Balenciaga: Rumba

Z Rumby jsem měla trochu strach, protože podle toho, co jsem o ní všude možně četla, je to vůně velmi silná, řvavá, vhodná pro dámu s černými vlasy a rudě nalíčenými rty. Brala jsem tedy vzoreček do ruky krajně opatrně, ale nakonec to nebylo tak hrozné - ba naopak, Rumba se mi docela líbila. I když ne na nošení - spíš bych ji viděla jako (další :) ) ideální dárek pro maminku, která si libuje ve výrazných vůních. Na mě by skutečně byla příliš výrazná.

Vůni bych charakterizovala jako ovocně-květinově-mýdlovou. Není orientálně těžká, naopak, je vlastně lehká, svěží, ale tak pronikavě a intenzivně, že ji za lehkou vůni prohlásit nelze. Představte si mix sametové broskve se sladce šťavnatou švestkou; přimíchejte omamnou tuberózu s jasmínem; zespodu lehce poprašte vanilkou; a nakonec do toho vražte kostku mýdla. Nebo jiná představa - prádlo vyprané v nějakém mýdlovém prášku a vymáchané v pronikavě svěží aviváži, pověšené na šňůře; jdete si čichnout, protože milujete vůni čerstvě vypraného prádla, ale jakmile se přiblížíte, navoněná prostěradla zapleskají ve větru a vrazí vám pár mokrých facek.

V téhle podobě vůně vydrží cca hodinu a potom začne převládat sladký základ. Rumba se stává teplejší, víc vanilkovou, ovocné svěžesti výrazně ubyde na úkor orientálnějšího (vanilka, pačuli) základu a zřetelného jasmínu.
Rumba je velmi výrazná vůně, typický sladký ‚bolehlav‘, určitě proto nesedne každému a komu sedne, ten by ji měl nosit s mírou - jen tak bude příjemná a ne protivná.

Vyzkoušejte také:
Vůni, která by byla Rumbě podobná ve všech ohledech, nemůžu v paměti vypátrat. Byzance s ní sdílí kombinaci sladkého orientálního základu a výrazného mýdla, mají i podobnou sametovost. Také Sicily je pronikavě vanilkově-mýdlová. J'adore má švestičky, Love in Paris broskev a trochu mýdla; sladkému broskvovému bolehlavu Trésor zase mýdlo chybí.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Daniela44 01.12.11 15:21

Na Rumbu teprve čekám (na slepáka, jak jinak), tak se na to zatím připravuju a Stáňo, takhle jsem se už dlouho nezasmála! :potlesk:
Tvých „obvyklých 10,15 –20 střiků“, by se mělo tesat do kamene :pankac:

Sendy 15.02.11 19:42

Nádherná, sladká, kořeněná vůně, a fantastická výdrž k tomu, stačí jedna jediná aplikace a voní mnoho hodin.

Stapeli 23.05.10 20:56

Jsem z ní trochu v „šoku“ :-)). Původně jsem ji hodnotila špatně, dokonce jsem ji šoupla (neuvěřitelné!!!) do nejhorších vůní a teď… po cca půl roce - TEď už mi nebude stačit odstřik a koupím rovnou celou 100. A na rozdíl od jiných vůní mi určitě vydrží - mých obvyklých 10,15 -20 střiků u ní teda opravdu použít nejde, ale vydrží a voní a voní (já cítím medové mýdlo a ještě něco nádherného k tomu). Na závěr - asi je opravdu potřeba se občas vrátit a vyzkoušet znovu NĚCO dříve zavrženého (stojí to za to)

Eva_nem 07.01.10 02:52

Poslední dobou je to jedna z mých stálic, už mi nepřipadá vůbec mýdlová, spíš taková pěkně splývající s pokožkou. Popravdě v ní necítím nic ze složení, ale hlavně kokos. Je to jedna z mála vůní, kdy obsah opravdu odpovídá názvu a snad jediná do sladka, ze které se mi neobrací žaludek a nepuká hlava ani po celém dni nošení. Výdrž perfektní, při aplikaci je nutná nějaká ta obezřetnost, ale to záleží na každém, jak moc chce vonět do okolí:)

barbucha 17.09.09 17:48

Velmi šťavnatá…možná zralé švestičky a ty mirabelky - zakápnuté troškou dobrého rumu…

Eva_nem 27.07.09 20:35

Krásná silná květinová vůně, zezačátku hodně mýdlová, později spíš krémová. Sladká mi nepřipadá vůbec a už vůbec ne bolehlavová:) Pro mě nadčasová klasika nezávislá na momentální módě, použitelná ve vhodném množství pro každý věk a všechny typy příležitostí.

Kochichice 24.02.09 00:21

Nádherná vůně! Velmi sladká, velmi ženská - a, ač je to k nevíře, nedusivá. Je omamná, a přesto svěží. Pro mě č. 1.

anonymní 14.12.08 16:56

Ale, kuš, co jsem to napsala. Od Balenciagy jsem používala Cristobal Balenciaga (Madness od Chopardu jsem nosila po něm). A pravdou je, že bych znovu brala oba. Jen už nikde nejsou, aby si k nim mohl člověk přivonět.

anonymní 12.12.08 09:07

Tuto vůni neznám, ale asi si ji poběžím vyzkoušet. Dříve jsem coby malinká blondýnka používala Madness, ale bohužel jsem zapomněla jak voní. Byla bych ráda kdyby tu na něj přibyla recenze abych si ho připomněla.

Lulu 04.09.08 13:21

Ked som mala asi 8 rokov mama dostala tuto vonu od otca. Tu vonu by som spoznala aj dnes. Vzdy ked si na nu spomeniem predstavim si izbu nejakej kabaretnej spevacky alebo tanecnice. A nie je to veru pekna spomienka…

Arome e.v.a. 28.12.07 22:34

Moc silná, ačkoli silnější vůně mám obvykle spíš ráda, tentokrát to neplatí. Vadí mi silní kouřová clona, kterou Rumba produkuje, připomíná mi to nepříjemně lokály, kde není kvůli kouři z cigaret vidět na krok :o) Je zvláštní, že necítím vůbec žádné květy nebo ovoce, z oficiálního složení bohužel necítím nic. Takže Rumba je tak trochu „moje malá antivůně“ :)

estelle 15.12.07 16:19

Rumba sa mi paci…velmi. Je to taka šupa! Zrela vona, pre zrelu /aspon duchom - vek nehra rolu/ zenu, ktora si vie uzivat zivot. Pripadala mi chvilami velmi vesela, az rozmarná…:-)

Afrika 24.10.07 14:25

Tiež som ju kedysi zaradila medzi „smrady“ a už nikdy som nemala potrebu ju vyskúšať.
Rumbu z Figara mám naopak veľmi rada (malá čokoládka - poznáte?)

anonymní 23.10.07 14:35

Já si Rumbu pamatuju, jako velmi silnou a kořeněnou. Přitom jsou to samé kytky … Taky nevím, k čemu ji přirovnat. Rozhodně doporučuju před koupí vyzkoušet,je to dryák a velký držák. Měla jsem ji párkrát na sobě v letošních vedrech, doslova si to hulákala kolem mě:-)) chtělo by to vyzkoušet teď v v chladnějším počasí, mohla by být (občas) příjemná.

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější