Azzaro: Azzaro Pour Homme

Azzaro pour Homme jsem se rozhodla vyzkoušet na základě recenze v knize Perfumes: The Guide. Luca Turin ji ohodnotil nejvyšším počtem bodů a co víc, zařadil ji do žebříčku nejlepších pánských vůní na první místo.

Azzaro pour Homme jsem se rozhodla vyzkoušet na základě recenze v knize Perfumes: The Guide. (To je ta, o které teď pořád na fóru i v recenzích mluvíme - jestli vás to už rozčiluje, tak vydržte, časem nás to přejde.) Luca Turin ji ohodnotil nejvyšším počtem bodů a co víc, zařadil ji do žebříčku nejlepších pánských vůní na první místo. Stručně ji charakterizuje jako ‚anýzově levandulovou‘ a řadí ji mezi aromatické fougère; popisuje ji jako přátelskou, lehce vulgární, neokázalou a prostě výtečnou.
Už jsem si na ni brousila zuby pár týdnů, ale dneska konečně došlo na praktické vyzkoušení. Stavila jsem se v brněnském FAnnu na Kobližné a vydala se najisto k regálu, kde jsem před pár měsíci našla Visit, ale ouha, Azzaro nikde. Pevně dané a neměnné místo mají v téhle prodejně především vůně vystavené v hlavním regálu podél nejdelší stěny, ty ostatní se čas od času nenápadně přestěhují jinam. Začala jsem tedy stopovat, předpokládajíc, že zhruba v půlce hlavního regálu mě přepadne prodavačka. Odhad se ukázal být dokonale přesný, využila jsem tedy tu dobrou ženu a zeptala se, kde mají Azzaro. Žena však byla mladá, v obchodě očividně čerstvá a bezradná. Podrbala se na bradě a zatěkala očima po prodejně. ‚Já myslím, že bývalo někde támhle,‘ napovídala jsem.
Slečna vyhledala očima druhou slečnu, která nevypadala o nic zběhleji, a společně se zamyslely, kde je Azzaro. ‚Není to tak dlouho, co jsem tady zkoušela Visit, a stál támhle mezi Beckhamem a Givenchy,‘ snažila jsem se. Nechápejte to tak, že chci FAnnu nezkušené prodavačky vytýkat; sama jsem kdysi prodávala v obchodě s riflemi a dobře si vzpomínám, že to chvíli trvá, než se člověk naučí po obchodě pohybovat, neřku-li něco doporučovat. Chtěla jsem těm slečnám opravdu pomoct.
Vydaly jsme se tedy všechny k inkriminovanému regálu a vida - na druhý pohled jsem Azzaro našla. Úplně dole se v jedné poličce krčily ‚molekulové‘ flakony dámské a pánské Now. ‚Aha, to je to nové Now,‘ řekla jsem pro jistotu, aby nedošlo k nějaké mýlce a abych se nedočkala ochotného postříkání vůní, kterou už mám vyzkoušenou. ‚Hledám to staré pánské Azzaro, to náhodou nemáte?‘
Prodavačky s pohledem upřeným na molekuly smutně zavrtěly hlavami.
Poděkovala jsem tedy, prošla jsem se ještě jednou kolem regálů, minula jsem pultík s novinkami - Pí Neo, Kenzo Power, nějaký Boss, Diamonds for Men -, zauvažovala jsem o vyzkoušení Pí Neo, ale nakonec jsem si řekla, že radši ušetřím ruku a otestuju doma nějaký zajímavý vzorek. Na cestě ke dveřím jsem ještě ze zvyku koukla do regálku se zlevněnými vůněmi a kosmetikou.
A tam samozřejmě stála, přímo uprostřed, a culila se na mě. Takže tu recenzi nakonec můžu napsat. (Pro informaci, sleva je docela slušná, 50 ml eau de toilette za 490 korun, a na Kobližné mají poslední kousek, takže jestli po vůni toužíte, honem tam utíkejte.)

Pokud chcete v Azzaro pour Homme opravdu vyčenichat anýz a levanduli, musíte se soustředit a hledat - Lucův nos je zřejmě zvyklý rozkládat parfémy opravdu na prvočinitele. Také pomůže, když počkáte, až se srdce trochu unaví a bude méně syté. Nemáte-li analytický nos, ucítíte kůži, podepřenou vetiverem, tabákem, kořením a trochou citrusů, zkrátka mužnou koženou vůni. Ve srovnání s jinými koženými vůněmi, které znám, je opravdu přátelská, hřejivá a zbytečně se nepředvádí. Doporučila bych ji klidně i ženě, která má kožené vůně ráda - takový Cabochard nebo Bandit jsou mnohem ostřejší a umějí být pěkně protivné. Jestliže Bandit je černý křivák nebo okované špičaté boty pocákané olejem z motorky, Azzaro pour Homme jsou hnědé rukavice z jemné kůže nebo pohodlné sedlo na koně. Vůně obsahuje i trochu toho zpoceného pižma, takže do práce nebo ke kostýmku bych si ji jako žena nebrala, spíš na procházku po městě, do podzimní přírody (podtóny tabáku a spadaného listí se k podzimu hodí jako ulité) nebo na rande s někým, s kým už delší dobu chodíte a chcete ho překvapit. Nebo na projížďku na koni.
Nelekněte se začátku, Azzaro pour Homme prvních pár minut drásá nos odérem švédských kapek.
Vůni rozhodně doporučuji všem mužům, kteří mají po krk svěžích mořských vůní a zajídá se jim sladký ambroxan. Už to, že budete vonět jinak než většina ostatních mužů, vaše okolí zaujme. Azzaro se drží blízko svého nositele a propůjčuje mu klidnou, teplou, sexy auru, která láká k přitulení, je tedy použitelné i jako balicí vůně.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Muž přes palubu 04.06.11 17:02

Tohle Azzaro je super vůně; mužná, až vám z toho začnou růst chlupy na dlaních. Jednou v létě bylo něco přes třicet stupňů, vysoká vlhkost vzduchu, bezvětří, slunce pálilo a já si ji vzal na sebe, nastoupil jsem do plné tramvaje (byla zrovna odpolední dopravní špička). Dvě zastávky a seděl jsem vpoloprázdném voze - k nezaplacení.

alastor 09.12.10 16:07

je paradox,ze mne vobec nepripomina oldschool vonu.ten zaciatok su jasne svedske kvapky,to je skvely postreh a prirovnanie.v pod­state recenzia perfektne vystihla tento skvost a v ramci panskych parfemov je u mna neprekonatelny.

Luqas 23.09.09 13:27

mne sa tato vona absolutne nepacila, korenena to ano, sladka troska tiez, ale pre mna bohuzial dost old school, ale „in the wrong way“ sorry, azzaro, ale toto u mna nezabodovalo

aknel.77 04.03.09 09:11

Tuhle vůni jsem koupila brachovi k narozkám.Není to žádná lehká vodička,ale smyslná vůně s dlouhou výdrží.Ze začátku silnější,ale pak se pěkně rozvoní…

Mitzi 10.10.08 01:11

Moje sestra u mě testovala miniaturku slovy „tak tohle bych mohla nosit“, takže souhlasím, že by ji MOHLA nosit i žena. Ona má ráda i jiné pánské vůně, např. Boucheron nebo Eau Savage.

Viděla jsem ji opakovaně ve slevách (v Sephoře atd.) za velice rozumný peníz, naslepo bych ji ale ani takhle levně manželovi nekoupila. Kdyby se mu zalíbila, určitě bych si na tuto vůni na něm snadno zvykla, není svěží, ale je velmi příjemná.

Nejčtenější