často nestavěly do cesty, ale většinou šetřím ruce na něco potenciálně lepšího … na ty flakonky bych tak zlá nebyla, jsou sice velmi jednoduché, ale znám ( pro mé oko ) spoustu složitějších - ošklivějších

ankaj 28.01.09 12:53

Hugo woman- 75 mljsem dostala darem od manžela/na můj návrh- takže mu nemohu nic vyčítat/, a byla snad bezedná - ne a ne ji minout. Plně souhlasím s Adinou recenzí

  • drogerie a navíc nevýrazná.
lenka 27.01.09 07:38

XX voní s prominutím jako záchodová voňka.
Chtěla jsem si ji koupit, protože tester na papírku mi voněl, ale na mě to byl závan čistého umělého jasmínu a já si nemohla vzpomenout odkud že jí znám, až doma…

Sára 26.01.09 20:24

o tom pivu (XX) jsem si to přečetla a už jsem ho tam cítila taky

Violette 26.01.09 14:54

Mně se XX nelíbí, už jsem tu někde myslím psala, že mi silně připomíná zvětralé pivo…

pichjit 26.01.09 09:54

Boss Woman se mi kdysi líbila jako taková svěžejší čistá vůně. Myslím že pro mladou sportovně založenou slečnu nebo paní není špatná, pokud chce něco, co už není drogerka, ale nehledá zase zázraky, prostě milá, čistá, celkem držící. Ostatní Bossové mi skoro vadí.

Sára 25.01.09 22:13

Ano ještě je Boss Intense a pak ještě Deep Red - tyto dvě jsou takové výraznější, řekla bych od Bosse to povedenější, jinak se mi nelíbí fakt nic.

Ada 25.01.09 20:18

Měla jsem za to, že recenze na Intense už tu je, vida, není, ale vzorek mám. Tak to ještě doženu někdy s tou Essencí.

Paja 25.01.09 19:58

Fascinuje mě, že ještě někdo používá slovo pičifuk:D Myslela jsem, že je to vynález mojí mámy, poprvé to slyším od někoho jiného:D

Fanfan 25.01.09 19:05

Hugo Woman se mi svého času celkem líbila, ani Boss Woman nebyla špatná, ale nejvíc se těším na recenze těch nikových pičifuků. ;-)

klubko 25.01.09 18:58

Maricko, máš pravdu. A ten není taky špatný.

maricka 25.01.09 18:49

Nechci být tady za chytrou, ale myslím, že ještě existuje Hugo Boss Intense - takový ten rudý flakonek dohromady s černou. Ale asi ho už všude u nás nemají…

klubko 25.01.09 17:50

Ani mně nepřipadá Hugo Woman laciná. Je to taková svěží ovocenka, hodně cítím meloun. Byla to jedna z mých prvních vůní, dárek od přítele (teď manžela). On zas celou věčnost nosí pánského Huga, ten se mi snad z těch pánských Bossů líbí jako jediný. A sluší mu.

paty 25.01.09 16:55

Tak už konečně tuším, která z těch dvou Woman je vlastně ta opěvovaná.Když čtu některé recenze např.na Cosmu, mám dojem, že lepší vůně neexistuje.Zatím jsem ji ale nevyzkoušela.

Ingrid 25.01.09 16:12

Já to mám přesně opačně.Hugo Woman je pro mne velmi hezká a trvanlivá vůně,nic laciného v ní necítím,jen se může zdát hodně pronikavá,Boss Woman naopak nějak nesnesu,nedokážu napsat,co mi v ní vadí,ale něco tam je.XX se mi rovněž líbí,tady musím souhlasit,občas bych ji docela brala.

klubko 25.01.09 15:29

Asi překvapím, ale Boss Woman se mi jako jediná z celé bossovské produkce opravdu líbí :-) A flakón mi nepřijde až tak nudný. Boss, no :-)

Přidat komentář

Nejčtenější