Omnia

Značka:

Bvlgari

Rok:

2003

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, šafrán, zázvor, kardamon, černý pepř
SRDCE: čaj masala (hřebíček, skořice, muškátový oříšek, mléko z indické mandle), lotosový květ
ZÁKLAD: bílá čokoláda

Parfuméři:

Morillas Alberto

od 400 Kč
od 1015 Kč
od 1419 Kč
  • 25.12.11

Gurmánská vůně - přehlídka jemných dobrot, z nichž vyniká zejména hustá smetana, koření a černý čaj. Vše je lemováno pižmem. Připadá mi ovšem taková vytrvale jednotvárná.....

Nahlásit
  • 24.10.11

Opravdu zvláštní, netuctová vůně. Zpočátku jsem cítila hořké pomeranče se zázvorem. Pak pomeranče ustoupí a cítím směs koření - asi jako když vstoupím do krámku s kořením. Po čase jde vůně i trochu do smetanova. Čaj mi tato vůně moc nepřipomíná a když, tak jedině zázvorový.

Nahlásit
  • 11.09.08

Tuto vůni jsou vyzkoušela v parfumérii na kůži, vydržela neuvěřitelně dlouho a celou dobu voněla velmi zvláštně. Voní mi totiž úplně, ale úplně stejně jako moje oblíbené brazilské víno Miolo Late Harvest Terranova. (Upozorňuji, že se jedná o hodně netypické víno lisované ze sluníčkem vysušených hroznů. Rozhodně se nedá říct, že by Omnia voněla jako „nějaké víno“).
Popis Terranovy najdete zde: http://www.brazilian-wines.com/…s/detail.asp?… a voní prý takto: Ve vůni se snoubí odrůdové aroma muškátových hroznů příjemnými s tóny tropického ovoce, hrozinek a dotykem barikového sudu.

Nevím, jestli bych si Omnii troufla nosit, protože hranice mezi vůní vína a odporným kyselým zápachem je velmi křehká, ale rozhodně si opatřím miniaturku na „takové to domácí čuchání“.

Nahlásit

Hodnocení parfému Bvlgari Omnia

Líbí se mi (120) 62%
 
Neutrální (54) 28%
 
Nelíbí se (21) 11%

Hodnocení odbornice

  • 22.08.07

„Čajové“ vůně od Bvlgari jsou specifické a tahle není výjimkou. Je to vůně „chuťová“, obsahuje složky, které jsme zvyklí potkávat spíš v kuchyni, a pomocí chutí ji lze také nejsnáze popsat. Základem představy nechť je svěží, čirá vůně černého čaje (konkrétně Darjeelingu). Trochu ho přikořeňte zázvorem, kardamomem a hřebíčkem; a teď to celé...

číst více

Reklama


Reklama