Cacharel: Noa Perlé

Noa Perlé je novinka podzimu roku 2006 a novým příspěvkem do řady, která začala v roce 1998 vůní Noa a pokračovala v roce 2003 parfémem Noa Fleur. Perlé by měl být smyslnější neoromantickou vůní pro moderní Venuši. Obsahuje dnes tak módní pepř a nezbytné citrusy (kumkvat je plod podobný malému pomeranči), a popis hýří známými přívlastky jako „jiskřivý“, „smyslný“ a „svěží“.

Začátek je citrusový, ale je to spíš pomerančová kůra než pomerančová šťáva. Ihned přejde do dost nahořklé vůně (kandovaná pomerančová kůra), do které se prakticky okamžitě začnou prodírat květiny. Celek v tu chvíli nabyl podobně kořeněné zelené vůně, která mi připomínala afrikány a kterou jsem zaregistrovala už v Pleasures Exotic. Předpokládám, že jsou to pivoňky, neboť stejný zelený tón jsem našla i v rocherovské Pur Desir de Pivoine. Popsaná proměna se odehrála během několika málo minut. Potom se vůně trochu ustálila a dala by se charakterizovat jako převážně květinová, sametově zelená a kořeněná - jako pivoňka posypaná jemným pepřem a zakápnutá nahořkle pomerančovou silicí, přičemž té pivoňce je ještě nutné rozemnou pár listů, aby do celkové kompozice uvolnily trochu čerstvé zelené vůně.

V porovnání s Noa je Noa Perle opravdu o něco průbojnější, zvlášť na startu, aniž by zároveň ztratil jemnost, kterou se původní Noa proslavil. Někomu se asi nebude líbit ten listově zelený podtón, který v květinách zůstává až do konce; na druhou stranu, pokud se vám nelíbil Noa Fleur, mohl by Noa Perle zafungovat jako vhodný střed mezi ním a původním Noa.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější