Annick Goutal: Quel Amour!

Annick Goutal patří mezi exkluzivní a u nás nepříliš známé značky. Chlubí se tím, že vytváří unikátní parfémy podle poctivých starých tradic a nevšímá si přitom módních trendů; používá co nejvíc přírodních esencí a na každé vůni si dává záležet, aby opravdu ladila. Nesmíme to samozřejmě brát doslova, zákazníkovi je třeba máznout kolem pusy trochu medu, aby měl pocit, že si kupuje něco výjimečného, nicméně exkluzivní značky si opravdu můžou dovolit kašlat na módní honbu za lehkými ovocenkami, protože na trhu je pořád dost lidí, kteří to ocení.

Zrovna Quel Amour! by se dala použít jako příklad, že květinově ovocná vůně nemusí být tuctová katastrofa a že se tohoto tématu lze zhostit originálně. Skládá se z pivoněk, růží a různého červeného ovoce.

Začátek byl krásný - sytá, čerstvá vůně živých růží a pivoněk s rybízovou šťávou, teplých, jako by je právě přinesl z horkým sluncem prohřáté letní zahrady, a přitom svěžích. Kdyby to takhle zůstalo, vůbec bych se nezlobila, ale parfémové hlavy jsou prchavé a tak to tak zůstat nemohlo. Quel Amour! si ještě nějakou ponechává vůni červeného rybízu, šťavnaté broskvové dužiny a třešní i plnou vůni růží a svěží závan pivoňky, ale celá harmonie se usazuje víc do nenápadnosti, lehce sládne a růže usychají, takže za chvíli si uvědomíte, že místo čerstvých cítíte sušené. Naštěstí jsou to krásné sušené růže, teplé a voňavé, žádné zaprášené haraburdí. Můj vkus by je klidně snesl i bez toho čerstvějšího, ovocně pivoňkového nádechu.

Odvrácenou stranou Quel Amour! je právě její květinovost, ovocnost a sladkost. Vůně květin je velmi plná, vůně ovoce sytá jako koncentrovaná, lepkavá šťáva z broskve. Ze základu se mezi květiny prodírá nádech růžové cukrové vaty. Pokud potřebujete ke štěstí něco svěžího, zeleného, kousek dřeva, nebo naopak špetku koření či kadidla, asi Quel Amour! hned po první zkoušce zhnuseně odložíte. Ale jestli se vám líbí představa květinářství plného rudých a růžových růží a pivoněk, s veselou květinářkou za pultem k tomu, a každé léto se těšíte na to, jak se nacpete broskvemi a třešněmi, až vám šťáva poteče i z uší, bude se vám tahle vůně líbit.

Přímo do teplého počasí bych Quel Amour! nedoporučovala, je sama o sobě hřejivá a přestože za normálních teplot moc nelepí, v horku by mohla začít.
Marně přemýšlím, ke které vůni bych Quel Amour! přirovnala. Určitě ne k lehkým, řídkým ovocenkám s růží typu Very Valentino nebo Gucci Eau de Parfum II. Není podobná ani rudě lepkavým vůním s tropickým ovocem á la limitky od Escady.

Růže v Quel Amour! mi připomínaly poctivou přírodní růži toaletní vody Wild Rose od Lavery. Dala by se přirovnat i k malinovým vůním se sladkým základem, např. In Love Again nebo L'Or Rouge.

Autor: Ada

.

Témata článku

Váš příspěvek
Ukulemba 22.11.15 19:57

To je běžné, že si Elnino kopíruje popisky Ado?? :think:
Jinak k vůni musím říct, že je přesně taková jak Ada popisuje.. Já jí miluju..

tarnes 12.1.11 18:59

Quel Amour je mou již v pořadí třetí vůní od Annick a je překrásná.Výdrž dobrá, drží i po mytí rukou. :)

marly 20.8.10 00:00

ja patrím k tým šťastným, na ktorých petite chérie aj quel amour držia. petite chérie je môj miláčik, hoci som si musela dlhšie zvykať. quel amour má naopak začiatok úchvatný, presne ako sa zda Ade, ja okrem ruží cítim aj vzdialený vetrový závan mäty alebo dokonca eukalyptu, no nádhera. vzápätí ale začne voňať ako detská pasta perlička a to jej vydrží niekoľko hodín. škoda, lebo záver je opäť nádherný, čistý, jasný, ružový.

Garfield 6.1.10 12:45

Ještě doplním, že výdrž je bohužel zoufalá.Stejně jako Petite Chérie se ztrácí neuvěřitelnou rychlostí :-(

Garfield 6.1.10 12:42

Cítím hlavně růže, plané a pak sušené, jakoby lehce zaprášené.Lehce se vkrádá také jakýsi lékárenský tón, myslím, že bílá mícháná mast na ekzém…Ovoce nijak výrazně nevnímám, ani se mi vůně nejeví jako sladká.Připomíná mi směs sušených květinových lístků za 30kč, které jsem si kdysi koupila na váhu v OC Prior, aby mi provoněla skříň :-)Je to vůně dosti rozporuplná, asi ji budu muset ještě zkoumat…

JanaB 23.5.09 03:13

No, zkousela jsem tohle a Petit Cherie a obe dopadly jako sladky kompot… Ale drzi tak, ze jsem si musela ruku umyt mydlem, abych se neudusila. Jeste nutno dodat, ze diky absenci neceho „specialniho“ je muj nazor spise negativni.

alin 13.3.09 19:31

Pre mňa je táto vôňa vyslovene dusivá. Aj v chladnom počasí. Je to ten druh sladkosti, ktorý mi vadí. Ale rozhodne to nie je žiadna typická mainstreamová riedka ovocenka.

anonymní 22.1.09 05:46

Toaleta,puda alias prsť,zemina,…no hruza

1Miru 11.10.08 13:17

Pudr, mýdlo, růže(bez čajové sladkosti), snad špetka kadidla,jakoby přislazené pout-pouri,decentní, ale na úrovni..Nádherná!

Bipina 21.5.08 19:37

..krásná, ale nedrží..ach jo..proč?

Arome e.v.a. 21.4.08 09:38

Prosím neměl by někdo tip na alternativu k této vůni? Ale něco jiného než je v recenzi /In Love Again nebo L'Or Rouge se mi s Quel Amour podobné moc nezdají/ Děkuji.

anonymní 12.12.07 17:28

Krásná, ale taky na mně nedrží, jinak bych si ji už dávno pořídila. Je to takové ovoce k nakousnutí, ale konečně nepřeslazené. Leč 50tka by kvůli té nevýdrži byla v tahu asi do 14 dní :(

Arome Ella 16.11.07 22:21

Já zkoušela Petite Cherie a na mě držela jako přibitá. Byla to úžasná vůně. Četla jsem, že je hodně o broskvích, ale já citila slaďonké hrušky, které potom zmizely a zůstala „kulatá jemná hladkost“ - paráda

JW 14.9.07 11:39

Goutal Annick má vůně úchyvatná
Tak strašně mě mrzí, že nedrží :( Drží vůbec na někom nebo to mám jen já smůlu?

Přidat komentář

Nejčtenější