Bois Farine

Značka:

L'Artisan

Rok:

2003

Složení (ověřené)

dřevo, kosatec, bílé pižmo

Parfuméři:

Ellena Jean Claude

  • 05.04.17

Ách - kdo nevěří, ať přivoní. Pytel mouky v lahvičce. Nechápu, jak je to možné, ale je to tak. Dokonce i to mírné víření v nose, jako když trochu mouky vdechnete. Není to mouka na čerstvém chlebu, je to kopec mouky na dřevěném válu, teprve se chlebem stane. Zamoučněnýma rukama hnětete těsto, všechny přísady hezky při ruce, okno je otevřené a ze zahrady proudí slunce a voní květiny. Nejste vymydlená stepfordská hospodyňka, ale občas je pro vás domácnost příjemný relax. Běháte kolem trouby bosa, v jeho košili, cítíte na nohou jemný vítr a ve vlasech se vám zachytí špetka poletující mouky… vůně je velmi suchá a velmi moučná. Když o ní přemýšlím, říkám si, že je to takový parfém neparfém. Neumím si představit, že bych jí voněla, protože nedovedu říct, jestli mi voní. Je to ale nejzajímavější parfém, co jsem asi kdy očichala.

Nahlásit
  • 01.09.16

Začátek ukázkový parfémový horor – vstupuji do staré sednice, kde se usídlily myši :cert:! Úplně vidím tu změť dlouhých holých ocásků, které prchají do všech koutů! Místnosti vévodí obyčejná dřevěná truhla, jakou používala má babička a uchovávala v ní především mouku. Otevírám ji a ejhle – mouky spousta a ještě k tomu slušná zásoba buráků. Otevřený sáček se slanými arašídy, pytlík nevyloupaných (asi ještě od Mikuláše), a tohle je dokonce slané arašídové máslo. Hostitelé se omlouvají, začínají roztápět v kamnech a paní domu zadělává na koláče. Mléčná vůně kynoucího těsta se rozpíná, teplo vytahuje z nábytku příjemnou, nasládle dřevitou vůni a všimnu si i kytice kosatců na stole. Když se po několika hodinách odporoučím, slibuji, že určitě zase někdy přijdu. V duchu si ale říkám, že jedině, až osloví deratizéra.
V dostupných zdrojích jsem našla velmi rozdílné údaje o složení této vůně. Potvrzuji dřeva (uvedeno santalové, guajakové, cedrové), i ten kosatec, to ostatní byly buď čichové faty morgány, nebo si z nás Jean-Claude Ellena nemístně vystřelil :mrgreen: .

Nahlásit
  • 19.08.11

Řekla bych, že vůně obecně můžeme rozdělit do tří kategorií:

1. vůně „přes kopírák“ (jsou sice v různých flakónech a od různých firem, ale jinak jsou stejné, např. Anais Anais a Fragonard)
2. vůně „si podobné“ (prostě „něčím si podobné, např. Vintage a L’Instant)
3. vůně jedinečné

Bois Farine, troufám si tvrdit, je vůně patřící do třetí kategorie. Už jsem vyzkoušela něco vůní, ale téhle se nepodobala vzdáleně ani jedna a oni omylem. Bois Farine je vůně „sui generis“. Je to vůně natolik originální a svá, že koupě naslepo se nedá rozhodně doporučit.

Jak tu vůni popsat a k čemu ji přirovnat… Moučné tóny, jakoby mouka, nějakou dobu uložená v dřevěném boxu, ve spíži, kde jsou i mandle. Ten dojem je bílý, práškovitý (pudrový, ale jak!) tak moc, že by člověk skoro kýchnul, jak se kolem něj to všechno vznáší a výří.
Jako ženské tělo, vykoupané v mandlovém mléce a posypané bohatým nánosem pudru. Znáte pudrové vůně? Tak ty všechny dejte na druhou a budou se blížit Bois Farine.
Intimní a velmi originální vůně. Tuhle si bude každý pamatovat!

Nahlásit

Vlastnosti vůně L'Artisan Bois Farine

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému L'Artisan Bois Farine

Líbí se mi (94) 61%
 
Neutrální (43) 28%
 
Nelíbí se (18) 12%

Hodnocení odbornice

  • 19.10.07

‚Bois farine‘ v překladu znamená ‚moučné dřevo‘. Parfumér Jean-Claude Ellena se k této kompozici dopracoval při cestě na ostrov Réunion. Ten se nachází v Indickém oceánu, východně od Madagaskaru, nedaleko ostrova Mauritius; patří Francii a je nejodlehlejším ‚výběžkem‘ Evropské unie. (Na Wikipedii najdete na toto téma kouzelný drb; vzhledem k...

číst více

Reklama


Reklama