Chanel: Coco Mademoiselle

Na papírku svěže květinová. Ta svěžest mě na ní upoutala nejvíc, u květinových vůní není až tak obvyklá - Coco Mademoiselle je netradičně svěží květinová vůně :) Základ je příjemně sladký. Takhle nějak si představuji klasickou, květinově sladkou vůni, převedenou do moderní podoby.

Po delší době jsem Coco Mademoiselle vyzkoušela na ruce a už mě tak nenadchla. Nedávno jsem totiž zkusila Coco, která mě takřka srazila na kolena svojí dokonalostí, a vzala jsem si do hlavy, že Coco Mademoiselle je její mladší sestra. Jenže to není tak docela pravda, Coco Mademoiselle, ač elegantní, je vůně z trochu jiného soudku, je květinová s mírně gurmánskou příchutí. Začátek mi přišel rozpačitý, neidentifikova­telný, potom se však začala rozvíjet do hladké vůně růže, která má zčásti nádherně svěží a zčásti až orientální nádech. Podmalována je příjemnou dávkou vanilky. Celá vůně budí dojem lahodně svěžího růžového vanilkového krému.
Komu bych Coco Mademoiselle doporučila? Na rozdíl od Coco určitě i mladým ženám, klidně i hodně mladým, ale je nezbytné nezapomínat, že jde o vůni elegantní, a podle toho se oblékat a chovat (kostýmek není nutný, Mademoiselle snese i riflovou eleganci). Hodí se na denní nošení, bude pěkná i k slavnostnější příležitosti.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

ZPĚVAČKA 22.02.17 00:08

@Michele taky velkou davovkou je Chloé,…a Light blue a Sí Armani,myslím, že jsou více používané než výše zmniňované Chanely,..

Příspěvek upraven 22.02.17 v 00:08

Verda2 21.02.17 16:21

@ZPĚVAČKA

Vždyť píšu, že Ada má pravdu, dle mě naprosto odlišné vůně…

ZPĚVAČKA 20.02.17 22:45

@Verda2 podle mne Cacharel Liberté není podobná Coco mademoiselle, Cacharel je proti CM dosti ostrá,…

ZPĚVAČKA 20.02.17 22:43

@Ada mám blbý dotaz, vlastním EDT Coco mademoiselle,která má trochu jiné složení než EDP, přemýšlím o čistém parfému, jelikož EDT necítím už po půl hodině po nástřiku. Jaké má složení čistý parfém? Nevíte, prosím o radu. Na Marianet třeba uvádějí, že je složení stejné, jako u EDT. Díky moc za odpověď, R

Roseau 13.07.16 21:21

Je mi 49 let, do parfémů Dior, Chanel,… jsem zamilovaná od 19let. Mám opravdu odzkoušeno. Musím říct, že Coco mademoiselle je ta nejvíc sexy vůně, bez jakékoliv vulgarity, vyzývavosti, jakou znám. Ohlasy nádherné, ze všech stran. Vůně se nedají brát podle věku, jak někteří píšete, ani podle oblečení a příležitosti. Pokud máte v sobě jiskru, umíte se prodat, je jedno kolik Vám je a jestli plejete zahradu, nebo jdete na ples. Vůně Vám prostě musí sednout. Když voní na kamarádce, s Vaší kůží kamarádit nemusí. Dejte pouze na vlastní pocit. Za mě Coco mademoiselle na prvním místě :D

Michele 26.02.12 09:30

Což o to, vůně je to pěkná, ale pro mě je to stejně jako Chance obrovský mrak s pačuli a taky obě vůně vnímám jako dosti davové. Na úřadech atd. voní v každé druhé kanceláři, v bankách, pojišťovnách, na večírcích a plesech určitě potkáte v sále minimálně 5 žen, které voní Coco Mademoiselle nebo Chance. Sestra mého přítele si na toto taky stěžuje, drahně let střídá obě vůně a v poslední době je dost zklamaná, že všude potká někoho, kdo voní stejně :roll: Takže pokud hledáte originalitu, šlápnete vedle.

Lucyll 28.01.12 19:19

Tato mi vůbec nesedla, něco mě stále na ní dráždilo v nose a čpělo ostře, hlavu dokáže rozbolet spolehlivě.. Velmi sladká, až moc na můj vkus.

marcellina11 07.01.12 18:42

Podobnost s Coco Mad.

To True !
Ja používam Coco Mad.vyše 3 rokov.Je to moja No.1.Bola som sa tiež pozrieť v Lidli na tú SuddenlLy…Tak vážené,podobnosť je tam !!!!
Bola som v šoku.Nemá to sice chanelovský podpis,chýba mi tam nejaká zložka,myslím pižmo,ale na 95-98 % sa to po rozležaní určite podobá.
Aj som si ju kúpila na bežné polievanie .Za 3,5 E? No nekúp to! :potlesk:

True 04.11.11 09:53

To Šárka Š. Byla jsem k téhle vůni skeptická už od samého začátku. Jak si někdo mohl dovolit sáhnout na milovanou chanelku:-) A ze začátku mi tenhle odmítavý postoj znemožnil, se na tu vůni dívat objektivně. Nechala jsem ji uležet - a opravdu se jedná o totožnou vůni s EDT.
CM EDP je přece jen malinko odlišná.

Verunín 19.10.11 18:20

Chanel a lidlovka přece nemůže vonět stejně. Možná někdo má to štěstí, že se na něm rozleží do něčeho hodně podobného, ale univerzálně bych to určitě nebrala. Mimochodem, Mademoiselle je má první chanelka. Konečně jsem do ní dospěla (dřív to byl těžký, ubíjející smrad) a miluju miluju miluju ji :)

Šárka Š. 16.10.11 15:41

Náhrada coco m.?

Tak to fakt ne! Nedalo mi to a zkusila jsem v Lidlu tu údajnou napodobeninu coco m., ale já zde bohužel žádnou podobnost nevidím. Možná na někom jiném voní podobně, ale na mě bohužel ne:-( Škoda, bylo by to super za ty peníze:-) :potlesk:

True 07.10.11 15:52

Ado, na německých a anglických diskuzích jsem před časem zaznamenala vášnivou debatu o nové vůni z marketu Lidl. Jedná se o
Suddenlly Madame Glamour EDP, která je identická s CC Mademoiselle. Protože je těžko v těchto zemích k dostání pro velký zájem, tak jsem nepředpokládala, že bude u nás k dostání. Včera jsem Lidl navštívila a jaké bylo překvapení, že ji měli(české ženy ji ještě naštěstí neobjevily :lol: ) a co víc: Celý den jsem tuto vůni testovala s originálem a opravdu se jedná, alespoň podle mne, o shodné vůně :potlesk:
Ado, mohla by jsi prosím investovat 89,90 Korun českých a tuto vůni otestovat svým fajnovým nosíkem? :wink:
Díky! :mrgreen:

Tuli 21.09.11 19:49

Dnes ju mám tretí deň a ešte krajši mi voní, ako v prvý deň. Dávam si vôňu aj do vlasov, možno tam zostáva najdlhšie a so vzduchom mení trochu charakter.Veľmi sa mi páči.

Romy 15.08.11 06:45

Ado, máš pravdu!!!
Jsou to naprosto rozdílné vůně.
Už jsem vyzkoušela a musím vám dát děvčata za pravdu!
Chanelka je luxus a Cacharelka pomerančová polévačka.
Co bych se rozepisovala.
Verda2 to vyjádřila přesně!

Verda2 31.07.11 18:07

Ada má pravdu, dle mě naprosto odlišné vůně. Coco M. elegantní a kromě velkých veder nositelná celoročně, Liberté je dle mě vůně podzimní a zimní s dost ostrým pačuli a zřetelným pomerančem. Coco M. je moje „zamilovaná“, Liberté pěkná, ale moje láska to není.

Ada 27.07.11 11:54

Podle složení se to vůbec nedá brát. Mademoiselle a Liberté voní dost odlišně.

Romy 27.07.11 08:33

Nejpodobnější parfém je Cacharel Liberte.
I složení má podobné, jen je o hodně levnější.

Cacharel LIberte:
Hlava: Bergamot, mandarinka
Srdce: Pomeranč, květiny
Základ: Pačuli, vanilka, vetiver

Chanel Coco Mademoissele:
Hlava – hesperidean, bergamot, pomeranč
Srdce – lístků jasmínu, růže
Základ – pačuli, vetiver, vanilka, bílé pižmo

lynn 26.06.11 18:10

Já si po několikerých doporučeních objednala vzoreček - odstřik… na první „počuch“ Coco Madmazél velmi zaujala, téměř jsem zajásala, že toto je ta vyvolená pro mě. Proto jsem na sebe šplíchla celý vzorek… Migrenózní stav zaručuje tato vůně všem citlivějším povahám. Je tak těžce sladká, že nenacházím přirovnání. Po prvním nadšení velké zklamání :( Škoda jí!

Bridgett 27.01.11 13:43

Mám vzoreček a po delší době jsem se konečně odhodlala k nákupu - a ejhle! Nikde není k sehnání!!! Nevíte někdo co se děje?! Vůně je to vskutku překrásná…

Arome Alice 03.01.11 17:31

V obchodech YR se objevila vůně So Elixir, která se této v začátku podobá. Myslela jsem, že to bude levná náhrada, ale chyba. Nekupujte ji, rozleží se do acetonového odéru. Zůstávám u Coco M, cena je na místě.

Danuš 27.12.10 19:44

Je to moje nejoblíbenější vůně. Krásná a elegantní. Doporučuji.

Lucie Jechová 05.12.10 19:15

Stala se mou nejoblíbenější vůní,je nádherná,silná,slad­ká a přesto svěží..přítel jí miluje a okolí se mě věčně vyptává čím nádherně voním..určitě nesedne každé a věřím že z její síly kolikrát i hlava bolí ovšem to není můj případ a tak si ji užívám každý den:-)a za všech okolností:-)

Katka 10.05.10 13:45

Momentálně mi nevoní nic víc než tyto „obnovené“ vůně od Chanelu. Jaro, podzim - Coco Madmoiselle, léto Cristalle eau Verte a zima No.5 eau Premiere :-))))

monika 08.05.10 09:03

Krásná vuně,spolu se Chanel chance a chanel chance eau de fraiche ,jediné nositelné od této značky!

Doledka 04.04.10 05:55

Pro mne číslo 1 ve vůních.Krásná-luxusní vůně.Voním se s ní vždy, když se potřebuji cítit skvěle, osobitě, elegantně a vyzařovat…Kupodivu to docela funguje.Důležitá setkání, společenské akce, všední dny…Všude tam,kde potřebuji zapůsobit…

Arome laura 03.03.10 06:16

Vyzkoušela jsem CM a voní mi sladce broskvově, velmi příjemně a je to držák. Vzoreček na papírku jsem pečlivě zabalila do několika vrstev a i tak to bylo cítit v mistnosti. Mě se líbí. Chance je jasmínová, lehká, Allure se rozloží do těžké květinovky, připomíná Boudoir, je ostrá.

Saruna 01.03.10 19:48

Moje oblíbená obměna Chanelu Chance,nosím jí,když chci působit nevinněji pořád vyzařovat.

Jířa 03.01.10 19:11

luxusní vůně, výdrž super, nebolí z ní hlava, neobtěžuje, vhodná i do práce, možná na mě až moc jemná :-))) ale mám ji ráda - pracovní, stálá…

Hermionka 17.12.09 21:12

Přijde mi až moc lehká a jakoby prázdná

r.k. 13.12.09 14:38

…je nádherná..bez­konkurenční…

xixi 08.12.09 13:01

Tuhle vůni používá mamka,nejdříve mi přišla zajímavá,ale ted je mi z ní zle,je těžká a obtěžující,přesně jak píšou někteří. Bolí z ní hlava a je moc domanantní. Nedoporučuji.

Arome ZuzanaP 06.12.09 12:01

Je nádherná, nestotožňujem sa s názormi, že je to davovka, je jedinečná, je ako nič iné na svete. Konečne som našla vôňu, ktorá ma vystihuje, cítim v nej eleganciu ale súčasne aj rebéliu. Hodí sa mi k elegentnému štýlu oblečenia, ale nie spôsoobom vysoké ihly a kabelocka. Milujem si k nej obliect bielu bluzku s nejakym panskym dpoplnkom - kravata, traky alebo klobucik. Evokuje mi pravy parizsky styl a to ze ju niekedy zacitim na nastajlovanej pinke v nakupnom centre mi dojem z tejto vone vobec nekazi.

lenyk 02.09.09 14:03

Je krásná, jemná a přitom sexy. Jedno minus - na mně vůbecnedrží.

izma 24.08.09 19:22

Chtěla bych poradit jakou vůni, chanel coco M nebo jen coco? znáte rozdíl? děkuji

Arome ZuzanaP 22.08.09 17:14

krásna, dúfam že ju dostanem za štátnice (už len tie štátnice nejak spraviť:((

wich 03.07.09 14:42

Já to mám kupodivu jako anonymní přispěvatelka. Všechny novější vůně od Chanel na mě voní takřka stejně. V diskusi pod recenzí na Chance EdT zmiňuji Chanelovský ocásek. A taky se na mne bohužel rozvoní jen ty tzv. obtěžující složky :-/ Ačkoli letmí závan se mi líbí.

římanka 20.05.09 11:38

velmi ženská a intenzivní vůně, která dlouho vydrží, cítím růži, nádech mandarinky a nějaké koření. musí se stříknout jen jednou, při větší aplikaci by mohla být obtěžující, okolím je hodnocena velice kladně. je to vůně nálady …

lark 16.04.09 18:51

Krásná vůně. Na mě to působí jako chanel 5 smíchaný s pomerančem.

evik77 07.04.09 12:04

Recenze Ady odpovídá. Coco M. předčila má očekávání. Svěže květinová na začátku a pak tak krásně sladká /ale uměřeně/. Krásně růžovo vanilková. Další kousek, který zruinuje moje konto…

anonymní 26.03.09 15:48

na mne voni vsechny chanelovky s vyjimkou klasiky na jedno kopyto..je jedno jestli zkousim Chance, Chance eau Fraiche, Coco mad. vsechno je ulne stejne..nemuzu je mit na sobe dele nez 10 min..je tam takovy obtezujici a vlezly ton, ze tohle pro mne eee..

olisak 11.03.09 12:15

Souhlasím s názorem, že je to vůně na podzim… na mě drží dobře, téměř celý den. Pěkná, luxusní, ale asi po měsíci používání mě začala něčím obtěžovat. Nedokážu to popsat, protože když dnes třeba čichnu občas k flakonku, který mám ještě doma, tak mi voní…ale cítit ji na sobě celý den, to už ne.

Arome akinorev 10.03.09 15:31

Myslím, že do Chanelu se musí dospět. Ještě před rokem bych řekla, že je to smrad pro starý babky a dnes valím oči jak se této vůně nemůžu nabažit. Stačí jedno šplíchnutí a ruka mi (i přes pravidelné umývání:) už týden voní. Už si připadnu jak postižená, jak si pořád k ruce čuchám :)
Je divná, silná, možná i trochu pánská, ale nádherná.

lyricalka 10.03.09 11:40

Mi přijde krásná a z řad Chanelu nejhezčí a nejpříjemnější.

chechtalka 16.01.09 09:50

dostala jsem vzorek parfému 1,5 ml, je hezoučká, ženská, ale ne pro zralou šarmantní ženu, a navíc, nevím, jak na vás, ale mne přijde, že voní jen kolem 3 hodin, málo drží

Terez 12.12.08 18:00

Tak tuhle vůni naprosto miluju. Mám pafémovanou vodu a je pravda, že je teda o dost silnější než toaletka. Ale na zimu naprosto perfektní. Nedám na ni dopustit.Přijde mi velice smyslná a ženská a když se rozvoní, … no jedna báseň. Ovšem je pravda, že je nutnost se k ní náležitě obléknout.

klubko 28.11.08 12:59

Já jí právě přišla na chuť, jako většině vůní, které jsem předtím nesnášela :)

Eva_nem 23.11.08 02:23

Na první přivonění jsem byla trochu znechucená, vůně mi připadala těžká, otravná až nechutná. Po několika minutách jsem ale musela změnit názor a nakonec jsem se nemohla nabažit, vůně se zjemnila a v několika komentářích zmíněný akcent pánské vůně je právě to, co se mi na ní líbí. Nakonec jsem na ni sestře chodila docela často:)

ali 18.11.08 21:49

ktoru verziu by ste mi odporucili - edp alebo edt? alebo ktora sa vam osobne viac paci?

Arome P.e.t.r.a 15.11.08 11:29

Hodně sladká,vtíravá vůně.

ippolita 20.10.08 10:49

Podla mna je Coco Mademoiselle vhodna na jesen, ked este neprsi, ale zima uz zarezava a listie susti pod nohami. V tom sa podoba trochu na Dolce Vita, teda ta jemne kremova sladkost. V inom sa mi zase podoba na Cabaret, mozno ruze. Ja som pri prvom cuchnuti zacitila vonu chryzantem, ked ich chystame zobrat na cintorin na Vsetkych svatych. Je to elegantna vona, ale treba byt pozorni v davkovani - vcera som ju mala prvykrat a myslim, ze som to trochu prehnala lebo kolegyne ju museli citit, ale neozvali sa ani slovo a tak vyvodzujem, ze bola obtazujuca. Ma jednu z najdlhsich vydrzi, az 10 hodin.

Přidat komentář
Stránka:  1 2 Další »

Nejčtenější