Avon: Flower

Nedávno vydaná novinka U by Ungaro není prvním počinem, v němž Avon spojil své obchodní síly s nějakým návrhářem. Kromě Rouge a Noir nesoucích jméno Christiana Lacroixe je tu také módní návrhářka Cynthia Rowleyová.

Nedávno vydaná novinka U by Ungaro není prvním počinem, v němž Avon spojil své obchodní síly s nějakým návrhářem. Kromě Rouge a Noir nesoucích jméno Christiana Lacroixe je tu také Cynthia Rowleyová, módní návrhářka, která začínala na konci osmdesátých let. Svůj vstup do módního byznysu drze zahájila uspořádáním módní přehlídky, na niž pozvala všechny důležité redaktorky z časopisů o módě, umělce a filmové hvězdy, přestože nikoho z nich neznala. Vyplatilo se; Cynthia se úspěšně etablovala a navrhuje a prodává dodnes. Její móda je známá především v USA a v Asii.

Avon ve spolupráci s Cynthií připravil dvě vůně, Flower (květina) a Petal (okvětní plátek). Jde o dvojici určenou pro matku a dceru. Flower je prý květinová a ženská, zatímco Petal je její hravější, nevinnější verzí. Petal jsem zatím neměla možnost vyzkoušet, podíváme se tedy na Flower.

Flower patří v nabídce Avonu mezi dražší vůně, je zhruba na úrovni Today a spol. - kolem 700-800 Kč. za 50 ml. Skoro to vypadá, že v této kategorii si Avon vede tak nějak nejlépe, nabídka je nejširší a soudě podle mých zkušeností a ohlasů ostatních se v ní dají najít snesitelné kousky. Pořád mám ovšem pocit, že by to mohlo být ještě o chlup méně - pro typickou zákaznici Avonu, což je v současné době dvacetiletá studentka smrdící korunou, je osm stovek zatraceně hodně peněz.

Flower dělá čest svému jménu a je takřka výhradně květinová. Dominuje jí lilie, na začátku takovou měrou, až to hezké není - jestli znáte Gold od Donny Karan, která soudě podle názorů čtenářek Arôme aspiruje na post smrádku roku, vězte, že Flower se jí trochu podobá. Do silné vůně lilie se mísí frézie, šeříky a konvalinky, podmalované takovým milým sametem jako z jmenovkyně Flower od Kenza.

Když půl hodiny vydržíte neumýt, Flower se ztlumí a rozloží na hezkou směsici bílých květin (připomínalo mi to spíš pomerančový květ nebo jasmín než lilii), vanilky a sametové směsi pižma a dřev. Škoda toho liliového hulákání na začátku, určitě to šlo mírněji - ostatně po ztlumení Flower moc dlouho nevydrží a rychle z kůže mizí. Nebo zkuste nanést a za chvíli opláchnout, ukřičené hlavy se tím rychleji zbavíte.

Máte-li rády květinové vůně, Flower zkuste; ovšem pokud špatně snášíte výrazné květinové vůně, mějte v pohotovosti mýdlo a kartáč. Doporučuji i hledačkám zajímavých čichových zážitků, u Avonu jich je jinak pomálu.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

haifa 08.07.10 14:36

Mě se líbí , je sadká květinková jiná než jsem čekala ,ale překvapila mě něčím mi připomíná L´Instant.

Myskamauska 03.11.09 08:37

Tak tuhle vůni nemůžu,jakmile je v něčem lilie,tak mě to okamžitě evokuje hřbitovní kvítí.Kategoric­ké ne!!!

Mitzi 17.08.09 09:54

škoda že já jasmín necítím, to by se mi líbilo :)
Tento parfém považuji za nejpovedenější Avonovku v této cenové kategorii od r. 2004 (Today), i když to není nic pro mě na běžné nošení, ale zkusím ji třeba něčím naředit :D
Nikdo to zatím nezmínil, tak půjdu proti proudu, já z ní od začátku cítím kromě lilií hlavně hvozdík (vůni malého zahradního karafiátku) a proto jsem si ji pořídila. Poznámka k ceně - kdo si počká, neutratí mnoho - dřív byla opravdu za 700, ale v bazárku ji teď nabízí hodně AL úplně novou za cenu lepšího osvěžovače WC.

Eva_nem 16.07.09 01:38

Ještě malý dodatek..výdrž opravdu super, po jednom střiku na každé zápěstí vydrželo od časného rána do pozdního odpoledne i přes hodně horký a náročný nákupní den:)

Eva_nem 13.07.09 21:00

Vůni jsem si objednala naslepo za pár kaček a jsem nad očekávání spokojená. Od začátku do konce cítím jasmín a nic než jasmín, jako bych zas byla na jihu Španělska a stála pod rozkvetlým jasmínovým keřem:) Souhlasím, že vůni je třeba použít opatrně, v malém množství je ale super. Výrdž je zatím ok, jednou jsem si stříkla na zápěstí a zřetelně ji cítím ještě po více než čtyřech hodinách.

Arome Mikinka 29.06.09 11:23

Tak tohle mi FAKT smrdí! Koupila jsem si to a lituju toho. Nedá se s tím navonět ani auto. Z téhle vůně se mi zvedá žaludek.

Ivana R. 24.06.09 13:11

Ty jo, mě voní a našla jsem jí na MMB za 149 Kč novou, tak jdu do ní :o).

Dalia 08.06.09 21:45

S tou „nálepkou“ Avon naprosto souhlasím. Také si myslím, že kdyby některé z vůní Avonu nebyly prostě Avon ihned by postoupily v pomyslném žebříčku prestižních vůní u uživatelek nahoru. Já Flower mám. Velmi jsem si tuto vůni přála a i když dnes už mám na své poličce lepší a mnou i oblíbenější kousky stále se k Flower někdy vracím. Je to romantická vůně a dostalo se mi na ni vesměs kladného ohlasu okolí.

Tomona 03.03.09 15:05

Vůně miluji,jsem jimi skoro posedlá a i když jich mám víc, než dost, kupuji pořád nové a nové.Vůně od Avonu jsem používala kdysi(většinou jsem žádnou nedopotřebova­la),dnes jsou ceny i luxusních značek příznivější,takže volím mezi nimi.Pokud bych si však dnes měla vybrat vůni z Avonu, byla by to Flover.Líbila se mi už jako novinka,ale ne hned po nanesení na kůži.Až po chvíli,kdy mě uchvátila svojí čistotou, něžností,skoro až omamností,ale zároveň i vytrvalostí­.Doporučila jsem ji kamarádce,na které voní báječně.A i když jsou zde narážky na zbytečně vysoké ceny některých „avoňáckých“ vůni,tak zrovna Flower, Today a Tomorow bych já řadila do kategore luxusních vůní s velice dobrou výdrží.A věřte, že kdyby neměli „nálepku“ Avon, mnozí by na ně pohlíželi s větším respektem.Jo,jo, psychika nás dovede celkem dobře mást.

chavah 23.12.08 10:01

Tak musím se jí zastat. Je to zajímavá liliová vůně, dost podobná Anais Anais .Rozhodně nepůsobí lacině ani odfláknutě, flakonek má půvabný. Avon se za nemusí stydět. Mě se prostě líbí, je to milé překvapení.

Danny 23.11.08 13:05

Tak tohle je taková zvláštní vůně…něco se mi na ní líbí, ale něco mě naopak odrazuje.

emily 23.11.08 00:52

Na sebe ju neznesiem-ked som si ju dala na seba-velmi som sa presviedcala, aby som ju nesla do 2 minut zmyt. Ale ked ju citim na niekom inom, velmi sa paci:)

Ada 22.11.08 10:05

1Miru: nedivím se, ona balancuje na tenké hranici mezi pěknou vůní a puchem, i mně padala při zkoušení na obě strany. Je vysoce riziková :)

1Miru 22.11.08 00:21

..pro mne děsný puch…

Veru 21.11.08 22:42

Tahle se mi naopak docela zamlouvá. Peněz sice stojí pořád dost, ale je to rozhodně menší nepoměr než u „U“. A vlastně bych jí skoro nic nevytkla, snad až na tu výdrž - díky tomu jak je jemňoučká, tak hodně rychle zmizí. Což je docela škoda:-( A taky se mi moc líbí flakonek a vůbec celý design řady nesoucí Cynthiino jméno.

Lucka 21.11.08 19:36

bude také recenze na Rouge od Ch. Lacroix pro Avon?

paty 21.11.08 18:56

Tuto vůni vlastním, ale asi se jí zbavím.Mě totiž Flower voní na začátku a po rozvonění mi připomíná zeleninovou polévku:)

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější