Anna Sui: Sui Dreams

Kdysi jsem tuto vůni objevila na Strawberrynetu a zaujal mě její flakon ve tvaru kabelky i zářivě tyrkysová barva. Chvíli jsem přemýšlela, že bych ji vzala naslepo - byla tenkrát ve slušné slevě - a nakonec jsem odolala - a dobře jsem udělala, protože do mého vkusu by to nebylo. Člověk se nesmí nechat zmást chladnou, svěží barvou.
Komu se Sui Dreams do vkusu trefí, ten bude jistě spokojen, neboť je to celkem zdařilá vůně. Zcela bezvýhradně zapadá do škatulky teplých pižmových vůní - základ má z vanilky, pižma a voňavých dřev, z hřejivé kašmírové látky, která nejlépe poslouží v zimě. Srdce je květinové, ovoce jsem snad ani moc necítila (pominu-li půlminutový závan citrusů na začátku); květiny patří ke svěžejšímu druhu ve stylu orosené růže, nejsou však nikdy tak výrazné, aby se Sui Dreams dala šoupnout do jejich škatulky.
Bez vyzkoušení bych nedoporučovala zvláště těm, kterým se vanilka s pižmem ráda mění v nose na vanilkovou plastelínu; i když Sui Dreams k plastelínovosti neujíždí tolik jako některé nejmenované horší příklady a vůbec je v tomto žánru poměrně univerzální a bezpečná, ženě, která si na takové vůně potrpí, bych ji možná riskla i naslepo.

Podobné vůně:
Strenesse - intenzivnější variace na pižmové téma, s výrazným broskvovým tónem - a rozhodně ne naslepo
Joop! Muse
Storia - levnější (a mohla by být promakanější, to je pravda) varianta pižmovo-vanilkového tématu
Bois Farine - hřejivé vanilkopižmo v ujetější niche podobě
a možná Glow - celková podoba prakticky nulová, ale pižma je tam taky lopata, tentokrát s mýdlem

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější