Lanvin Éclat d'Arpège
 

Éclat d'Arpège

Značka:

Lanvin

Rok:

2003

Složení (neověřené)

HLAVA: lístky sicilského citrónu, zelený šeřík
SRDCE: wistérie, lístky zeleného čaje, květy broskví, červená pivoňka, čínská vonokvětka
ZÁKLAD: bílý libanonský cedr, sladké pižmo, vzácná ambra

Kategorie:

květinově zelená

  • 13.10.15

Eclat d'Arpege je jednou z mých oblíbených vůní ve chvílích, kdy chci jen jemně čistě vonět. Je velmi ženská, jemná, svěží, hladká nikde z ní nic nevyčuhuje. Voní po orosených květinách, které nenásilně podkreslují lístky citrónovníku, je postavena na hladkém základě a po celou dobu je poměrně lineární. Trošku mi připomíná moji oblíbenou Bright Crystal, ale ta je trošku ostřejší. Je to velmi hezká vůně, hodící se pro jakoukoli příležitost, věk i postavení, navíc v krásném flakónku, jediné mínus je velmi chabá výdrž. Právě proto ji nejraději používám v chladných měsících, kdy si ji trošku užiju.

Nahlásit
  • 16.09.15

Éclat d'Arpège je světlá, lehká a zpočátku lehce jablíčková vůně, kterou zjevně všichni kolem mě milují. Bohužel, ta roztomilá ovocná část velice rychle vyprchá a samotný podklad (kytky, zeleň, pižmo) mě v této kombinaci neuchvacuje - na mojí kůži mi nevoní a po relativně krátké době prostě zmizí. Žádný držák, žádná „osobnost“, neutrál. Snažila jsem se jí dát opakovaně šanci, ale asi to není parfém pro mě. Moc se mi líbí ten krásný kulaťoučký flakon, škoda.

Nahlásit
  • 02.02.15

Uuhh, šeřík. První co mě napadlo – šeřík u citrusového záhonku. Začátek slibný, líbil se mi mnohem víc než u funny. Po několika minutách vůně sládne a já cítím broskvový sad. Ovšem velká škoda, že nevoní i nadále po šeříku, ten se mi líbí mnohem víc než ovocno květinová část. Přirozená čistota.

Nahlásit
  • 26.01.14

Zpočátku jsem cítila citrusy a ostrou zeleň, vůně se mi zdála trochu unisexová.
Postupně sládla a na síle nabíraly broskvové tóny, sem tam se mihla stopa šeříku a orchidejí.
Pak už jsem cítile broskve, broskve a zase broskve, a to až do chvíle, kdy na mě vyskočila celkem agresivní pivoňka, kterou nemám ráda, a přebila vše ostatní a iritovala mě až do konce. Éclat d'Arpège mi připomínal Burberry Body, Versace Bright Crystal a Chloé Chloé (všechny právě asi díky již zmíněné pivoňce).

Nahlásit
  • 16.07.12

Nevtíravá, i když ne úplně lehká vůně - doporučovala bych spíše jaro - podzim - zima. Koupila jsem jej naslepo podle recenzí a patří k mým oblíbeným - i když jej nevydržím používat délší dobu v kuse. Zajímavé na něm je, že se rozkládá do široké škály vůní. Nejprve cítím fialky a vodu - potom se usadí do květinově sladší vůně. A v průběhu dne po rozložení cca 4 hod cítím i citrusy. Okolí tuto vůni spolehlivě pozná - je totiž typická - myslím, že tak trošku masovka.

Nahlásit
  • 21.01.12

Ovocně-květinová vůně, ve které jsou nejvíce dominantní citrusy (hlavně zpočátku) a šeřík. O něco později se na kůži rozvine do broskvova. Celkový dojem z této vůně je velmi chladný, až mrazivý - jako byste si dali ledovou tříšť pod šeříkovým keřem. Hodí se proto ideálně do teplých jarních a letních měsíců. Éclat d'Arpège se poměrně výrazně šíří do okolí a nositelku obklopuje jako vonný obláček. Na sobě ho příliš ráda nemám, ale líbí se mi voňavá stopa, kterou v místnosti zanechá žena, která se jím navoní.

Nahlásit
  • 18.01.12

Po vyzkoušení této vůně se už nedivím, proč je Éclat všemi tolik opěvovaný. Na začátku jsem cítila velmi příjemnou kombinaci citrónu a šeříku, postupně se přidaly květiny a následně Éclat rozvoněl do zelena. Na úplném konci cítím vodní květiny, které však ve složení nejsou uvedeny, takže to může být jen můj subjektivní dojem.

Nahlásit
  • 15.11.11

Mě osobně tedy Amor Amor od Cacharelu vůbec nepřipomíná(ten považuji za velmi sladký) tahle vůně je typově hodně podobná DG Light Blue a S. Dali Dalilight - Eclat je o něco víc květinový ale myslím, že kdyby byly tři dámy navoněny každá jednou z těchto vůni velmi těžko budete rozeznávat, která je která, pro mnohé příjemná vůně, mě osobně bohužel tento typ vůní absolutně neoslovuje.

Nahlásit
  • 15.11.11

Při nošení v létě jsem si Eclat moc neužila - byl fuč během 10 minut. V chladu je to o něco lepší - citrusů, jasmínového čaje, malinko šeříku a čerstvě rozkrojeného jablka si lze „vychutnat“ o něco déle…

Nahlásit

Vlastnosti vůně Lanvin Éclat d'Arpège

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Lanvin Éclat d'Arpège

Líbí se mi (639) 69%
 
Neutrální (206) 22%
 
Nelíbí se (86) 9%

Hodnocení odbornice

  • 05.06.07

Jemná vůně čistoty. Protože někdo za vůni čistoty pokládá „mýdlovky“ (White Linen, Glow), upřesňuji, že Eclat d'Arpege je trochu jiná, přirozenější čistota. Jako prádlo, pověšené v létě kousek od záhonu s růžemi a sebrané za večerního chladu. Jako vyvětraný pokoj, kde stojí na stole váza s květinami a mísa se šťavnatým ovocem. Jarní nebo letní...

číst více

Reklama


Reklama