Cacharel: Noa Perlé

Noa Perlé je novinka podzimu roku 2006 a novým příspěvkem do řady, která začala v roce 1998 vůní Noa a pokračovala v roce 2003 parfémem Noa Fleur. Perlé by měl být smyslnější neoromantickou vůní pro moderní Venuši. Obsahuje dnes tak módní pepř a nezbytné citrusy (kumkvat je plod podobný malému pomeranči), a popis hýří známými přívlastky jako „jiskřivý“, „smyslný“ a „svěží“.

Začátek je citrusový, ale je to spíš pomerančová kůra než pomerančová šťáva. Ihned přejde do dost nahořklé vůně (kandovaná pomerančová kůra), do které se prakticky okamžitě začnou prodírat květiny. Celek v tu chvíli nabyl podobně kořeněné zelené vůně, která mi připomínala afrikány a kterou jsem zaregistrovala už v Pleasures Exotic. Předpokládám, že jsou to pivoňky, neboť stejný zelený tón jsem našla i v rocherovské Pur Desir de Pivoine. Popsaná proměna se odehrála během několika málo minut. Potom se vůně trochu ustálila a dala by se charakterizovat jako převážně květinová, sametově zelená a kořeněná - jako pivoňka posypaná jemným pepřem a zakápnutá nahořkle pomerančovou silicí, přičemž té pivoňce je ještě nutné rozemnou pár listů, aby do celkové kompozice uvolnily trochu čerstvé zelené vůně.

V porovnání s Noa je Noa Perle opravdu o něco průbojnější, zvlášť na startu, aniž by zároveň ztratil jemnost, kterou se původní Noa proslavil. Někomu se asi nebude líbit ten listově zelený podtón, který v květinách zůstává až do konce; na druhou stranu, pokud se vám nelíbil Noa Fleur, mohl by Noa Perle zafungovat jako vhodný střed mezi ním a původním Noa.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Misicka_Mys 26.01.10 17:41

Hrozně sem se na Perlé těšila. Z parfumerie jsem z ní byla táák hotová. Přišla mi její vůně tak omamná a „zajímavá“,zvláš­tní, pořád jsem nemohla přijít na to, co mě připomíná…Ta vůně mi byla TAK povědomá a vyvolávala ve mě příjemné pocity, že jsem si ji prostě objednala…
Dnes mi dorazila…
Doslova jsem se jí polila…
Nasála tu omamnou vůni…a…
a v tu chvíli mi docvaklo,co JE ta ona libá vůně… Čerstvě otevřený kondom… .............­..............
Sakra........­...........
Stále si snažím vsugerovat, že to NENÍ stejné…ale je.
Asi půjde pryč:-/ Ach jo…

Majla 11.11.09 19:18

Měpřijde docela zábavná a zajímavá.V sou­častné době přemýšlím o koupi. Nadchla mě hlavně její svěžest, která přechází do teplejší vůně.

Majla 11.11.09 19:17

Měpřijde docela zábavná a zajímavá.V sou­častné době přemýšlím o koupi. Nadchla mě hlavně její svěžest, která přechází do teplejší vůně.

TINA 02.10.09 18:21

Moc děkuji za info.Já jsem opravdu začátečník,ale opradu mě to chytlo.Návštěvy parfumérií jsou čím dál častější,rodina kroutí očima a trpí

Ada 01.10.09 18:43

Fialková byla zřejmě Noa Fleur.

TINA 30.09.09 17:45

Tak tyhle vůně nechápu asi jsou dvě různá balení.Při koupení prvního balení byl flakonek fialkový a vůně přímo úžasná,po druhé jsem šla na jistotu a doma jsem se nestačila divit,v krabičce bylo modrozelené něco co nemělo nic společného s fialkovým flakonkem.Tak nevim snad nějaká limitka.Obě vůně byly edP a koupené ve stejné parfumérii.

VendulaDrc 08.09.09 22:33

Není špatná, je příjemně svěží, ale nic moc originálního, je v ní nějaká složka která mi v celkovém dojmu vadí..

Evelina 08.08.09 22:08

Tuhle nádheru jsem si právě teď objednala na vune-parfemu - 100ml za 1060,– i s dovozem.Dou­fám,že ji brzy dostanu,abych nemusela šetřit s posledním zbytečkem,co mám.Je to pro mě nejlepší vůně,co jsem zatím při svém hledání vyzkoušela.

KA_MI_A 08.04.09 23:19

Bohužel zakoupila jsem stržená referencemi. Už nikdy více tuto chybu neudělám. Vysloveně mi nevoní - spíše naopak. Už je z domu - věřím, že jí bude líp tam, kde bude obdivovaná. U mně by byl flakón stále plný. Škoda. Kakao a ořechy ze sebe cítit fakt nemusím, dělá mi to zle.

Evelina 26.03.09 21:18

Já se chytla hned na ten začátek.Pořídím si tuhle vůni ještě jednou.

viky 25.03.09 21:02

Ze začátku je taková zelená a trpká(Ádiny afrikány fakt sedí), ale rozvine se do příjemné konejšivé a jen mírně sladké vůně. Připadá mi neotřelá; žádná davovka.

Otka 18.02.09 20:49

Noa i Noa Fleur mám ráda, tak jsem se těšila na Noa Perle. Bohužel z ní cítím vůni pendreku či lékořice a to nesnesu.

GabiSi 21.01.09 08:10

Včera jsem ji konečně dostala a nemůžu se jí nabažit. Je úžasná, jemná, nasládlá. Konec je jakoby sušší, dřevitý. Je to svůdná vůně, velmi ženská. Podle mě to není tuctovka, nýbrž je originální. V parfumerii jsem nenašla podobnou vůni. Flakónek je taky moc pěkný. Jak Ada napsala, tak někomu opravdu mohou vadit ty zelené tóny. Musím ale podotknout, že jsou ve vůni méně znatelné, než ve sprchovém gelu :) Společně s Romou od LB můj favorit mezi vůněmi.

Evelina 18.01.09 21:28

Neumím popsat přesně tuto vůni. Vybírala jsem po čuchu a intuitivně v parfumerii mezi mnohými.Zaujal mě i jednoduchý,oblý flakón.Nosím tuto vůni běžně do práce.Je příjemná,nevtí­ravá.Snad malinko dřevitá.Tak akorát smyslná.Nic výstředního.Ćím déle jí mám, tím víc se mi líbí.

Arome Móňa 17.10.08 10:02

po dlouhém rozhodování (2 dny jsem chodila okolo a očuchávala zda „Noa Perlé“ nebo „Amor Amor tentation“);jsem nakonec zvolila „Noa Perlé“, protože mi přijde jemnější; i přestože je jemná, má na mne dlouhou výdrž a líbí se mi čím dál více :-)

Amy 09.09.08 14:05

Jsem s ní chvíli a nemůžu se nabažit. Podle mě jedna z opravdových perel mezi parfémy

geri 07.09.08 12:54

nádherná, podle mě originální
sice tady píšete, že tuctová, ale nenašla jsem nikoho, kdo by mi teda byl schopen poradit nějakou podobnou…

Širín 03.09.08 14:42

Skvělá, svěží, nápaditá.

anonymní 30.04.08 13:58

připojuji se knázoru - neurazí ani nenadchne. Nedá se hovořit o nějaké originalitě nebo stylu, je to taková tuctová vůnička, která vás jen tctově navoní. Není zapamatovatelná, budete v ní jen „jedna z davu“…

anonymní 19.10.07 14:51

Zlákána reklamou jsem se moc těšila, až se objeví na pultech, ale nakonec jsem byla zklamaná, zdá se mi jaksi umělá..

anonymní 27.06.07 21:40

Kumquat dodava voni vzdy nieco nezvycajne, aj v tejto kompozicii je velmi prijemny a sviezi, mne skor pripominal vonu citronu ako pomaranca :-)V srdci vone ma nieco skoro odradilo - taky gumovy podton, ktory po case vyprchal a vona sa pekne kvetinkovo rozvinula. Prijemna, svieza, letna.

gatti 25.06.07 22:37

v současné době moje nejoblíbenější, byla to láska na první počuch:-D
jen bohužel nemá tak velkou výdrž, jak bych si přála

anonymní 06.06.07 22:43

Vůně dost typově podobná Miracle od lancome. Nic převratného. Neurazí - nenadchne.

Přidat komentář

Nejčtenější