Avon: Flower

Nedávno vydaná novinka U by Ungaro není prvním počinem, v němž Avon spojil své obchodní síly s nějakým návrhářem. Kromě Rouge a Noir nesoucích jméno Christiana Lacroixe je tu také módní návrhářka Cynthia Rowleyová.

Nedávno vydaná novinka U by Ungaro není prvním počinem, v němž Avon spojil své obchodní síly s nějakým návrhářem. Kromě Rouge a Noir nesoucích jméno Christiana Lacroixe je tu také Cynthia Rowleyová, módní návrhářka, která začínala na konci osmdesátých let. Svůj vstup do módního byznysu drze zahájila uspořádáním módní přehlídky, na niž pozvala všechny důležité redaktorky z časopisů o módě, umělce a filmové hvězdy, přestože nikoho z nich neznala. Vyplatilo se; Cynthia se úspěšně etablovala a navrhuje a prodává dodnes. Její móda je známá především v USA a v Asii.

Avon ve spolupráci s Cynthií připravil dvě vůně, Flower (květina) a Petal (okvětní plátek). Jde o dvojici určenou pro matku a dceru. Flower je prý květinová a ženská, zatímco Petal je její hravější, nevinnější verzí. Petal jsem zatím neměla možnost vyzkoušet, podíváme se tedy na Flower.

Flower patří v nabídce Avonu mezi dražší vůně, je zhruba na úrovni Today a spol. - kolem 700-800 Kč. za 50 ml. Skoro to vypadá, že v této kategorii si Avon vede tak nějak nejlépe, nabídka je nejširší a soudě podle mých zkušeností a ohlasů ostatních se v ní dají najít snesitelné kousky. Pořád mám ovšem pocit, že by to mohlo být ještě o chlup méně - pro typickou zákaznici Avonu, což je v současné době dvacetiletá studentka smrdící korunou, je osm stovek zatraceně hodně peněz.

Flower dělá čest svému jménu a je takřka výhradně květinová. Dominuje jí lilie, na začátku takovou měrou, až to hezké není - jestli znáte Gold od Donny Karan, která soudě podle názorů čtenářek Arôme aspiruje na post smrádku roku, vězte, že Flower se jí trochu podobá. Do silné vůně lilie se mísí frézie, šeříky a konvalinky, podmalované takovým milým sametem jako z jmenovkyně Flower od Kenza.

Když půl hodiny vydržíte neumýt, Flower se ztlumí a rozloží na hezkou směsici bílých květin (připomínalo mi to spíš pomerančový květ nebo jasmín než lilii), vanilky a sametové směsi pižma a dřev. Škoda toho liliového hulákání na začátku, určitě to šlo mírněji - ostatně po ztlumení Flower moc dlouho nevydrží a rychle z kůže mizí. Nebo zkuste nanést a za chvíli opláchnout, ukřičené hlavy se tím rychleji zbavíte.

Máte-li rády květinové vůně, Flower zkuste; ovšem pokud špatně snášíte výrazné květinové vůně, mějte v pohotovosti mýdlo a kartáč. Doporučuji i hledačkám zajímavých čichových zážitků, u Avonu jich je jinak pomálu.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější