Balenciaga: Rumba

Z Rumby jsem měla trochu strach, protože podle toho, co jsem o ní všude možně četla, je to vůně velmi silná, řvavá, vhodná pro dámu s černými vlasy a rudě nalíčenými rty. Brala jsem tedy vzoreček do ruky krajně opatrně, ale nakonec to nebylo tak hrozné - ba naopak, Rumba se mi docela líbila. I když ne na nošení - spíš bych ji viděla jako (další :) ) ideální dárek pro maminku, která si libuje ve výrazných vůních. Na mě by skutečně byla příliš výrazná.

Vůni bych charakterizovala jako ovocně-květinově-mýdlovou. Není orientálně těžká, naopak, je vlastně lehká, svěží, ale tak pronikavě a intenzivně, že ji za lehkou vůni prohlásit nelze. Představte si mix sametové broskve se sladce šťavnatou švestkou; přimíchejte omamnou tuberózu s jasmínem; zespodu lehce poprašte vanilkou; a nakonec do toho vražte kostku mýdla. Nebo jiná představa - prádlo vyprané v nějakém mýdlovém prášku a vymáchané v pronikavě svěží aviváži, pověšené na šňůře; jdete si čichnout, protože milujete vůni čerstvě vypraného prádla, ale jakmile se přiblížíte, navoněná prostěradla zapleskají ve větru a vrazí vám pár mokrých facek.

V téhle podobě vůně vydrží cca hodinu a potom začne převládat sladký základ. Rumba se stává teplejší, víc vanilkovou, ovocné svěžesti výrazně ubyde na úkor orientálnějšího (vanilka, pačuli) základu a zřetelného jasmínu.
Rumba je velmi výrazná vůně, typický sladký ‚bolehlav‘, určitě proto nesedne každému a komu sedne, ten by ji měl nosit s mírou - jen tak bude příjemná a ne protivná.

Vyzkoušejte také:
Vůni, která by byla Rumbě podobná ve všech ohledech, nemůžu v paměti vypátrat. Byzance s ní sdílí kombinaci sladkého orientálního základu a výrazného mýdla, mají i podobnou sametovost. Také Sicily je pronikavě vanilkově-mýdlová. J'adore má švestičky, Love in Paris broskev a trochu mýdla; sladkému broskvovému bolehlavu Trésor zase mýdlo chybí.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější