Recenze hydratační kosmetiky: Kvalitní vyhlazující sérum za dostupnou cenu? Existuje vůbec?

Fenomén zvaný kyselina hyaluronová se postupně přenesl i do našich drogérek a v sérech a krémech ji nabízí řada značek. Obstojí v konkurenci Hydro Plumping Serum od Catrice?

*

Zázrak v boji s vráskami?

Kyselina hyaluronová napomáhá udržovat optimální hydrataci pokožky, zlepšuje pružnost a pevnost pleti, dokonce dokáže vyhladit jemné vrásky. Catrice Cosmetics avizuje, že by mělo její sérum Hydro Plumping Serum, právě díky přidání 1,5 % kyseliny pleť hydratovat, zklidnit a připravit pro následné líčení. Vzhledem ke své suché a citlivé pleti, na které se již objevují první vrásky, jsem tedy byla na tuhle novinku zvědavá.

Jaké jsou moje zkušenosti?

Po týdenním soustavném používání jsem si na své pleti všimla negativních účinků. Pleť se mi, paradoxně, vysušovala a udělalo se mi také pár pupínků. Sérum se do pleti zapracovává relativně dlouho. Sérum se také úplně nekamarádilo s mým běžným denním krémem a pod prsty se drolilo. Nepříjemná záležitost, zvláště když se chcete následně nalíčit…

Co však mohu pochválit, je viditelné vypnutí jemných vrásek, které mám kolem očí a rtů, a také příjemná nedráždivá vůně. I když v mé výbavě toto vyhlazující sérum nezůstane, rozhodně může být – zvláště pak pro mastnější pleť – příjemnou a cenově dostupnou variantou.

  • Balení: 30 ml
  • Cena: cca 150 Kč

Jaké jsou vaše zkušenosti s kosmetikou, která obsahuje kyselinu hyaluronovou?

Autor: Klára

Milovnice zapadlých drogerií a parfumerií. Preferuje spíše osvědčené kousky, ale nezalekne se ani občasného experimentu. A to zvláště, pokud se jedná o novou paletku očních stínů.

Nejčtenější