Bvlgari: Omnia Amethyste

Omnia Amethyste je třetí přírůstek do rodiny Omnií. Řadu zahájila netradičně gurmánská, čokoládově čajová Omnia, následovala oblíbená svěženka Omnia Crystalline a teď tu máme fialovou Amethyste, stále ve stejném flakonu, který je pěkný na pohled, ale jeho ovládání vyžaduje trochu cviku. Mačkat musíte energicky, když zmáčknete nesměle a opatrně, rozprašovač vás místo jemného poprašku vůně pomstychtivě počůrá.

Omnia Amethyste byla od začátku určena hlavně pro asijský trh, kam se také dostala dobrý rok předtím, než jsme ji v obchodech objevily my, velké bílé opice. Mezi Asiatkami jsou prý nejoblíbenější jemné, svěží vůně (žádné Opium Fleur Shanghai); Asiaté mají ze všech lidských ras nejméně výrazný tělesný odér, možná proto jemné vůně s jejich kůží nejlépe ladí - nebo je to podmíněné kulturně a prostě jim jsou takové parfémy nejpříjemnější. I v našich končinách byly před nějakými 130 lety považovány za slušné pouze svěží kolínské a dáma, která by se zlila orientálním parfémem, by byla odsouzena jako lehká děva bez špetky vkusu.

Amethyste začíná jako bonbonkově sladká vodička - jako sladce ovocné bonbony, ne čistě ovocné. To vydrží asi tak 15 minut a potom se rozvine květinové srdce s kosatcem. Nevím, zda to byl záměr nebo to vyšlo náhodou, ale kosatcovo-květinová kombinace v Amethyste mnoha nosům včetně toho mého voní silně šeříkově. Celkově jde opravdu o velmi jemnou, květinově ovocnou (víc květinovou) vůni, příjemnou a optimistickou - jako když na jaře začne být teplo.
Podobně jako Crystalline, i Amethyste lehce vybočuje z obvyklého svěženkové průměru, ale ne zase tolik, aby se dala prohlásit za nějak extra originální. Stejně jako ostatní Omnie, i tuto rozhodně doporučuji před koupí důkladně vyzkoušet.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější