Chanel: Cristalle Eau de Parfum

Testovaná verze: EdP
Cristalle se mi na papírku nelíbil, je v něm tón, ze kterého se mi dělalo trochu nevolno. Doporučovala bych nekupovat naslepo, a to nejen kvůli subjektivní nelibosti - Cristalle je specifická vůně a stejně jako většinu ostatních Chanelů ho neunese každá žena.
Celkový dojem po rozvonění je zeleně-citrusovo-konvalinkovo svěží. Cítila jsem růžové dřevo, broskev, šťavnatou zeleň, štědrou dávku bergamotu a zelenobílou vůni konvalinek. Právě v konvalinkách bude zřejmě kámen úrazu a jestliže se vám kvůli nim nelíbí třeba Champs-Elysées nebo Diorissimo, na Cristalle rovnou zapomeňte. Naopak ho určitě vyzkoušejte, jestliže se vám líbí Chanel No. 19, ale zdá se vám příliš kožený a málo květinový. Cristalle není příliš jásavá vůně, budí ve mě spíš dojem chladného jarního či podzimního podvečera.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Dominique 24.05.11 14:59

Krásna vôňka… zo začiatku ma strašne vystrašil ten silný citrusový puch (pardon, ale ja citrusové vône fakt nemôžem ani vidieť)… Keď sa konečne rozvinula, zmenila sa na nádhernú zeleno-bielu lúku… milujem konvalinky… :)

Andorra 24.03.11 10:28

Mám odstřik EDT (měla jsem vzorek, ale nestačil na pořádnou zkoušku). Zpočátku jsem cítila hořkou citronovou kůru, jakoby ještě nezralého citronu a líbilo se mi to, po rozvinutí jsem si vzpomněla na „kontroverzní“ Eden, ten já nosit nemůžu, ale je to pro mně zajímavá vůně… Cristalle je každopádně jemnější, sušší a hlavně hezčí :)

Daša 27.01.11 15:53

Cristalle je skutečně stejná jako Diorella, nevidím větších rozdílů snad jen to, že je jemnější a méně pronikavá.

teetee 22.01.11 11:42

Krásná, osobitá, nezaměnitelná. Asi ne pro každého. Podobnost s 19 tam určitě je, cristalle mi ale přijde o něco víc hořká a „vlhká“. Ná léto se hodí. K aleně - diorellu neznám, ale u cristalle je mírná „zatuchlost“ taky cítit, ale přičítala bych to z velký části tomu známýmu chanelovskýmu „ocasu“. Nicméně před koupí očuchat, není to pro každýho:))

Alena 12.01.11 13:40

Diorellu jsem nesnesla pro její jakoby zatuchlost a suchost. Chtěla bych přejít ke Cristalle, ale četla jsem, že je podobná Diorelle. Můžete to někdo přesněji porovnat?

jitka 12.04.10 13:27

EDT je takova jemnejsi a svezejsi devatenactka. na mne se rozvoni do zeleneho mejdlicka s bilymi kvetinami, navrch trosku citrusu. EDP je modernejsi verze, takze vic ovoce - misto citrusu je tu citit hlavne broskev, misto mydlove zelene pruzracna zelen - jako z kvetinarstvi. No a opet bile kvetinky a zeleny, nesladky zaklad, mam pocit, ze to bude nejspis vetiver.

anonymní 27.03.10 18:25

Chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi EdT a EdP? Je EdT svěžejší, citrusovější? Děkuji:-)

Svatka 02.02.10 19:15

Mám stejný dojem jako evik77. Prostě nic z toho, co je ve složení necítím. Ostrá čpavá hořkost. Buď je zkažený tester, nebo nevím. (Už ji mám 3 hodiny a nejde ani umýt ani setřít krémem).No.19 mi proti ní přišla jemná a voňavá.

Afrika 18.07.09 12:04

Ja mám Cristalle EdP od včera a neviem si nič lepšie predstaviť do týchto neznesiteľných horúčav, neviem, či by som zniesla teraz na sebe nejakú ovocenku.

evik77 18.05.09 13:51

Na mně se rozložil příííšerně hořce. Připomněl mi hořkou, moučnatou cuketu s výraznou vůní, či spíše nevůní. Žádné květiny, jen ta hořkost.

Kleaa 16.03.09 23:04

že není silná??? je hrozně silná, po stříknutí mě to málem porazilo, vůbec se mi nelíbila, taková moc listová nebo jaká, agresivní. Po několika hodinách už je snesitelná a docela i příjemná, čichám…a co jen mi připomíná - je to Gucci Envy

mňau 07.11.08 14:15

úúúžasná vůnička, nevím proč je mezi Chanely tak trochu v pozadí, vyrovná se každýmu z nich. Vůbec není silná a obtěžující!!

daska 14.05.08 15:10

Cristalle je úžasná vůně. A podle mě se na léto hodí, krásně se rozvoní. Chce to jen trpělivost a nesoudit podle prvního dojmu

anonymní 17.01.08 21:16

Hmm, charismatická vůnička, takové já mám ráda. Nejsem příznivec „modrých a růžových vod“, co za pět minut nejsou cítít, takže všechny Chanely se mi líbí.

danča 01.01.08 11:47

Souhlasím, je to vůně pro příznivkyně a milovnice devatenáctky, hodnotila bych jako lehčí, mírně květinovější sestru do teplejších dní či časnější denní doby. hladká, kompaktní , elegantní , ale ne staromilská.

Přidat komentář

Nejčtenější