Antonio Banderas: Spirit Woman

Co jsem včera slíbila, to jsem hned dnes splnila, neboť jsem šla do drogerie ještě pro nějaké zbylé dárky (a už končím - je dvanáctého a v obchodech vypukla závěrečná hysterie, další půlhodinovou frontu v přetopeném obchoďáku vystát odmítám; naštěstí mám už nakoupeno a tak nemusím, ne-mu-sííím!).
Spirit Woman je charakterem velmi podobná pánské verzi. Je teplá, jemná a taková klidná, sedí na kůži a nikam zbytečně neutíká. Není moc výjimečná, ale za tu cenu (50 ml kolem 600 Kč) je to dobrá koupě.

Označila bych ji nejspíš jako květinově orientální; voní v ní bílé květiny, frézie a k tomu takový nerozpoznatelný bílý mix; základ je santalově teplý, přičemž santal je tu podobný jako ve Spirit Man - poznáte, že je to santal, ale je to na hraně, není tak výrazný jako ve většině orientálních vůní (viz Samsara), vynikají spíš jeho písečně teplé a mléčné podtóny. Vůbec, mléčně teplé tóny se linou celou vůní a chvílemi mají až takový mastný nebo snad oříškový charakter, jako v Sun nedávno recenzovaném Covetu.
Spirit Woman bych doporučila na podzim a na zimu; na léto je moc teplá a na jaro málo jásavá, hodí se spíš k pošmourným, zkracujícím se dnům.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější