Antibakteriální gel se nedá sehnat. Vyrobte si ho

Antibakteriální gel vám došel a nemůžete sehnat nový? Vyrobte si ho podle některého z našich dvou návodů.

* Antibakteriální gely se staly nedostatkovým zbožím. Zdroj: Profimedia.cz.

Postup je snadný

Antibakteriální gel si jednoduše vyrobíte z 96% alkoholu a aloe vera gelu, který koupíte v lékárnách. Správný poměr je 2:1. Ke směsi případně přidejte esenciální olej, aby váš antibakteriální gel voněl.

Antibakteriální gel podle WHO

Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje dezinfekci rukou připravit z glycerinu (známý též jako glycerol), 3% peroxidu vodíku a litru čistého alkoholu (ideálně z 96% etanolu nebo 99,8% izopropylalkoholu).

Do litrové lahve nalijte 830 ml alkoholu, ke kterému stříkačkou přidejte 42 ml peroxidu vodíku. Směs důkladně promíchejte a přidejte novou nebo převařenou stříkačkou 15 ml glycerolu a opět promíchejte. Pak stačí dezinfekci doplnit převařenou vodou. Pro lepší vůni můžete přidat pár kapek esenciálního oleje. Antibakteriální účinky má třeba levandulový, tymiánový a tea tree.

Podívejte se také, jak se starat o pokožku, která dezinfekcí trpí »

Autor: Klára

Milovnice zapadlých drogerií a parfumerií. Preferuje spíše osvědčené kousky, ale nezalekne se ani občasného experimentu. A to zvláště, pokud se jedná o novou paletku očních stínů.

Váš příspěvek
jitkaag 6.4.20 17:04

Zkusila jsem gel z glycerinu. Konzistence je vodovatější, což je sice krapet rozdíl oproti očekávání, ale v podstatě mi to nějak zásadně nevadí. Díky :potlesk:

chimaera 3.4.20 13:20

P.S.: v odkazu na kosmetický slovníček (levandulový olej) je jedna obří a několik drobných nepřesností. Dá se nějak zažádat o úpravu na správnou míru (jako u popisu parfémů)?

chimaera 3.4.20 13:15

Nebuďte překvapení, když skutečný gel nakonec nedostanete ani podle jednoho receptu - zkoušela jsem, a výsledek je prostě vodový i se třetinou aloe vera gelu (rozdíl není ani při použití aloe vera v prášku). Dobrá zpráva je, že teď se konečně dají využít použité flakony od odstřiků:)
Na lepší konzistenci pracuji, jestli se zadaří, hodím recept do diskuze.

Nejčtenější