Arome v novém odstínu: Vylepšené funkce a katalog kosmetiky

Parfémové Arome nám v nezměněné podobě sloužilo téměř šest let. To je v prostředí internetu opravdu úctyhodně dlouho. Se starým designem se loučíme a web dostává nový kabát a k němu ještě pár vylepšení. Co všechno jsme změnili?

Kosmetika, Detail parfému/kosmetiky, Inzerce, Polička, Profil a nové přezdívky, Diskuse, Soukromé zprávy

 

Kosmetika

Kosmetika byla na Arome vždycky. Vznikalo mnoho zasvěcených diskusí a i v inzerci se objevovala také dekorativní kosmetika. Právě kvůli velkému zájmu jsme se rozhodli vytvořit také databázi kosmetiky. Stejně jako u parfémů i kosmetické produkty můžete ohodnotit funkcí „Přidat recenzi“.


 

Detail parfému a kosmetiky

Recenze již nějakou dobu schvalujeme všechny. Hodnocení parfému nebo kosmetiky bude nově potřeba vždy doplnit i nějakým textem, recenzí, ve které své hodnocení uživatel rozvede.

Pro lepší přehlednost jsme propojili detail parfému (kosmetiky) přímo s inzercí. V záložce „Nabízí“ tedy najdete rovnou odkazy na aktivní inzeráty. 

Inzerce

V inzerci toho příliš neměníme. Nově je u inzerátů typu “prodám” povinné vyplnit políčko s cenou. Doporučujeme vkládat i jednotlivé vzorky a odstřiky do inzerce jednotlivě, lépe se tak spárují s katalogem. 

Polička

13:35 POZOR AKTUÁLNĚ: Momentálně pracujeme na snížení duplicit na vašich poličkách. Proto je rozhodně zatím ručně neupravujte.

Novinky čekají i poličku s parfémy. I tady jsme šli cestou maximálního zjednodušení. Čtyři typy balení parfémů jsme ponechali. Parfémy jsme nově označili jako „Standardní balení“. Mám, Měla jsem a Zkušebník jsou nově sloučené v jediné kategorii „Mám/měla jsem“. Stejně tak nový „Tužebník“ v sobě kromě starého Tužebníku zahrnuje i původní kategorii Chci zkusit.

 

Profil - nové přezdívky

I profil si od nás zasloužil drobné změny. Nově bude strukturovanější než dosud a kromě avataru a informací o sobě a motta si budete moci vyplnit i políčko s vašimi kosmetickými a parfémovými zájmy.

I ostatní úpravy jsou hlavně „kosmetické“. Seznam přátel se přesunul z pravého sloupce pod ostatní informace. Z pravého do levého sloupce přímo pod avatar uživatele se přesunulo ještě tlačítko „Napsat zprávu“ a „Přidat do přátel“.Co bude zajímat hlavně stálé uživatelky a návštěvnice diskuse, jsou nové přezdívky. Protože jsme nově přidali i kosmetický obsah, volili jsme i tituly více univerzální. Podle počtu příspěvků v diskusi můžete získat jednu z přezdívek:

  • Nováček je takový uživatel, který má méně než 30 příspěvků.
  • Nadšencem se stáváte s vložením 31. příspěvku.
  • Od 101. získáváte titul Závisláka.
  • Expertem se stáváte s vložením 500. příspěvku.


 

Co nového v diskusích?

Abychom ale jen nebrali, přidali jsme nové kosmetické smajlíky, které budete moci vkládat jak do diskuse, tak do soukromých zpráv. Jinak se nic zásadního nemění a všechny funkce starých diskusí byste měli najít v novém designu na svém starém místě.

Aby zůstala diskuse co nejvíce přehledná, oželeli jsme možnost přidání podpisu.


 

Soukromé zprávy

V soukromých zprávách najdete asi nejvíce změn. Netýká se to jen designu a nového uspořádání, ale také některých funkcí.

Ačkoli se může zdát, že se soukromé zprávy více přiblížily chatu, stále se nejedná o messengera v pravém slova smyslu. Nově vidíte seznam svých konverzací s jednotlivými uživateli v levém sloupci. U každého uživatele zároveň vidíte, zda je aktivní (zelené kolečko), nebo zrovna není přihlášený (červené kolečko). Na rozdíl od messengera musíte v soukromých zprávách vždy obnovit stránku, abyste zobrazili novou zprávu.

Co už ve zprávách nenajdete?

Kromě toho, že jsme se rozloučili s tagy, které jste příliš nepoužívali, jsme také zredukovali záložky. V nových SZ už nenajdete záložky „Přijaté“ nebo „Odeslané“. Místo nich jsme ale přidali záložku „Inzerce“ a „Nepřečtené odeslané“.

Co naopak přibylo?

Pomocí nových záložek nad seznamem konverzací si můžete vyhledat nepřečtené zprávy (očičko), inzerce (vozíček), oblíbené konverzace (srdíčko) nebo napsat novou zprávu (blok s tužkou).

Konverzace do záložek „Inzerce“ a „Oblíbené“ si můžete přesouvat sami.

Nové uspořádání

Po otevření jednotlivé konverzace s uživatelem zobrazí ve středním sloupci. Pozor! Otočili jsme pořadí zpráv a aktuální zprávy najdete teď dole, stejně jako okénko pro napsání nové zprávy.

Jak se vám líbí nové Arome? Funguje vše, tak jak má? Budeme rádi, když se s námi podělíte o své nápady v diskusi Nová verze Arome-
návrhy uživatelů ke zlepšení webu

Autor: Josefina

.

Nejčtenější