Caron: Lady Caron

Když dva dělají ovocně květinovou vůni, není to totéž… Pod tímto pojmem si obvykle představujeme některou z trendy svěženek, obvykle sestavenou z frézií, jasmínu, liči, citrusů a tak podobně. Caron to však pojal po svém a vyrobil něco, co milovnicím obvyklých květinově ovocných vůní nejspíš nepůjde moc pod nos; zvlášť začátek je poctivě divný a připomínal mi syntetickou verzi vonokvětky (osmanthu), která má aroma přepísknuté broskve zmutované napůl do květiny. Podívala jsem se na složení a zjistila, že Lady Caron má skutečně obsahovat broskev, byla jsem však zklamaná, podobně voněl jeden levný ‚broskvový‘ krém na tělo, který jsem si kdysi koupila; ve srovnání s mnohem realističtější broskví od Yves Rocher (YR má vůbec propracované jednodruhové ovocné a květinové toaletky, doporučuji vyzkoušet) to byly dudy a nebe. Ale vyčkala jsem a asi po čtvrt hodině se z té podivnosti začala klubat hezká broskvová vůně i s tím sametovým ocáskem, který vám projede nosem, když si k ní přičichnete.

Druhou (možná první - záleží na vnímání) dominantní složkou Lady Caron je magnólie, jejíž pronikavě svěží a zároveň lehce bíle opojné aroma známe třeba z 212 nebo Max Mara.

Výsledná broskvovo magnóliová kombinace je také poměrně pronikavá a výrazná, Lady Caron není navzdory svému názvu nějaká elegantní dámská klasika, která se vychovaně drží na kůži a nikde nepoletuje. Naopak, Lady Caron je ten typ vůně, který, když nastoupíte do autobusu, vyběhne s širokým úsměvem do uličky a jde se se všemi pozdravit. Každému to asi milé nebude, aspoň já bych ráda takový parfém potkala spíš na otevřeném prostranství než v zavřené plechovce.

Základ má takový ten moderní, lehce chypre nádech (à la Narciso Rodriguez nebo Miss Dior Chérie, ne Miss Dior).

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější