Caron: Bellodgia

Caron patří mezi proslulé klasické značky podobně jako třeba Guerlain, a ke vzorkům jejich vůní je nutno preventivně přistupovat s tím, že tohle bude něco spešl. Přistoupila jsem tak i k Bellodgii, čtvrté vůni od Caronu, která se mi dostala do rukou (a druhé, na kterou píšu recenzi - ale nebojte, bude ještě hodně caronů ;) ), a velice záhy jsem seznala, že ani tady se nebude vybočovat z obvyklé kvality. Bellodgia je zajímavá, má vcelku výdrž (testovala jsem EdP) a nebude se líbit každému. Což je jedině dobře, nemůžeme chodit všechny navoněné stejně.
Bellodgia je takřka čistě květinová. Nejvýraznější je karafiát, ale není to takový karafiát jako v L'Air du Temps nebo Fidji; ty jsou takové kořeněnější, sušší, zatímco v Bellodgii máme svěží, orosenou květinu i se stonkem a zemí, z níž vyrůstá. Kromě karafiátu je cítit růže a závan konvalinek, ale karafiát je naprosto dominantní, svěží, šťavnatý, ovocný, kořeněný, sladký, teplý, zkrátka se všemi vlastnostmi krásného, živého karafiátu. Pokud tuto květinu milujete, budete milovat i Bellodgii; jen se při zkoušce nenechte odradit začátkem, aspoň mně na začátku přišla maličko divná, až protivná, ale po 20-30 minutách se usadila a rozvoněla do dokonalosti. Pod karafiátem a nádechem ostatních květin je nevtíravý základ se špetkou vanilky a orientálních dřev.
Bellodgia vznikla na konci 20. let, přesto voní naprosto současně (a neřekla bych, že to bude jen změnami, které na ní určitě udělali), velmi žensky, hodí se k romantickému i elegantnímu oblečení, i když podle mého mínění té romantiky je v něm o něco víc. Respektive vezměte si k němu elegantní pouzdrové šaty a perly, ale musíte je bezpodmínečně doplnit nějakým romantickým detailem - třeba zasněným pohledem nevinných kukadel :)
Kromě karafiátových L'Air du Temps a Fidji mi Bellodgia docela připomínala Anaïs Anaïs - ale zatímco Bellodgia má přirozeně růžovou rtěnku, jemně šedé stíny a ležérní vlny, Anaïs nosí divoce rozcuchanou hřívu, rudé rty a temně kouřové oči. Představte si Anaïs v mírném vydání a bez kadidla, a přiblížíte se Bellodgii.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Dominique 24.05.11 18:05

Kym sa neobjavil základ, veľmi sa mi páčila, aj keď ma z nej rozbolela hlava… konvalinky mi väčšinou v žiadnej vôni bolehlav nespôsobia, tak neviem, možno to množstvo karafiátu a tony jasmínu… základ mi už prišiel príliš tuctový a otravný a našťastie onedlho po ňom nebola ani stopa… palec dolu, škoda :-/

Kleaa 31.05.09 10:44

necítím nic jiného než bublifuk, resp. klasický jar, který je bez jakékoliv „příchuti“. Takže za mne koncentrovaný jar, od začátku do konce stejný

ajinka 11.04.09 20:14

Bellodgia, díky Světlušce jsem mohla „ochutnat“ a hlavně vychutnat, ranní zahradu, plnou rosy, kdy sluníčko ještě pospává a posekaný trávník s ostrůvky různobarevných karafiátů je ještě těžký rosou…rosa tíží k zemi i větvičky jasmínu s s křehkými bílými květy, někde v trávě se skrývají nenápadné fialky a přes starý, nachýlený plaňkový plot nakukují konvalinky, vše je ztichlé a v očekávání-brzy vyjde sluníčko…

pichjit 23.09.08 15:16

Krásná vůně, zkusila jsem ji od Miru a je to opravdu optimistická, lehce pudrová květinová lahůdka.

1Miru 19.09.08 16:47

..můj první „Caron“..
kupovaná na slepo(moc se mi líbilo složení)- a nádhera!
Připomíná mi Organzu a L´Air du Temps,po rozležení jde do fialkovopudrova se špetičkou medu..-jsem nadšená!

eva 07.01.08 14:36

Ještě poznámka: podle mne vystihuje Bellodgiu nejvíc „okatá romantika“, to je důvod, proč bych Bellodgiu pro sebe nikdy jako parfém nezvolila. Na druhé straně věřím, že tuto její vlastnost naopak mnohé ženy ocení.

eva 07.01.08 14:33

Bellodgia se vydává světu v plen ve výrazně květinové podobě, na můj vkus je ale až příliš romantická. Určitě by mohla oslovit, ne-li přímo nadchnout hledačky květinových vůní /především ty, které ocení karafiáty/ nebo dámy s ryzí romantickou duší :)
Ačkoli mám v oblibě svým způsobem nostalgické vůně, tady se mi nevybaví ani tolik nostalgie jako spíše starosvětská romantika z filmů pro pamětníky, snad za to mohou ty proklaté konvanlinky (a karafiát)..
Bellodgia jistě nabízí nespornou parfemářkou kvalitu, přesto není vůní pro každého a je dobré ji před koupí pořádně vyzkoušet /např. až na jisté momenty vývoje je mi vcelku sympatická, (Anais Anais ani Fidji mi nepřipomíná) ale mezi lidi bych si ji nikdy dobrovolně nevzala/.
Aranžmá nutné k této vůni Ada vystihla skvěle ;-)

Přidat komentář

Nejčtenější