L

Značka:

Lolita Lempicka

Rok:

2006

Složení (ověřené)

bergamot, hořký pomeranč, skořice, slaměnka, pižmo, santal z Mysore, tonka, vanilka

Parfuméři:

Roucel Maurice

Kategorie:

orientální, orientální - kořeněná

 • 02.07.14

Tohle jsou vanilkové rohlíčky sypané skořicí. Cukr je cítit tak, že skoro skřípe v zubech. Je sytá a jde do prostoru. Stydlivostí netrpí. Později se přidají pražené mandle a kapička hořkého likéru, ale opravdu jen kapička. Ideální pro vyvolání vánoční atmosféry a na nošení v zimě. V létě rozhodně nedoporučuji. A když…tak jedině na vlastní nebezpečí. Tím chci říci: slitujte se nad ostatními a používejte jen pro svou vlastní potěchu (ne ve společnosti ostatních), když už po ní musíte sáhnout v létě.

Nahlásit
 • 23.05.13

Po ranní aplikaci na mně postupně zeslábla, přesto zůstávala víceméně stejná jako na začátku. Jemný vanilkový pudink, špetka skořice, cukru, mírně sladká, příjemná, myslím,že vhodná v pohodě i na denní nošení (záleží na vkusu), na večer nejspíš větší/častější aplikaci, nicméně držela a nepustila a je pěkná :D .

Nahlásit
 • 09.10.12

Opravdu duch Vánoc, když se procházíte po vánočních trzích, už je tma, všude září vánoční výzdoba…sladká, milá, muži ji mají rádi, když jí není příliš. V teple velmi bolehlavová. Pro Brňáky - vůně podchodu pod Hlavasem, když zavanou mandle v cukru ze stánku :-)

Nahlásit
 • 26.09.12

Toto je vůně, která v zimě opravdu zahřeje. Je velmi sladká, má ale ,,grády". Je skořicová, je vanilková, je santalová. Po rozvonění je jemnější. Je to klasická vůně Vánoc, vůně, která se line z kuchyní při pečení perníčků. Minulou zimu mi ještě tolik nevoněla, jsem o rok starší a voní mi čím dál více. Jsem věková kategorie 20-25, takže i mladší dívky se jí dle mého názoru nemusí bát.

Nahlásit
 • 21.07.12

Už dlho som sa odhodlávala „L“ vyskúšať, ale vždy som uprednostnila vône iných značiek, no dneska som sa konečne odhodlala a dojem? Otrasný, neskutočne ma z nej rozbolela hlava (podobný problém som mala aj s klasickou LL) a navyše mi tá príšerná vanilkovo- škoricová „vôňa“ perzistovala v nose ešte asi hodinu. Vanilku milujem, škoricu tiež, lenže toto je tak príšerne syntetické, že mi to pripomenulo osviežovač do auta, ktorý otec kupovával do auta, keď som bola malá a z ktorého mi bývalo zle. Takže pre mňa nie.

Nahlásit
 • 20.06.12

L mě stejně jako ostatní vůně značky Lolita Lempicka nenadchla. Vůně je to teplá, hřejivá, vhodná do chladnějšího počasí. Ovšem na mě je příliš agresivní. Hořký pomeranč v kombinaci se skořicí a spoustou vanilky působí hodně úderně, vůně se určitě nebude líbit každému. Připomíná mi Vánoce, je to vůně čerstvě upečených vanilkových rohlíčků a skořice. Hlavní slovo má však hořký pomeranč. Hodně mi vadí přemíra alkoholu ve vůni. Své obdivovatelky si najde mezi milovnicemi gurmánských vůní. Výdrž je dobrá. Flakón absolutně nekoresponduje s náladou, kterou parfém navozuje, přesto je nádherný a stane se skvostem každé poličky.

Nahlásit
 • 29.01.12

Tahle vůně mi strašně připomíná pečení vánočních perníčků - je tam cítit anýz a všelijaké to koření, skořici, vanilku a pražené mandličky. Největší úspěch bude vzbuzovat v říjnu až prosinci, protože kdo ji ucítí, ten se automaticky začne na Vánoce těšit. Je také možné, že její nositelky budou mít neustále chuť na něco sladkého, protože tato vůně je gurmánská a „strašně dobrá“.

Nahlásit
 • 12.01.12

Začátek adventu, podvečer, mrzne, ve vzduchu září malé krystalky ledu, není sníh, ale černý asfalt se leskne a třpytí jako zrcadlo. Na náměstíčku u vánočního stromečku stojí řada postaviček, čekají u stánku s laskominami na svou porci horkých pražených mandlí v cukru se skořicí. Zachumlaný pán u velkého měděného kotle míchá a praží mandle, přidá skořici, nasype bílý cukr, který se okamžitě mění v táhnoucí se sladkou hmotu a právě v tomhle okamžiku okolí zahalí vůně Lolity L těsně po aplikaci.
Konec adventní veselice, lidé odcházejí, mandle a cukr v rozehřátém kotlíku se začínají trošku připalovat a hořknout, a právě tohle je chvíle, kdy L ukáže i svou druhou tvář. Výraznou, ostrou vanilku s příměsí mandlí, hořkého amareta, tato kombinace se postupně mění v pro mě až nepříjemný chemický odér, který mi vzdáleně připomíná něco podobného v Diesel Plus Plus Feminie, a tam se mi to moooc nelíbí.
Naštěstí (na rozdíl od té Plus Plus Femine) tu druhou tvář zase rychle ukryje, aby se ukázala celá.
Noc, na náměstí už nikdo není, jen tančící ledové krystalky dělají společnost tichému, důstojnému,zářícímu vánočnímu stromu a někde v dáli nám jemná hořkosladká vůně mandlí a jehličí připomíná ten nádherný uplynulý okamžik a nekonečné černé nebe nad námi slibuje, že noc nekončí a že všelicos se ještě může stát. A to nám Lolitka zamávala na rozloučenou, zahalená do elegantní kapuce z černého sametu.
Toť mé pocity z vůně Lolita Lempicka L.
Tahle vůně je slaďoučká, příjemně pikantní, nápaditá, mandlová a vanilková. Ale také silná, mrazivá, zářivá, jiskřivá,třpytivá a sametově černá.
Zatím ji mám vyzkoušenou jen v zimě, dostala jsem ji na narozky a hned se zamilovala. Okolo nositelky , nebo alespoň okolo mě nevytváří takový ten všezahalující obláček, naopak je přímá, rovná, nikam neutíká a příliš toho neskrývá, ale zároveň člověku připomíná něco důvěrného z dětství..
Flakonek je určitě ozdobou každé koupelny, jen moc nechápu, proč tam jsou, jestli to teda jsou, mořské hvězdice, protože mě osobně nic mořského nepřipomíná. Ale je hezký, krásný, překrásný. A vůně také.

Nahlásit
 • 04.09.10

Jak jsem se rychle zamilovala, tak odmilování bylo ještě rychlejší.Vůně je krásná, plná a sytá, na začátku jsem cítila mírné citrusy, pak sladkost mandlí a karamelu, ale já měla po chvíli dojem, jako kdybych se přejedla pražených mandlí v cukru.Uplatnění bych viděla hlavně v období Vánoc, kdy by parfém mohl zamezit přejídání se cukrovím.Výdrž na mě byla vcelku ucházející a okolí chválilo, jen já jsem prostě tu sladkost nemohla překousnout, někdy mě z ní až trnuly zuby.

Nahlásit
 • 09.03.09

Sotva jsem se vrátil z cest, na kterých mi dělaly doprovod dvě francouzské společnice, čekala mě doma další pozvánka: Sejdeme se o půlnoci – Tvá L. Takové nabídce se nedalo odolat. Nečekal jsem a na schůzku jsem se vydal se značným předstihem. Už na mě čekala, a nebyla sama! Madam Lempicka mi nabídla hned dvě zajímavé společnice.
Směr dnešní noční výpravy určila nekompromisně dáma L. S plnou silou (u ženy až nevídanou) mě objala svou bergamotovou náručí. V první chvíli jsem si připadal, jako by mě objímal nějaký chlap, velmi záhy se však z jejích výstřihu začala drát vanilka se skořicí a já jsem se jako kouzlem přenesl na orientální bazar. Byl jsem tady celkem nedávno, a tak se celkem těším.
Proplétám se tržištěm a snažím se neztratit svou průvodkyni z očí. Zastavila se v pootevřených dveřích místních lázní a spiklenecky na mě mrkla. Beru to jako výzvu. Před vchodem trošku znejistím. Rozhlížím se, ale nikdo si mě nevšímá. Protáhnu se dovnitř a okamžitě mě pohltí teplý vlhký vzduch provoněný éterickými oleji. Procházím potemnělými chodbami a stále čekám, že mě odtud někdo vyžene. Z jedné z místností vychází tlumené světlo. Nedá mi to, abych nenakoukl. Připadám si jako voyer, ale zvědavost je silnější…
L si dopřává horkou lázeň. Lazebnice přidává do vody vonné oleje a řádnou dávku horkého mléka (jeho nasládlou vůni mám neodmyslitelně spojenu s kávou latté). Všudypřítomná vůně santalu je omamná a já jako přikovaný sleduju svou společnici, jak uléhá na masážní stůl. Lazebnice jí začíná roztírat na záda tmavou hustou tekutinu. Je to opojně vonící čokoláda. Nejen díky ní se mi začínají sbíhat sliny. Nebýt na hony vzdálený od domova, přísahal bych, že se blíží Vánoce a já teď stojím v kuchyni a čekám, kdy uzmu mámě ještě horkou pracnu, kterou právě obalila ve vanilkovém cukru (nemůžu si pomoct, ale umělý vanilín mi k Vánocům sedí, asi kvůli vzpomínkám, víc než pravá vanilka).
Do nosu se mi stále dere vůně, která jakoby do sebe pohltila sluneční paprsky, jež vás nádherně prohřívají. Podobné „slunečné“ aroma mají včelí plástve naplněné surovým medem (tak trochu to připomíná smíchanou vůni včelího vosku a propolisu). Dost ale snění. Otírám opocené čelo, šaty se na mě začínají lepit a mám neochvějný pocit, že je na čase zmizet – čerstvý vzduch alespoň trochu zklidní moje vášně.
Když se s L znovu potkávám, cítím z její sametově hladké kůže příjemně nasládlou vůni kandovaného ovoce. Je k nakousnutí – krásná, sebevědomá a pro většinu smrtelníků, přestože by jí klidně padli ke nohám, nedosažitelná princezna z pohádek Tisíce a jedné noci.
Je ale na čase se vrátit, nemůžu nechat druhou dámu čekat. Uvidíme, kam mě zavede ona. Midnight mě celou vahou své osobnosti (víc by se hodilo osobitosti) vrhla do naprosto jiného světa. Stejnou rychlostí, jakou se ona řítí k mému nosu, se já ocitám v budoáru přelomu 19. a 20. století. „Mladý muži, posaďte se. Je libo stopečku griotky?“ pronáší trochu koketně paní domácí .
Pamatujete na Marii Rosůlkovou? Nevím, v kterém filmu to bylo, ale jako bych ji právě viděl: vlasy vyčesané do malého drdůlku, dlouhé šaty s fiží a nějakou tou secesní broží a řádná dávka pudru ze zlacené labuťěnky.
Fanynky Midnight ať se prosím neděsí, opravdu si je takto nepředstavuju, naopak mám dojem, že ty úvodní ovocné tóny připomínající bonbony by udělaly radost nejedné dospívající slečně, ale griotku, nalévanou z broušené karafy, mám zafixovánu právě takto. A když už jsme u toho alkoholového tématu, vůbec bych se nedivil, kdyby tam stála ještě stejně silně aromatická anýzovka.
Ovocně kořeněný oblak však začínají přehlušovat květinově pudrové tóny. To si madam přepudrovala nosánek a z flakonu s rozkošným difuzérem na sebe rozprášila svůj fialkový parfém.
Musím říct, že mi to vůbec není nepříjemné, a tak se svou hostitelkou nějakou tu chvíli setrvám. A jak se tak rozhlížím, začínám identifikovat i další vůně, které mi zavadily o nos. Z emailem zdobené vázy na stole pochází vůně bílých květů a z nakrojené bábovky se do okolí šíří sladká vanilka.
Když přestanu snít a vrátím se k madam Lempicke, musím uznat, že to s vůněmi nejspíš umí. Dovedu si představit, že Midnight použije jak zralá žena v kostýmku, kterou čeká náročný den včetně pracovní večeře, tak i mladá dáma, kterou ovocné tóny doprovodí na rande (z fialek se milému možná zatočí hlava, ale jemnou vanilku ocení ještě druhého dne u snídaně).
Tak se mi zdá, že výlety do neprobádaných končin dámských vůní mě začínají lákat čím dál víc (díky Lenno). Hned zítra jdu prostudovat nabídky dalších voňavých zájezdů.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Lolita Lempicka L

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Lolita Lempicka L

Líbí se mi (293) 73%
 
Neutrální (73) 18%
 
Nelíbí se (34) 9%

Hodnocení odbornice

 • 13.07.07

L jsem chtěla vyzkoušet kvůli skořici uvedené ve složení, zkoušela jsem ji v době, kdy jsem po nějaké pěkné skořicové vůni toužila. L opravdu byla skořicová hned od prvního závanu, nejdřív hodně štiplavě a nahořkle, ale hlava po několika minutách vyprchala a na řadu přišla vanilka. V ten okamžik začala L připomínat vanilkový cukr smíchaný se...

číst více

Reklama


Reklama