Černé tečky: Zbaví vás jich tahle kosmetika?

Černé tečky jsou neustálým strašákem spousty dívek i žen. My jsme na vlastní kůži vyzkoušeli pár pomocníků, které slibují, že nás rozšířených a ucpaných pórů zbaví. Jak dopadly?

Pure Clay maska proti černým tečkám

Tahle „šmoulí maska“ má příjemnou texturu, která se snadno roztírá. Když zaschne, nijak nepne a netahá, takže je i nadále dost komfortní. Po jejím umytí je pleť vyčištěná, hladká a prozářená. 100% úspěšnosti v boji proti černým tečkám jí sice přiznat nemůžu, ale při pravidelném používání je likviduje alespoň ze třech čtvrtin.

Cena: 249 Kč Hodnocení: 4/5

Pure Active slupovací maska s aktivním uhlím

Slupovací maska často kde koho vyděsí, protože se mnozí obávají jejího sundavání. Můžu vás ujistit, že v tomto případě je to zcela zbytečné. Černou hmotu, která se teda ze začátku nepříjemně táhne a připomíná rozteklý asfalt, stačí v tenké vrstvě nanést na T-zónu a 15 až 25 minut počkat, než zaschne. Slupování je rychlé, bezbolestné, maska se netrhá a téměř nezůstává na obličeji. Výsledkem je čistá pleť, ze které maska opravdu vytáhne většinu černých teček.

Cena: 139 Kč Hodnocení: 5/5

Přečtěte si také článek Maska na černé tečky, která potřebuje 2 měsíce »

Pure Active maska proti černým tečkám a akné

Tuhle masku jsem si hodně oblíbila už před delší dobou. Používám ji nejčastěji jako peeling, ale můžete ji aplikovat i jako klasickou masku. Je celkem šetrná, ale při pravidelném používání s černými tečkami zamává a také vás zbaví přebytečného mazu v T-zóně. Navíc ji sem tam můžete máznout i na vaši drahou polovičku, chlapi tuhle černou „věc“ snáší celkem dobře.

Cena: 129 Kč Hodnocení: 5/5

Aqua Effect čisticí pleťové náplasti

Upřímně jsem si myslela, že věci tohoto typu se už ani nevyrábí, přijde mi to celkem „oldschool“. Náplasti byly při použití cítit dezinfekcí, takže nebyly moc příjemné. Ani samotná aplikace mi nesedla, jednotlivé kousky jsou dost tvrdé a špatně na pleti držely. A efekt? Po prvním použití bych řekla tak 50% úspěšnost.

Cena: 109 Kč Hodnocení: 3/5

Medik8 Activated Charcoal Refining Mask

Obecně vím, že je kosmetika značky Medik8 kvalitní a všichni si ji chválí. Já jsem bohužel zatím vyzkoušela jen tuhle masku a jsem zklamaná.

Balení obsahuje čtyři pytlíčky s práškem, který je nejprve nutné smíchat s vodou, velmi dobře promíchat a následně nanést na obličej. Přičemž vzniklá hmota nevoní a ručně se nanáší špatně, takže je dobré si sehnat ještě plochý štětec. Maska hodně pomalu zasychala a vytvořila povrch, který bych mohla přirovnat k plastové hmotě. Výsledek mě také neohromil, snad bude moje příští setkání s touhle značkou lepší.

Cena: 950 Kč Hodnocení: 1/5

Trápí vás černé tečky, nebo máte to štěstí, že jimi netrpíte?

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Nejčtenější