Bvlgari: Omnia Green Jade

A máme ji tady, novou Omnii. Přestože jsem tušila, že půjde o velmi lehkou vůni a příspěvek do nekonečné řady svěženek, stejně jsem se na ni těšila. Znám všechny Omnie, všechny mají něco do sebe - a mám ráda značku Bulgari, protože ve většině jejich vůní je alespoň špetka originality.

A máme ji tady, novou Omnii. Přestože jsem tušila, že půjde o velmi lehkou vůni a příspěvek do nekonečné řady svěženek, stejně jsem se na ni těšila. Znám všechny Omnie, všechny mají něco do sebe - a mám ráda značku Bulgari, protože ve většině jejich vůní je alespoň špetka originality. Jednou z těch originálnějších je původní Omnia, zvláštní směs čaje, koření, ovoce a bílé čokolády. Nevím, co Bulgari vedlo k vytváření odnoží Omnie, které jí nejsou ani trochu podobné - zatímco Omnia je orientální (či orientálně-gurmánská) vůně, všechny tři zatím představené odnože jsou lehké svěženky. Možná jenom chtěli vidět, jak bude nezvyklý flakonek složený ze dvou do sebe zapadajících prstenců vypadat v jiných barvách. (V tom případě bych prosila ještě zlatožlutou Omnii Topaze, tyrkysovou Berylii a černou Obsidian!)

Připomeňme si stručně i Omnii Crystalline a Omnii Amethyste; bílá verze rozvíjí průzračně vodní téma, voní po lotosovém květu a obsahuje jemné dřevité a krémové tóny. Fialová Omnia voní polovině lidí šeříkově a druhé polovině kosatcově. Obě lehce vybočují ze svěžího průměru a nejinak je na tom Omnia Green Jade.
Začátek je silně citrusový, kyselý, vydrží asi tak čtvrt hodiny a potom vůně víceméně vezme roha. Na papírku je zřetelnější a déle vydrží než ruce, ale voní jinak. Na ruce jsou cítit svěží kvítka opláchnutá čistou vodou a jemně krémový podtón, na papírku po šesti hodinách voní lehounce fialkový pudr s dřevitými podtóny.

Vyzkoušení Green Jade vám určitě rozmlouvat nebudu, zkuste na ruce i na papírku (nebo si postříkejte rukáv). Připomínám, že s flakonkem je horší manipulace, musíte ho zmáčknout energicky, aby opravdu stříkl a neplivl na vás jen tenký čůrek. Vůně je přímo předurčena na léto, nicméně ta výdrž je tentokrát opravdu špatná (a to i ve srovnání s Crystalline, která na tom také moc slavně nebyla). U Bulgariho to ve snaze udělat lehoučkou vůňku přehnali a naředili ji tolik, že to ani hojná aplikace na oblečení moc nezachrání. Pokud si ji budete chtít koupit, berte rovnou největší flakon.

Pro zajímavost, jak je to s barvou flakonu: po internetu se potulují různé obrázky. K článku jsem se snažila vybrat foto, které by co nejlépe vystihovalo realitu. Barva není ani jedovatě žlutozelená, ani trávově zelená, ani šedozelená, charakterizovala bych ji asi jako světle lipově zelenou. Je příjemná a nebude na poličce dělat ostudu.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější