Chopard: Cašmir Blue

V roce 2005 vypustil Chopard tři nové verze své populární vůně „Cašmir“https://www.arome.cz/parfemy/chopard/casmir/#profiReview. Celá řada se jmenuje Fragrance Festival a obsahuje růžový Cašmir Pink, bílý Cašmir White a modrý Cašmir Blue. Když po nich zapátráte, zjistíte, že se toho o nich nedá moc zjistit, nenašla jsem ani složení; a vůbec od Chopardu, který se dosud vydržel k šílenství různobarevných verzí nepřidat, působí Fragrance Festival tak nějak nepatřičně.
Soudě podle Cašmir Blue se pokus o sérii odnoží příliš nepovedl. Originální Cašmir je silná, sladká orientální vůně s vanilkou, nic pro mě, ale také nic, čemu by se dalo v rámci orientálních vůní něco vytknout. Cašmir Blue voní po nanesení na ruku jako hašlerky. Nelžu - cukrově sladká vůně s nepřehlédnutelným větrovým nádechem. Nejsem si jistá, zda toho bylo dosaženo opravdu mátou, nebo cypřišem či lékořicí nebo jinou podobnou složkou, ale dojem rozpuštěných hašlerek je vskutku věrný.
Po rozležení a zmírnění hašlerkového tónu Cašmir Blue trochu připomíná L, což je také velmi sladká vůně připomínající vanilinový cukr. Zároveň je v něm ale typicky cašmirovský, pudrově vanilkový základ, který to kazí. Nemůžu si pomoct, ale tyhle dva druhy vanilky smíchané dohromady prostě moc neladí - když vanilku, tak jenom jednu. Výsledek mi přišel takový neharmonický, kdyby mi někdo řekl, že jde o vzorek levnější vanilkové vůně z drogerie, klidně bych mu uvěřila.
Cašmir Blue je velmi, velmi sladká vůně, ze které čiší cukr, jako když jíte vanilinový cukr nebo chroupete v cukru obalené vanilkové rohlíčky. Pokud vás taková představa děsí, určitě si ho nekupujte. Milovnicím přeslazených vůní ho k vyzkoušení naopak vřele doporučuji. Ke koupi naslepo ne, ten trochu větrový tón je v ní cítit poměrně dlouho a bude lepší se předem ujistit, že vám nevadí.

Jaké jsou ostatní Cašmiry z řady Fragrance Festival? Zatím jsem je nevyzkoušela, ale něco málo jsem o nich nakonec objevila:
Cašmir White (bílý) je prý jemnější, pudrový (s vůní pudru pro děti), ale někomu připadá příliš sladký a pižmový.
Cašmir Pink (růžový) se soustředí na ovocné tóny originálního Cašmiru. Výsledek je prý něco jako slabší Cašmir a mohl by se líbit těm, kterým originál připadá příliš těžký.

Autor: Ada

.

Témata článku

Váš příspěvek
Janiik 12.1.08 13:54

Cašmir Pink bych hrozně chtěla vyzkoušet, protože originál je sice nádherný, ale opravdu jen na večerní nošení..bohužel ho nemůžu nikde sehnat a slepě ho objednávat z netu se mi taky nechce..

Nejčtenější