Calvin Klein: Contradiction

Tato vůně mě zaujala eukalyptem uvedeným ve složení. Eukalyptus je výrazně „větrová“ složka, která se ve vůních moc často nevidí, a byla jsem zvědavá, jestli je tam opravdu cítit.
Contradiction má opravdu netradičně svěží (rozuměj necitrusový) začátek se špetkou eukalyptu, z papírku ho ucítíte výrazněji, na ruce záleží na stavu kůže a na počasí. Následuje vyladěná kombinace květin. V Contradiction nenajdete žádné ovoce. Svěžest Contradiction je někde mezi chladným luxusem 212 , vyvětraným pocitem Eclat d'Arpege a vodními vůněmi od Kenza. Nejvíc mi připomínal svěží čisté prádlo (které ještě nebylo ve skříni mezi mejdlíčky, samozřejmě) nebo procházku přírodou - představuji si hlavně zelenou a bílou barvu, nic duhového a žádné kytičky, možná les na jaře, kdy se mezi stromy povalují zbytky závějí, voda v potoce je ještě studená a na stráních květou zelenobílé sněženky.
Jednoduchost a čistota Contradiction je zároveň jeho nevýhodou - po dalších testech jsem zjistila, že je trochu nudný. Je to výborná „sprchová“ vůně, jestli nesnášíte mýdlovky a chcete něco, co by podtrhlo čistotu právě umytého těla (nebo navodilo její dojem, když na sprchu není čas), skočte po Contradictionu. Jestliže však preferujete složitější kompozice, Contradiction vás zklame.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Myskamauska 26.05.10 17:03

Měla jsem ji,ale hned putovala dál.Pro mě strašně nudná,taková nicneříkající vůně bez trochy osobitosti.Prostě-nuda v Brně :-))

Haňule 22.10.09 11:07

Dnes jsem dostala jako pozornost 10ml. Ten začátek byl docela příjemný, postupně mi začíná lézt na nervy. Okolí nereaguje nijak. Je to taková jednoduchá vůně, nic ohromujícího a oslnivého. Řekla bych že takový střed typu neurazí, ale nenadchne.

tapuz 05.10.09 21:26

Je příjemná, čistá, jemně nasládle svěží, květinková. Není nijak silná, představuji si ji k bílému letnímu oblečení. Nemohla jsem se ubránit dojmu výrazné podobnosti s Féraud od Louis Féraud. Na Fragrantice jsem našla obsáhlejší složení Contradiction, ve kterém figuruje i hruška, která je zároveň dominantní složkou vůně Féraud. Podobnost je značná.

Gileis 30.11.07 13:41

Včera jsem ji zkoušela v naší malinké parfumerii a už jsem si o ni napsala Jezuchovi. Nevíte někdo, proč mám takovou slabost pro CK? Miluji Truth a Eternity tohle bude už třetí jeho vůně na mé poličce :-).Vůně čistoty.

Arome Jindra 11.11.07 17:58

Měla jsem ji před pár lety a seděla mi moc. Bohužel, slabá výdrž, cítila jsem ji snad jen já sama a to jen asi hodinu. Skutečně se nijak nerozvíjí,jen bych nesouhlasila s názorem, že bych ji mohla mít ve dnech, kdy se necítím dobře - na to je zpočátku hodně výrazná.

anonymní 04.07.07 21:41

Dneska jsem jí zkoušela, u některých vůní mně mrzí, že z nich vyprchá hlava a už se neukáže - stejně tak u contradiction - hlava mě naprosto uchvátila, ten eukalyptus není nijak zvlášť silný a mě byl příjemný, ale brzy se ztratil a z contradiction se stala opravdu dost jednoduchá, nekonfliktní krémová vůně jako když se natřete niveou. Ale celkem se mi líbila a myslím, že by byla ideální do dnů, kdy je mi trochu šoufl a nesnesu žádné výraznější pachy. Jen by mohla mít lepší vydrž. Myslím, že okolí by contradiction ani nezaznamenalo, spíš podvědomě. Jak píše Ada podpoří dojem čerstvého vykoupání, ale bez mýdlové štiplavosti.

Přidat komentář

Nejčtenější