Caron: Lady Caron

Když dva dělají ovocně květinovou vůni, není to totéž… Pod tímto pojmem si obvykle představujeme některou z trendy svěženek, obvykle sestavenou z frézií, jasmínu, liči, citrusů a tak podobně. Caron to však pojal po svém a vyrobil něco, co milovnicím obvyklých květinově ovocných vůní nejspíš nepůjde moc pod nos; zvlášť začátek je poctivě divný a připomínal mi syntetickou verzi vonokvětky (osmanthu), která má aroma přepísknuté broskve zmutované napůl do květiny. Podívala jsem se na složení a zjistila, že Lady Caron má skutečně obsahovat broskev, byla jsem však zklamaná, podobně voněl jeden levný ‚broskvový‘ krém na tělo, který jsem si kdysi koupila; ve srovnání s mnohem realističtější broskví od Yves Rocher (YR má vůbec propracované jednodruhové ovocné a květinové toaletky, doporučuji vyzkoušet) to byly dudy a nebe. Ale vyčkala jsem a asi po čtvrt hodině se z té podivnosti začala klubat hezká broskvová vůně i s tím sametovým ocáskem, který vám projede nosem, když si k ní přičichnete.

Druhou (možná první - záleží na vnímání) dominantní složkou Lady Caron je magnólie, jejíž pronikavě svěží a zároveň lehce bíle opojné aroma známe třeba z 212 nebo Max Mara.

Výsledná broskvovo magnóliová kombinace je také poměrně pronikavá a výrazná, Lady Caron není navzdory svému názvu nějaká elegantní dámská klasika, která se vychovaně drží na kůži a nikde nepoletuje. Naopak, Lady Caron je ten typ vůně, který, když nastoupíte do autobusu, vyběhne s širokým úsměvem do uličky a jde se se všemi pozdravit. Každému to asi milé nebude, aspoň já bych ráda takový parfém potkala spíš na otevřeném prostranství než v zavřené plechovce.

Základ má takový ten moderní, lehce chypre nádech (à la Narciso Rodriguez nebo Miss Dior Chérie, ne Miss Dior).


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Bea 21.08.11 11:37

Čím ji mám na kůži dýl, tím je lahodnější a příjemnější.Tyto magnoliovo/bros­kvové vůně nejsou můj obor, necítím se v nich, ale musím uznat, že Lady Caron se rozvoní nádherně a labužnicky, a přes chemický začátek, toto je věrná magnolie, jako když do vlhkého květu zaboříte nos.
Uklidňuje a provokuje ke snění … spíše romantická vůně, ale jako protipól k upjatému kostýmku by také nebyla špatná. Každopádně velmi ženská.

Bea 21.08.11 11:02

Ihned po nanesení mně praštila do nosu zelená kyselost (galbánum+jasmín?), tak jak se jí děsím u Gres-Cabotine.Je to velmi intenzívní a pronikavé a pro mě i umělé a desinfekční. Ale do 10-ti minut toto (téměř) zmizí a zůstane sametoá vůně broskví a hlavně smetanová magnólie.Nejen nosu lahodící aromaterapie. Je to hutná a lahodná květinová vůně s dlouhou výdrží. Chypré složky žádné necítím, hodnotím jako čistě květinovou.

Theika 28.09.09 08:18

Nevíte, kde ji vyzkoušet?

Stapeli 02.09.09 20:27

Vyzkoušela jsem jen vzoreček, nejdřív jsem hodnotila jako „neutrální“, ale po opakovaném zkoušení a řádném „rozvonění“ jsem hodnocení změnila na „líbí“ a chci si ji pořídit!! Je KRÁSNÁ

Sára 03.12.08 21:08

tak od této vůně jsem nečekala, že mě tak mile překvapí - velmi mi připoměla dávnou My Melody Dreams a určitě si ji koupím, je přenádherná

moajli 29.02.08 11:05

Krásná kulatá ovocno květinová vůně, pro mne tam převládá broskev zabalená do lehkého oparu magnolie, je to hladivá vůně a jak psala Katřinka tak moc dobře drží…jenom ten flakon, to je pro mne nejhorší flakon co vlastním, nejraději bych ji přelila do něčeho jiného :)

A jak píše Eva, do kategorie chypre bych tuto vůni určitě nezařadila…i když chypré miluji.

Arome e.v.a. 31.01.08 13:48

Až mě zaráží, jak Carony krásně splynou s kůží a jak působí moderně. Například Lady Caron je pro mne vůně skoro už přezrálých, šťavnatých a sladkých broskví. Četla jsem jinde, že má být chypre, ale určitě bych se s kategorií chypre nestotožnila. Kdo nepohrdne ovocem a zvláštní sladkostí, mohl by být velmi spokojený; zejména v chladnějších dnech, jak napsala už katerinka.

anonymní 16.09.07 13:21

Vona pre babicku.

katerinka 18.08.07 23:07

Jedna z mojich nejoblíbenějších :), velmi dobře drží a dost ohlasů, co to mám za krásnou vůni. V létě se moc nedá nosit, v chladnějším počasí naprosto boží :)

Přidat komentář

Nejčtenější