Caron: Bellodgia

Caron patří mezi proslulé klasické značky podobně jako třeba Guerlain, a ke vzorkům jejich vůní je nutno preventivně přistupovat s tím, že tohle bude něco spešl. Přistoupila jsem tak i k Bellodgii, čtvrté vůni od Caronu, která se mi dostala do rukou (a druhé, na kterou píšu recenzi - ale nebojte, bude ještě hodně caronů ;) ), a velice záhy jsem seznala, že ani tady se nebude vybočovat z obvyklé kvality. Bellodgia je zajímavá, má vcelku výdrž (testovala jsem EdP) a nebude se líbit každému. Což je jedině dobře, nemůžeme chodit všechny navoněné stejně.
Bellodgia je takřka čistě květinová. Nejvýraznější je karafiát, ale není to takový karafiát jako v L'Air du Temps nebo Fidji; ty jsou takové kořeněnější, sušší, zatímco v Bellodgii máme svěží, orosenou květinu i se stonkem a zemí, z níž vyrůstá. Kromě karafiátu je cítit růže a závan konvalinek, ale karafiát je naprosto dominantní, svěží, šťavnatý, ovocný, kořeněný, sladký, teplý, zkrátka se všemi vlastnostmi krásného, živého karafiátu. Pokud tuto květinu milujete, budete milovat i Bellodgii; jen se při zkoušce nenechte odradit začátkem, aspoň mně na začátku přišla maličko divná, až protivná, ale po 20-30 minutách se usadila a rozvoněla do dokonalosti. Pod karafiátem a nádechem ostatních květin je nevtíravý základ se špetkou vanilky a orientálních dřev.
Bellodgia vznikla na konci 20. let, přesto voní naprosto současně (a neřekla bych, že to bude jen změnami, které na ní určitě udělali), velmi žensky, hodí se k romantickému i elegantnímu oblečení, i když podle mého mínění té romantiky je v něm o něco víc. Respektive vezměte si k němu elegantní pouzdrové šaty a perly, ale musíte je bezpodmínečně doplnit nějakým romantickým detailem - třeba zasněným pohledem nevinných kukadel :)
Kromě karafiátových L'Air du Temps a Fidji mi Bellodgia docela připomínala Anaïs Anaïs - ale zatímco Bellodgia má přirozeně růžovou rtěnku, jemně šedé stíny a ležérní vlny, Anaïs nosí divoce rozcuchanou hřívu, rudé rty a temně kouřové oči. Představte si Anaïs v mírném vydání a bez kadidla, a přiblížíte se Bellodgii.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější