Chanel Coco (Eau de Parfum)
 

Coco (Eau de Parfum)

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Chanel

Rok:

1984

Složení (ověřené)

HLAVA: sicilská mandarinka
SRDCE: absolutní růže, absolutní jasmín, ylang-ylang z Mayotte, tuniský pomerančový květ
ZÁKLAD: tonka z Brazílie a Venezuely, indonéská pačuli, opopanax ze Somálska

Popis parfému:

Chyprově květinová Coco tentokrát vsází na prvky tajemných dálek. Svěží sicilská mandarinka skvěle koresponduje s ylang-ylang a ještě více podpoří šťavnatost tuniského pomerančového květu. Celkový dojem vůně pak dotváří výrazná indonéská pačuli a tonka z Brazílie a Venezuely. Hřejivá a tolik ženská vůně navíc vyniká nezvykle dlouhou výdrží.

Kategorie:

chyprově květinová

Recenze: Coco (Eau de Parfum)

 • 05.06.18

Navzdory svému původu je to zlobivá holka. Tváří se tajemně, ale zároveň trochu zvedá nosánek nahoru a za zády cupuje na kousky kytici růží od jednoho z mnoha ctitelů. Může si to dovolit, je sladká tak akorát i výrazná je tak akorát. Květinová teplá „pologurmánka“v nadčasovém provedení.

Nahlásit
 • 10.10.17

Moje milovaná COCO. To je skořicová růže, která má ustláno na jasmínu a dřevech.
Uvěřitelně ženská, svůdná, přesto něžná vůně. Je to má femme fatale.

Na podzim a zimu je velice krásná, hřejivá a mazlivá. Nebudete ji potkávat všude a vzbudíte pozornost ne jednoho nosu.

Nahlásit
 • 30.08.16

Tento parfém jsem si koupila ke dvacetinám a byla to skvělá volba! Pamatuji, že jsem si jednou v parfumerii stříkla na sebe Coco a cítila jsem ho celý večer, dokonce i přátelé to hned poznali a chválili, tudíž jsem si pak koupila celé plné balení, které mám dodnes. (asi 4 roky) Vůně je taková směs všeho možného, cítím tam orient, koření i květiny. Postupně se mění a rozvíjí, což je nádhera. Není tak těžká jako klasická N.5, je o něco mladistvější a něžnější. Nejradši jí nosím na podzim a na zimu a zejména do divadla, na koncert či kamkoli večer do společnosti. Je velice elegantní a přitom jemná, ženská a smyslná. Opravdu geniální vůně.

Nahlásit
 • 22.04.15

Pro můj nos opravdu „lesní vůně“. Cítím z ní prázdniny u babičky, kdy jsem dopoledne lehávala v seníku a vystavovala nos na slunce, aby vykouzlilo první pihy, zatím co babička opodál věděla mýdlem vonící prádlo. Jemně pokukoval vítr a všechny tyhle vůně skloubil v Coco.
Je nádherná, nadčasová a přesto, že je svým způsobem jemná, tak je neskutečný držák!

Nahlásit
 • 01.04.15

Coco je ztělesněním ženskosti a smyslnosti. Úvod Coco mi evokuje „mast na faraona“, ale ne hanlivě myšleno, cítím příjemnou, balzamickou vůni. Zhruba po hodině na sebe začne upozorňovat jasmín, ne omamný, ale mazlivý, objímající. Po další hodině začne Coco sládnout a stane se z ní velmi sladká, ale ne ulepená, vůně vanilky s jemným náznakem kouře kadidla. Coco je velmi klasická, ženská, nadčasová. Její nošení bych neomezovala věkem, důležitá je ženskost, klid a mladý duch. Coco se doporučuje k elegantnímu oblečení do práce nebo na večer, ale já ji nosím všude a ke všemu, důležitá je ale stále elegance vycházející z nositelky, nikoli oblečení. Pro mne je Coco symbolickou vůní - byla uvedena na trh v roce mého narození a velmi mi připomíná vůně, které jsem cítila v dětství.

Nahlásit
 • 12.01.15

Tento parfém mi připadá gurmánský a takový něčím jako sladké jídlo, to dělá asi ta fazole tonka. Mám deodorant, jelikož ten je cenově dostupný, na EDP bych musela moc šestřit, ale doporučuji.

Nahlásit
 • 28.12.11

Coco je velmi klasická a elegantní vůně. Zpočátku je dost ostře mýdlová, později zjemní a zesládne. Vůni dominují růže a mýdlové tóny, dále santalové dřevo a určitá zemitost, podobná vůni spadaného listí na podzim. Okořeněná je špatkou hřebíčku.
I když se o Coco píše, že je to vůně na večer, nosím ji i přes den, jen je třeba dávkovat ji opatrně (2-4 střiky bohatě stačí). Je velmi výrazná a kdyby se to s ní přehnalo, mohla by obtěžovat. Pro mě je Coco ideální podzimní vůně, ale dokážu si ji představit i na celoroční nošení.
Výdrž je skvělá. Cítím ji na sobě i po sprše. Také z oblečení je cítit po velmi dlouhou dobu.

Nahlásit
 • 03.10.11

Nadčasovost pravého ženství … Coco Chanel.
Ať dáma tohoto jména či vůně její jméno nesoucí … pravdou je obojí.

Coco je elegantní klasika. Může být vůní večírků a divadel, stát se zlatým leskem vašich společenských rób a vaším neviditelným šperkem. Může být vůní pracovních jednání a kostýmků, kdy její přítomnost na vaší kůži bude tichým spojencem … el orgullo fragante. Může být vůní tiché radosti a hřejivé pohody, teplého svetru a oblíbené šály, když se třeba jen tak procházíte podzimní přírodou …
… nespočet variací na krásu.
Ano, Coco je elegantní klasika, která však zůstává svou a nepodléhá konvencím. Umí být strohá, téměř až upjatá, umí být rozverná a plná života, umí být svůdná a smyslná … je to na vás! Bude vaším zrcadlem.

Úvodní tóny u verze Edp jsou kořeněné, lehce ostré a Coco se v těchto okamžicích tváří jako drsná dáma. Dojem chyprovosti není v těchto okamžicích pouhým zdáním. Dál se však vůně posouvá trochu jinam. Nebude ani chypré, ani aldehydová, ani gurmánská, ani čistě květinovo orientální. Coco bude balancovat na pomezí všech těchto spekter. Bude jako malířskou paletou ve vaší ruce a je pouze na vaší tvořivosti do jakých barevných tónů si její podobu doladíte.
Kouzelné květinové srdce je dokonalým zpracováním růže, jasmínu, ylangu a pomerančového květu. Ale pro můj nos je to především růže, noble reina de las flores , která i zde kraluje celé květeně. Temná, sytě rudá, orosená růže, působící takřka voskovým dojmem. A přesto je živá.
Nyní už je Coco překrásnou symfonií …
… tanec květin
… něžná uklidňující mýdlovost
… decentní, hebká a kořeněná pikantnost, jež se z úvodu stáhla do pozadí, aby zde trpělivě a tiše přizvukovala celé voňavé kompozici.
Pokud se rozhodnete pro tuto vůni, bude vás provázet velmi dlouho. Její výdrž je excelentní!

Řadím se mezi ty, které Coco nosí a provází mě již dlouhý čas …
… je to vůně čarodějka
… nebezpečně krásná
… zvolte ji za svou společnici a Coco se stane kouskem Vás.
(Dalia 3.10.2011)

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

N°5 (Parfum) Chanel

 • Iivusja ohodnotil/a
 • 795 hodnocení 31 recenzí

Éclat d'Arpège Lanvin

 • seniorka ohodnotil/a
 • 953 hodnocení 30 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 751 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • GabulkaKo ohodnotil/a
 • 207 hodnocení 24 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Habanita (1988) Molinard

 • Alena_In ohodnotil/a
 • 257 hodnocení 21 recenzí

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 621 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1920 Kč

Nejvíce hodnocené parfémy Chanel

N°5 (Parfum) Chanel

 • Iivusja ohodnotil/a
 • 795 hodnocení 31 recenzí

Gabrielle Chanel Chanel

 • Sára ohodnotil/a
 • 52 hodnocení 15 recenzí

od 2320 do 3914 Kč

Coromandel Chanel

 • Danilejka ohodnotil/a
 • 362 hodnocení 12 recenzí

Chance Eau de Toilette Chanel

 • Tiggi ohodnotil/a
 • 300 hodnocení 9 recenzí

Jersey Chanel

 • milacka ohodnotil/a
 • 199 hodnocení 9 recenzí

Allure Eau de Parfum Chanel

 • Christree ohodnotil/a
 • 440 hodnocení 8 recenzí

Vlastnosti vůně Chanel Coco (Eau de Parfum)

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Chanel

Dnes jedna z nejznámějších značek módního světa vznikla v roce 1909, kdy si Gabrielle Chanelová, známá také pod přezdívkou Coco, otevřela v Paříži kloboučnictví. Brzo začala prodávat i oděvy, které sama navrhla; měla ráda jednoduché, praktické střihy, pracovala s materiály, které se tehdy na oděvy příliš nepoužívaly, například žerzej. Podobný přístup měla také k parfémům. Nelíbily se jí unylé květinové vůně, které tehdy ženy nosily, chtěla jim nabídnout něco moderního - a tak vznikl Chanel No. 5. Ve dvacátých letech vytvořil parfumér Ernest Beaux pro Coco Chanelovou ještě další parfémy, z nichž některé jsou dnes dostupné jako součásti řady Les Exclusifs. V současnosti je dvorním parfumérem Jacques Polge (Chanel je jedna z mála značek, které zaměstnávají vlastního parfuméra a nezadávají výrobu parfémovým společnostem.)

Hodnocení odbornice

 • 03.07.07

Testovaná verze: EdT. EdP není jen koncentrovanější, má i mírně odlišné složení. Uvedené složení platí pro EdP, složení EdT jsem na webu Chanelu neobjevila. Začátek Coco je svěží, ale protože to není moderní vůně, je svěží spíš chyprově - lesně, nikoli ovocně ani citrusově. Na papírku to bylo tak výrazné, že jsem ji pokládala za chyprově...

číst více