N°19 (Eau de Parfum)

Značka:

Chanel

Rok:

1971

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, galbanum, hyacint, neroli
SRDCE: kosatec, jasmín, konvalinka, narcis, růže, ylang-ylang

ZÁKLAD: větvičník, kůže, pižmo, santalové dřevocedr

Popis parfému:

Autorem této vůně je Henri Robert. Varianta vůně Chanel: N°19 (Parfum), která se liší koncentrací.

  • 10.04.14

Souhlasím s tím, že EdT je o poznání něžnější a sametovější. Je elegantní. Ale výdrž na mně katastrofální. EdP drží, je však hodně - hodně ostře zelená. Nálož rozemnuté trávy a listů všech možných bylin. Při střídmém použití je osvěžující, musím však na ni mít tu správnou náladu. Obrovská podoba s Jil Sander Woman III (2012).

Nahlásit
  • 09.04.13

EDP: ostrý nástup zeleně, spíš maskulinní - silný větvičník a vetiver, hořké byliny; jako zelená lesní mýtina s divokými kosatci a narciskami. Rozvoněním mizí hořkost, říz i pánskost a jemná zeleň krásně dokresluje sametový kosatec, růži a lehce opojně nasládlý ylang (strašně se mi líbí Ylang olej od Saloosu a tady je, a drží!) Trochu cítím i zmiňovanou kůži.
Voní jako příroda sama - čistá, čerstvá, zelená - jako napít se v létě studené vody ze studánky v dubovém lese, schváceni vedrem, konečně ve stínu, osvěženi; doplněno ženskou elegancí v podobě chanelovského pudru a snad kožených rukaviček. Dáma v černo-zeleném jezdeckém kostýmku z Hercula Poirota:)
EDT se mi líbí víc, je hladší a něžnější, ale moc na mě nedrží.

Nahlásit
  • 22.06.10

EdT a EdP. Začátek je tedy zelený ažaž - hotová zelená bouře. Postupně se ale zeleň „usazovala“ a zjemňovala do kombinace zeleně se suchými růžemi a jemným dřevem. Rozdíl mezi oběma verzemi spočívá v intenzitě zeleně - EdP je mírně ostřejší, zelenější a koženější. EdT je hladší a mýdlovější (a taky na mě mnohem hůř drží). Tahle vůně je „extraktem elegance“ (přičemž elegance se nemusí omezovat jen na kostým a lodičky).

Nahlásit
  • 31.03.10

„Devatenáctku“ bych bez přemýšlení zařadila k vůním nadčasovým a velmi osobitým. Tak osobitým a jedinečným, že není divu, když se najde hodně nosů, kterým se zdá divná, nepříjemná a hodna k odsouzení. Není to ani zdaleka líbivka obecná. Je to vůně, kterou je třeba umět nosit s hrdostí a užívat si právě toho vědomí, že jsem zahalena do vůně jedinečné, zvláštní, do vůně vysoké třídy. Netřeba mi komplimentů od okolí, stačí mi vnímat kouzlo vůně a užívat si jej. A jisté je, že No.19 své kouzlo odhalí. Zde by mohlo dvojnásob platit rčení - kdo si počká, ten se dočká.
Je to vůně, které je potřeba dát dostatek času k rozvinutí. Trvá jí déle než se uhladí a vlády se ujmou krémově zelené vrstvy ukryté v jejím srdci.
Píši vlastně o verzi EDP, protože toaletku nemám vyzkoušenu. Dala jsem přednost plnější verzi především kvůli přítomnosti ylangu, který mám ráda. V No.19 není nijak dominatní, je jen součástí, která dává do celkové kompozice svou hutnou krémovost a zelenkavý opar. Řekla bych, že žádná ze složek se v devatenáctce nesnaží ujmout vlády. Právě naopak - všechny vrsty se prolínají jedna přes druhou a tvoří jedinečný celek.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Chanel N°19 (Eau de Parfum)

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)

Hodnocení parfému Chanel N°19 (Eau de Parfum)

Líbí se mi (251) 72%
 
Neutrální (58) 17%
 
Nelíbí se (39) 11%

Hodnocení odbornice

  • 04.07.07

Chanel No. 19 je jedna z klasických chanelovských vůní. Určitě vhodná pro dámu, která bude vědět, jak ji nosit. No. 19 však není květinová, případně sladká klasika jako třeba L'Air du Temps nebo Dolce Vita. Už při pohledu na složení je vidět velký podíl dřeva a spíš nenápadnější květiny. A je to znát - ze začátku bych Chanel No. 19 skoro...

číst více

Reklama


Reklama